Настаняване в Калгари

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
melimelo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 11:43 pm

Настаняване в Калгари

Мнение от melimelo »

Здравейте,
След 10 годишен живот в Монтреал получих договор в Калгари. Какво е вашето мнение? Толкова много ли се промени Алберта от както спря петрола?
И какви са вашите съвети за настаняване в Калгари?
Пишете...
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Настаняване в Калгари

Мнение от 7George »

По-важно е какво е твоето мнение. Имаш ли прилична работа, живота бива в Калгари. Трябва да свикнеш и с по-малкия град.

Петрола... намаляха хората които работят с него, съответно и движението по пътищата, за мене е ОК.

Нали може да пишем само в едната тема.
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Настаняване в Калгари

Мнение от optics »

melimelo написа:Здравейте,
След 10 годишен живот в Монтреал получих договор в Калгари. Какво е вашето мнение? Толкова много ли се промени Алберта от както спря петрола?
И какви са вашите съвети за настаняване в Калгари?
Пишете...
Честито за новата работа! А междувременно омъжи ли се в България - да викаме честито и за сватбата?
:beers:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
melimelo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 11:43 pm

Re: Настаняване в Калгар

Мнение от melimelo »

За Калгари кажете, нима няма други българи, които са напуснали Кебек за да тръгнат към Алберта.? Какво ви е впечатлило, какви затруднило та дори и зимата не е ли по-лесна?
Прекрасни места няма, това е сигурно. Аз лично съм супер привързана към Монтреал, но работата ми налага да тръгна.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Настаняване в Калгар

Мнение от ivandaman »

melimelo написа:За Калгари кажете, нима няма други българи, които са напуснали Кебек за да тръгнат към Алберта.? Какво ви е впечатлило, какви затруднило та дори и зимата не е ли по-лесна?
Прекрасни места няма, това е сигурно. Аз лично съм супер привързана към Монтреал, но работата ми налага да тръгна.
Понеже гледам че няма много отговори а търсиш окуражаване, ще спомена че всички хора които познавам и живеят в Калгари твърдят че са много доволни от живота там.

Едва ли е като Монтреал който е доста купонджийски град, но явно Калгари има своите предимства. Ходил съм там само на гости на познати и впечатленията ми са че е чист град, достатъчно голям да не ти липсва нищо но не е прекалено пренасален да губиш време в задръствания и дълги пътувания до работа.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
melimelo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 11:43 pm

Re: Настаняване в Калгари

Мнение от melimelo »

Благодаря
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Настаняване в Калгари

Мнение от myhata II »

ivandaman написа:
melimelo написа:За Калгари кажете, нима няма други българи, които са напуснали Кебек за да тръгнат към Алберта.? Какво ви е впечатлило, какви затруднило та дори и зимата не е ли по-лесна?
Прекрасни места няма, това е сигурно. Аз лично съм супер привързана към Монтреал, но работата ми налага да тръгна.
Понеже гледам че няма много отговори а търсиш окуражаване, ще спомена че всички хора които познавам и живеят в Калгари твърдят че са много доволни от живота там.

Едва ли е като Монтреал който е доста купонджийски град, но явно Калгари има своите предимства. Ходил съм там само на гости на познати и впечатленията ми са че е чист град, достатъчно голям да не ти липсва нищо но не е прекалено пренасален да губиш време в задръствания и дълги пътувания до работа.
melimelo написа:Благодаря
абсолютно дърво, плащат ти повече НО и харчиш повече, много зле от към забавления и социален живот, англосаксонеца е на първо място !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Настаняване в Калгари

Мнение от roumensp »

Та кога викаш си ходил в Калгари, бълха, преди или след "посещението" ти във Ванкувър ? :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Настаняване в Калгари

Мнение от myhata II »

преди 6 години румба, пълно дърво
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Настаняване в Калгари

Мнение от roumensp »

myhata II написа:преди 6 години румба, пълно дърво
От Торонто и Ванкувър е по-евтино, по-спокойно и плащат по-добре, така че ако вече имаш осигурена работа като отворилия темата, защо не ? Човек сам си избира между по-добър климат / развлечения / sightseeing и по-висок стандарт (какъвто вероятно ще имаш в Калгари). А за "quality of life" - разни хора,разни идеали ... Лично аз не виждам някой от съфорумниците от Калгари да се оплаква.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Настаняване в Калгари

Мнение от the_coach »

Албърта е "сурова" провинция за "сурови" хора, и Калгари не е изключение. Усмивките по улицата са по-малко отколкото във Ванкувър, предполагам и от Монреал. Инъче е повече слънчево отколкото облачно. Зимата съм виждал кристали във въздуха, предполагам на това му викат "да замръзне въздуха". Успех :y:
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Настаняване в Калгари

Мнение от 7George »

Имам много приятели, дошли през годините от PQ в Калгари. Всички се оправят и адаптират. Някои се върнаха в БГ, но никой в Монреалско.

Ти вече си решила и тръгнала, а сега питаш дали да... Зависи какво ти е важно. Над оная провинция само съм прелитал, не мога да ги сравня.
Embrace your climate change!
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Настаняване в Калгари

Мнение от arogance »

http://www.calgarybulgariansociety.com/"
Българската общност в Калагри

https://www.facebook.com/CalgaryBulgarianSociety"

В Алберта има криза в момента и предполагам скоро няма да се подобрят нещата.
Кризата се изразява в тоза, че няма да има бонуси тази година, на доста работни позиции им намалиха работните часове или заплатите.
Започва да се усеща спад и в другите отрасли, не само петрола.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Публикувай отговор