Хотел близо до CN Tower

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Bright
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Дек 28, 2015 4:02 am

Хотел близо до CN Tower

Мнение от Bright »

Можете ли да ми препоръчате? Наясно съм, че в тази част на Торонто хич не са евтини, но ми трябва по-приемлива цена на разстояние 5-10 минути от кулата. Гледам в нета, но ако някой има впечатления друго е.
Ще сме само за 2 дни колкото за edge walk, и общо взето за нощувка и душ ще се прибираме, така че не търсим лукс. 8)
Наздраве на българските канадци! :)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Хотел близо до CN Tower

Мнение от kiro »

Зависи какъв е бюджета ви

Renaissance Toronto Downtown - намира се в бейзболния стадион точно до СиЕн тауър
Radisson Harbourfront - на 5 мин пеша

тези са $150+

Super 8 Downtown - $100+ - този е в Чайнатаун

Всеки хотел, който се намира на жълтата линия на метрото ще ви свърши работа, ако не е на пешеходно разстояние
Bulgayrian
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Хотел близо до CN Tower

Мнение от roumensp »

kiro написа:Super 8 Downtown - $100+ - този е в Чайнатаун
Аз съм бил в тоя преди 5 години, по онова време беше ОК.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Хотел близо до CN Tower

Мнение от Koko »

Bright написа:Можете ли да ми препоръчате? Наясно съм, че в тази част на Торонто хич не са евтини, но ми трябва по-приемлива цена на разстояние 5-10 минути от кулата. Гледам в нета, но ако някой има впечатления друго е.
Ще сме само за 2 дни колкото за edge walk, и общо взето за нощувка и душ ще се прибираме, така че не търсим лукс. 8)
Наздраве на българските канадци! :)
В центъра на Торонто има доста хотели, както се казва за всеки вкус и на съответната цена, вярно е че не всички са обезателно на 5-10 минути от кулата, но вие само нея ли смятате да посетите? Колкото и да е, из центъра на града има и други интересни места, но все пак и разстоянията не са малки.
Това което аз бих ви посъветвал е да пробвате примерно в този уеб сайт да потърсите какво се предлага, като не е трудно да се види къде точно се намира хотела, както и колко струва
http://www.booking.com"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Хотел близо до CN Tower

Мнение от roumensp »

Аз ползвах тия за едно бързо кръгче на центъра: Double Decker City Tour
Препоръчвам и ферито до Toronto Islands.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Хотел близо до CN Tower

Мнение от c200 »

Препоръчвам ви да опитате с https://www.hotwire.com/"
Избира се зона и тип хотел, плаща се и СЛЕД това научавате къде е хотела.
Преди 2-3 години така попаднах в Шератон срешу кметството на Торонто за по $60 на вечер за двойна стая (цена общо и за двете легла).
Няма опасност да се обърка човек, 3-4 звезди гарантират определено ниво на комфорт, особено в Северна Америка.
Все така на сляпо с hotwire съм бил и в Мадрид, Барселона, Рим и Лисабон. Малко котка в чувал, обаче никога не съм бил разочарован :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Хотел близо до CN Tower

Мнение от miteto »

c200 написа:Препоръчвам ви да опитате с https://www.hotwire.com/"
Избира се зона и тип хотел, плаща се и СЛЕД това научавате къде е хотела.
Същата идея е и http://www.priceline.com" (трябва да изберете Search Express Deals)
Моята препоръка е да посетите мач на Toronto Maple Leafs или Toronto Raptors ако не сте гледали досега NHL или NBA на живо - заслужава си.
Bright
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Дек 28, 2015 4:02 am

Re: Хотел близо до CN Tower

Мнение от Bright »

Благодаря за напътствията на всички :) Засега май на Радисън се спряхме, не е евтин, но все пак няма да сме дълго време. Все още оглеждам и за други оферти.
Даааа мач на Рапторс ми е мечта, но надали ще стане точно този път, защото пътуването ни е планирано за август (а тогава е извън сезона), и ще е само за 2 дни в Канада, за съжаление. После 5 дни в NY и това ни е обиколката в Северна Америка...
Иначе бихме пообиколили центъра, разбира се. Стига след Edge walk на кулата да няма много прилошаване, че тогава ще трябва да се ходи на бира вместо на разходка ;)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Хотел близо до CN Tower

Мнение от kiro »

Освен горните сайтове, друго което меже да пробвате е airbnb
В този район има много нови сгради с апартаменти, така че може да намерите качество подобно на хотел, но на по-ниска цена
Bulgayrian
Bright
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Дек 28, 2015 4:02 am

Re: Хотел близо до CN Tower

Мнение от Bright »

Благодаря за сайта, Киро! Намерихме си отличен апартамент за трима човека за под 150 евро за двата дни общо. Супер! Много по-добре и по-евтино от хотел наистина. Засега тази опция остава.
Публикувай отговор