Въпрос: За посещение на роднини

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Въпрос: За посещение на роднини

Мнение от GGG »

Привет,

В тази статия:
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BD%D0%B8

пише че трябва
банкови декларации за наличие на финансови средства
Добре де. Това едно просто извлечение по сметка не върши ли работа? Би трябвало там да е посочено името на лицето, ИБАН и сума. Мисля няма да има проблеми. Че "банкова декларация" звучи много тежко и на баща ми в ОББ са дали документ на който освен тези неща има от пиле мляко, вкл данни по лична карта които няма защо да са на такава декларация.

Мерси
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Въпрос: За посещение на роднини

Мнение от MrGeek »

При покана на родители дори и това не е нужно. Аз нямах никакви проблеми с издаване визи на родителите ми преди две години само с подаване на финансови документи от моя страна - pay stubs (бях подписал декларация, че ще са изцяло на моя издръжка в Канада). Копията на изискваните български документи също така превеждах собственоръчно. Буквално на следващия ден след качване на всичката информация онлайн, родителите ми получиха имейл да си изпратят паспортите за визите. Не трябва да се четат буквално напътствията в уикито, защото те са точно това - напътствия. Най-важното е да се следват указанията на канадския онлайн имиграционен сайт - след попълване на въпросите от интервюто, сайта изплюва подробен лист с всички необходими документи. Точно този лист трябва да се следва. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Въпрос: За посещение на роднини

Мнение от myhata II »

pay stubs - НЕ СЕ ИЗИСКВА, ИЗИСКВА се писмо от работодателя на каква позиция и заплата си и от колко време си там, дава се връзка за контакти, тел. номер или имейл !

;)

Успех ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Въпрос: За посещение на роднини

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:pay stubs - НЕ СЕ ИЗИСКВА, ИЗИСКВА се писмо от работодателя на каква позиция и заплата си и от колко време си там, дава се връзка за контакти, тел. номер или имейл !
Изисква се най-вече мухите да мълчат за неща, които не са им ясни и не са правили никога. Изискването на имиграционните е буквално за "Proof of Means of Financial Support". Това включва широк кръг от документи, включително pay stubs, на които има предостатъчно информация каква е позицията, заплатата, фирмата, подразделението и прочие.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Re: Въпрос: За посещение на роднини

Мнение от GGG »

Благодаря!
Публикувай отговор