"Преди" и "сега" в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:мушмороци :lol:
петрофф, е по гладен от сомалийски номад :rofl:
тоя тангра е бита карта, що изобщо се занимаваш ?

а кой е тоя петрофф
нещо съм пропуснал
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от myhata II »

Pavel M написа:
myhata II написа:мушмороци :lol:
петрофф, е по гладен от сомалийски номад :rofl:
тоя тангра е бита карта, що изобщо се занимаваш ?

а кой е тоя петрофф
нещо съм пропуснал
Пардон
пуделл имах в предвид :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от tonny »

Kan_Tangra написа:Аз работя като старши софтуерен инженер. И като такъв, със всичкия стаж и образование, който го имам, мога да отида абсолютно навсякъде по света и до седмица-две да работя по специалността си, (ако не съм си направил труда да потърся дистанционно, и да започна от първия ден) и то за доста пари, включително и във Ванкувър, или пък Калифорния.
Мерси, че си се загрижил, все пак!
tonny написа:Ама аз дори не съм те питал!
Работи ако искаш като научен сътрудник в НАСА.
Не, хич не си се фукал.
:laughinghead:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Ти пък, водолаз, откъде изникна!?
Това е било отговор на заяждане на новоизлюпени тролове.
Писано преди години.
Фукане щеше да е, да пиша колко ми е заплатата, дали ползвам ресторанти с бели покривки и вале, дали ползвам хранителни стоки с вале (за количката), за колко ХХХХХХ сума си подменям кухнята, покрива, басейна в двора, с колко милиона ми расте къщата, ей такива работи!
Фукане ли е, да се каже, че мога да си намеря работа лесно, АКО СЕ НАЛОЖИ!?
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
П.С. а отделно пък, в един форум, се изисква от форумната етика първо да споделяш доста за себе си, и тогава да подиграваш другите.
В тая връзка, помисли си ти къде си.
А не е лошо и народа от Ванкувър да си помисли къде е. Защото нямам спомен да е бил особено полезен на тоя форум.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:Ти пък, водолаз, откъде изникна!?
Това е било отговор на заяждане на новоизлюпени тролове.
Писано преди години.
Фукане щеше да е, да пиша колко ми е заплатата, дали ползвам ресторанти с бели покривки и вале, дали ползвам хранителни стоки с вале (за количката), за колко ХХХХХХ сума си подменям кухнята, покрива, басейна в двора, с колко милиона ми расте къщата, ей такива работи!
Фукане ли е, да се каже, че мога да си намеря работа лесно, АКО СЕ НАЛОЖИ!?
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
П.С. а отделно пък, в един форум, се изисква от форумната етика първо да споделяш доста за себе си, и тогава да подиграваш другите.
В тая връзка, помисли си ти къде си.
А не е лошо и народа от Ванкувър да си помисли къде е. Защото нямам спомен да е бил особено полезен на тоя форум.
Аз нямам спомени да си бил полезен с нещо.

Иначе съгласно твойта "етика" разбрахме, че ядеш биодомати през март в България и няй-накрая си намерил бройлери по твой вкус, които се продават единствено в България и след това откритие/признание се подигра, че никой в Канада няма достъп до този невиждан лукс :D

Бяла покривка на масата в ресторанта ... звучи ми като от времето на Балкантерорист на Слънчев Бряг. И цаца с бира на нея :D.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от tonny »

Кви години бе зле... :rofl:
Трагедия!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от optics »

Като си говорим за магазини, торбички и прочие...
В кои магазини, ако ви сбъркат сметката (примерно намалената цена на продукта още не им е вкарана в системата) после получавате нещо повече от извинения? Точки, карта и прочие? В нашия хранителен магазин е така. Конкретно ми е интересно в Хоум Дипо ако ви се е случвало?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от myhata II »

не, не ни се е случвало
най много премрежен поглед на касиера
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от jovani »

optics написа:Като си говорим за магазини, торбички и прочие...
В кои магазини, ако ви сбъркат сметката (примерно намалената цена на продукта още не им е вкарана в системата) после получавате нещо повече от извинения? Точки, карта и прочие? В нашия хранителен магазин е така. Конкретно ми е интересно в Хоум Дипо ако ви се е случвало?
Отиваш на касата и ти връщат парите моментално.
Случва ми се доста често, аз както казах съм скръндза и понеже имам много добра памет като купувам и помня колко е струвал всеки продукт, дори и в хранителен магазин (не че се напъвам, просто имам както казах добра памет). И ще се учудите колко много пъти цената на касата се различава от цената на етикета на щанда - винаги досега във вреда на клиента, никога обратното; средно ми се случва по една грешка на пазаруване, понякога по 2 или дори 3 и повече.
Проблемът е, че касиерката се обажда на някой от персонала да провери цената и през това време цялата опашка от хора с премрежени погледи ме гледа на кръв... Никога не съм виждал друг да го прави - добитъка си плаща и дори не се замисля, че може да е купил нещо "изгодно" и на касата да му отчетат друга цена.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Panem et Circenses »

http://www.retailcouncil.org/scanner-accuracy"

1.1 On a claim being presented by the customer, where the scanned price of a product at checkout is higher than the price displayed in the store or than advertised by the store, the lower price will be honoured; and

(a) if the correct price of the product is $10 or less, the retailer will give the product to the customer free of charge; or
(b) if the correct price of the product is higher than $10, the retailer will give the customer a discount of $10 off the corrected price.
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от optics »

Връщането на парите въобще не го броя за жест, то си е в реда на нещата. Питам да дадат нещо отгоре! И казвам, че в нашия хранителен магазин го правят. Но... има една уловка - само ако грешката вече е документален факт - тоест дали са ти касовата бележка. Ако се обадиш преди това - докато не е изпринтена бележката - тогава ще се коригират и за тебе няма точки, няма бонуси - само извинения.

В Япония имах случай... вече не помня точните числа, но горе долу -- пазарувам нещо дребно за 800 йени. Продавачката цъка - излиза 900. Аз викам - не е 900, моля проверете. Тя провери. Па като започнаха едни притеснения, едни поклони, едни извинения - и хоп - ваучер за 1100 йени да си купя нещо другия път. Аз го приех, дето има една дума - със свито сърце ;-) щото той по-скъп не само от грешката но и от цялата стойност на покупката ми.

Панем, мерси за това - виждам че Хоум Дипото са го подписали.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от jovani »

optics написа:Връщането на парите въобще не го броя за жест, то си е в реда на нещата. Питам да дадат нещо отгоре! И казвам, че в нашия хранителен магазин го правят. Но... има една уловка - само ако грешката вече е документален факт - тоест дали са ти касовата бележка. Ако се обадиш преди това - докато не е изпринтена бележката - тогава ще се коригират и за тебе няма точки, няма бонуси - само извинения.

В Япония имах случай... вече не помня точните числа, но горе долу -- пазарувам нещо дребно за 800 йени. Продавачката цъка - излиза 900. Аз викам - не е 900, моля проверете. Тя провери. Па като започнаха едни притеснения, едни поклони, едни извинения - и хоп - ваучер за 1100 йени да си купя нещо другия път. Аз го приех, дето има една дума - със свито сърце ;-) щото той по-скъп не само от грешката но и от цялата стойност на покупката ми.

Панем, мерси за това - виждам че Хоум Дипото са го подписали.
Е, ти си по-голяма скръндза и от мен, признавам си...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Pavel M »

Kan_Tangra написа:Ти пък, водолаз, откъде изникна!?
Това е било отговор на заяждане на новоизлюпени тролове.
Писано преди години.
Фукане щеше да е, да пиша колко ми е заплатата, дали ползвам ресторанти с бели покривки и вале, дали ползвам хранителни стоки с вале (за количката), за колко ХХХХХХ сума си подменям кухнята, покрива, басейна в двора, с колко милиона ми расте къщата, ей такива работи!
Фукане ли е, да се каже, че мога да си намеря работа лесно, АКО СЕ НАЛОЖИ!?
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
П.С. а отделно пък, в един форум, се изисква от форумната етика първо да споделяш доста за себе си, и тогава да подиграваш другите.
В тая връзка, помисли си ти къде си.
А не е лошо и народа от Ванкувър да си помисли къде е. Защото нямам спомен да е бил особено полезен на тоя форум.

не тангра .тук грешиш.тони не се заводолази след пристигането си и не можем да го причислим към групата на водолазите.
виж ,че след началния етап на даврандисване дето се вика редовно се включва с мнение по темите,макар и много лаконично
за разлика от водолаза лутър с контейнера с тенджюрите на който жена му се появи тук един два пъти да ни се накара и да ни обесни някви неща за франшизацията дето ги е налегнала и да пита за рецепта как да си свари ракия ,че на лутър/мъжа/ и звески му се пие ракийка и две не вижда

даже тони започва ден след ден много да ме кефи.
аз лично го виждам след време като втория мухата 2 в компанията на бай пешо от Ванкувър каквото и да означава това
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от jovani »

optics написа:Връщането на парите въобще не го броя за жест, то си е в реда на нещата. Питам да дадат нещо отгоре! И казвам, че в нашия хранителен магазин го правят. Но... има една уловка - само ако грешката вече е документален факт - тоест дали са ти касовата бележка. Ако се обадиш преди това - докато не е изпринтена бележката - тогава ще се коригират и за тебе няма точки, няма бонуси - само извинения.

В Япония имах случай... вече не помня точните числа, но горе долу -- пазарувам нещо дребно за 800 йени. Продавачката цъка - излиза 900. Аз викам - не е 900, моля проверете. Тя провери. Па като започнаха едни притеснения, едни поклони, едни извинения - и хоп - ваучер за 1100 йени да си купя нещо другия път. Аз го приех, дето има една дума - със свито сърце ;-) щото той по-скъп не само от грешката но и от цялата стойност на покупката ми.

Панем, мерси за това - виждам че Хоум Дипото са го подписали.
Оптикс, жена ти казва ли ти е, че се срамува от теб, както се срамува от други потребители от форума или просто не излизате да пазарувате заедно?
Майтап си правя, не се сдържах да не те клъвна и теб :rofl:
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:Ти пък, водолаз, откъде изникна!?
Това е било отговор на заяждане на новоизлюпени тролове.
Писано преди години.
Фукане щеше да е, да пиша колко ми е заплатата, дали ползвам ресторанти с бели покривки и вале, дали ползвам хранителни стоки с вале (за количката), за колко ХХХХХХ сума си подменям кухнята, покрива, басейна в двора, с колко милиона ми расте къщата, ей такива работи!
Фукане ли е, да се каже, че мога да си намеря работа лесно, АКО СЕ НАЛОЖИ!?
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
П.С. а отделно пък, в един форум, се изисква от форумната етика първо да споделяш доста за себе си, и тогава да подиграваш другите.
В тая връзка, помисли си ти къде си.
А не е лошо и народа от Ванкувър да си помисли къде е. Защото нямам спомен да е бил особено полезен на тоя форум.
Аз нямам спомени да си бил полезен с нещо.

Иначе съгласно твойта "етика" разбрахме, че ядеш биодомати през март в България и няй-накрая си намерил бройлери по твой вкус, които се продават единствено в България и след това откритие/признание се подигра, че никой в Канада няма достъп до този невиждан лукс :D

Бяла покривка на масата в ресторанта ... звучи ми като от времето на Балкантерорист на Слънчев Бряг. И цаца с бира на нея :D.
На тебе лично просто няма как да съм бил полезен някога.
Нито съм в петролния бизнес, нито съм заработил по специалността без университет, нито пък съм живял в Алберта.
Но не помня бройката на хората, които са ме питали на лс, по мейли, по телефона, а дори и са ме викали на срещи на живо, за да им разказвам и обяснявам надълго и широко за университетите, стипендиите, за моята специалност, за предметите, за трудността, времето, изпитите, търсенето на работа и тн и тн и тн, на които най-чистосърдечно и старателно съм отговарял!

Точно тук е мястото да се помисли за статистиката, какъв % от бг емигранти живеят в Монреал и Квебек, и какъв в Алберта, Онтарио и БЦ.

Това, че троловете са най-устати и улегнали (пардон, уСеднали исках да напиша) на запад, далеч не означава, че статистически се падат и количествено най-много бг емигранти там.

П.С. Имаше и някои хора, които ме заразпитваха на л.с. за България, но, айде, това няма да го броим към 'заслугите' към форума, макар и на тях да отговорих, че всичко си е лично, общовалидни истини няма. :rofl: :rofl: :rofl:
Последно промяна от Kan_Tangra на Пет Май 13, 2016 4:10 pm, променено общо 1 път.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор