преместване от Монреал в Торонто

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
geronimo
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:29 am

преместване от Монреал в Торонто

Мнение от geronimo »

Здравейте, моля Ви, ако някй се е местил от Монреал в Торонто да ми напиши как стоят нещата с детските добавки, има ли социал там и дали децата трябва да са във френско училище, въобще каква е процедурата със здравни карти...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от Koko »

geronimo написа:Здравейте, моля Ви, ако някй се е местил от Монреал в Торонто да ми напиши как стоят нещата с детските добавки, има ли социал там и дали децата трябва да са във френско училище, въобще каква е процедурата със здравни карти...
Като се преместите в Онтарио подавате документи за здравни карти, покритието би трябвало да започне три месеца по-късно, а до тогава би трябвало да имате здравно покритие от провинция Квебек.
За децата - няма изискване да са във френско училище, от къде реши че има такова?
Социални помощи поне на теория има, но едно че са много по-малки и за нищо не стигат, пък и ги дават много по-трудно, ако разчитате на тях за да живеете в Онтарио - за какво сте тръгнали въобще да се местите?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от domino »

Най важното в началото е да се намери квартира и читаво бачкане. Кофтито е, че тези две неща са свързани – трудно е да намериш бачкане ако не си тук, и в същото време е трудно да наемеш хубава квартира ако нямаш бачкане тук. ( Квартирата в хубав квартал ти трябва заради училището на децата. ) Ако разполагаш с ограничени средства в началото и трябва бързо да намериш читава работа, има разни „хватки и чалъми”. Иначе се сменят всички карти с изключение на тази за постоянно пребиваване. Шофьорските книжки също ги сменяш като може да ти се наложи да държиш и нови изпити. Номерата на колата също трябва да ги смениш и минаваш разни прегледи преди това. Даже клиентската карта на RBC трябваше да сменим, че на квебекарската в средата на номера пишело „03” а на тукашните пишело „02”. Абе друга страна направо! Иначе децата не е задължително да са във френска паралелка, но нашето го записахме във френска.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
stety
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Яну 07, 2016 12:00 pm

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от stety »

домино, Вие колко стояхте във френската част карахте ли всички курсове тук
много благодаря, интерасуваме, защото сме добре с английския, а дойдохме в Монреал преди 4 месеца и сме с малко дете и без францизация никаква читава работа не предлагат, едва ли не те карат да си на социал, а за тази францизация мъжа ми 9 месеца, после той да гледа детето аз да ходя още 9 месеца и 2 години социал.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от ablood »

stety написа:домино, Вие колко стояхте във френската част карахте ли всички курсове тук
много благодаря, интерасуваме, защото сме добре с английския, а дойдохме в Монреал преди 4 месеца и сме с малко дете и без францизация никаква читава работа не предлагат, едва ли не те карат да си на социал, а за тази францизация мъжа ми 9 месеца, после той да гледа детето аз да ходя още 9 месеца и 2 години социал.
Вие сте от случаите в които преместване на запад наистина ще спомогне за по-бързото намиране на работа. Липсата на соациална алтернатива и оправдание с френския са дали мотивация на много монреалски социаладжии да просперорат на запад.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от mortigur »

ablood написа:
stety написа:домино, Вие колко стояхте във френската част карахте ли всички курсове тук
много благодаря, интерасуваме, защото сме добре с английския, а дойдохме в Монреал преди 4 месеца и сме с малко дете и без францизация никаква читава работа не предлагат, едва ли не те карат да си на социал, а за тази францизация мъжа ми 9 месеца, после той да гледа детето аз да ходя още 9 месеца и 2 години социал.
Вие сте от случаите в които преместване на запад наистина ще спомогне за по-бързото намиране на работа. Липсата на соациална алтернатива и оправдание с френския са дали мотивация на много монреалски социаладжии да просперорат на запад.
Къде на запад бе човек?
Taxation is theft.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от domino »

stety написа:домино, Вие колко стояхте във френската част карахте ли всички курсове тук
много благодаря, интерасуваме, защото сме добре с английския, а дойдохме в Монреал преди 4 месеца и сме с малко дете и без францизация никаква читава работа не предлагат, едва ли не те карат да си на социал, а за тази францизация мъжа ми 9 месеца, после той да гледа детето аз да ходя още 9 месеца и 2 години социал.
Стояхме година и половина в Квебек Сити. Жена ми мина последното ниво на францизацията. Аз карах само някакви вечерни курсове по френски след работа (баси ужаса!), понеже почнах да бачкам от самото начало. За Квебек Сити и аз стигнах до този извод – за да намериш хубава работа (може и да има изключения де, но...) ти трябва квебекарски френски на високо ниво, а това отнема години. Ако ги нямаш или не ти се губят, примерно сменяш провинцията. В Монреал може и да е по-различно, не знам. Иначе още ми е кофти за хубавия град и готините българи, които оставихме там, ама кво да се прави - живот.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
silvita
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 7:00 pm

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от silvita »

Здравейте!
Ние бяхме в Монреал по Квебекската процедура за около 3 месеца. Взехме си ПР картата, но бихме искали да пробваме в Торонто. Знаете ли да ли е възможно да летим сега от БГ за Торонто и да се прехвърлим. Нужни ли са някакви документи предварително или може там да се направят?
Благодарим.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от myhata II »

silvita написа:Здравейте!
Ние бяхме в Монреал по Квебекската процедура за около 3 месеца. Взехме си ПР картата, но бихме искали да пробваме в Торонто. Знаете ли да ли е възможно да летим сега от БГ за Торонто и да се прехвърлим. Нужни ли са някакви документи предварително или може там да се направят?
Благодарим.
:y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от umeiko »

Според закон божи, сиреч канадски, в Канада няма дискриминация по местоживеене. Всеки един канадец, без значение къде е роден и работи, може да отиде в коя да част на Канада без да му е нужно да доказва квото и да е, или да си изкарва квито и да е документи.
Тъй като ландед имигрант се водят на практика канадци като изключим някои "екстри", това означава че същите закони и права важат и за тях.
Казано с две думи, ако имате документи за ПР, то можете да кацнете живеете и работите където си искате. Без ограничения.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от Koko »

silvita написа:Здравейте!
Ние бяхме в Монреал по Квебекската процедура за около 3 месеца. Взехме си ПР картата, но бихме искали да пробваме в Торонто. Знаете ли да ли е възможно да летим сега от БГ за Торонто и да се прехвърлим. Нужни ли са някакви документи предварително или може там да се направят?
Благодарим.
Не е лошо да уточните колко време ви е нямало в Канада.
Ако не сте си загубили статута в Канада и имате валидни ПР карти нямате никакъв проблем да пристигнете директно в Торонто, а що се отнася до документите - имате ли извадени СИН номера, те са валидни също за цяла Канада. Ако нямате, може да ги направите след като пристигнете. Също така имайте предвид че в Онтарио през първите три месеца няма да имате здравно покритие, така че помислете за някаква застраховка, която може да се направи предварително.
Няма да е лошо да помислите за банкова сметка в местна банка, както и за шофьорски книжки.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
silvita
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 7:00 pm

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от silvita »

Благодарим за отговорите!
До влизането ни обратно ще станат 3 години без 10 дни, а сме стояли в Канада 2 месеца.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от mortigur »

silvita написа:Благодарим за отговорите!
До влизането ни обратно ще станат 3 години без 10 дни, а сме стояли в Канада 2 месеца.
Мисля, че докато е валидна картата може да се върнете без проблеми. Може би ще трябва да обясните на границата защо сте били извън Канада, но ме съмнява.

Всъщност ето какво пише на сайта на имиграционните:
Time spent living in Canada
When you are a permanent resident, you can live outside of Canada, but must live in Canada for at least two years in a five-year period. If you live outside of Canada for longer, you may lose your permanent resident status.

For more information on how long you have to live in Canada, see Appendix A: Residency obligation of the PR card application package.
Taxation is theft.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: преместване от Монреал в Торонто

Мнение от Павел »

mortigur написа:
silvita написа:Благодарим за отговорите!
До влизането ни обратно ще станат 3 години без 10 дни, а сме стояли в Канада 2 месеца.
Мисля, че докато е валидна картата може да се върнете без проблеми. Може би ще трябва да обясните на границата защо сте били извън Канада, но ме съмнява.

Всъщност ето какво пише на сайта на имиграционните:
Time spent living in Canada
When you are a permanent resident, you can live outside of Canada, but must live in Canada for at least two years in a five-year period. If you live outside of Canada for longer, you may lose your permanent resident status.

For more information on how long you have to live in Canada, see Appendix A: Residency obligation of the PR card application package.
МакВодка нещо фъфлеше, че щял да направи по-лабави изискванията да си запазиш перманентния статут, ако си бил извън Канада продължително време. Също така има и гениалната идея да намали бройката на образованите имигрантите пристигащи по точковата система, за сметка на неграмотната бежанска паплач. Върха обаче беше предложението му, да не се отнема канадското гражданството на неродените в Канада доказани терористи. Според него и според броя на изпитите водки (3) - canadian is a canadian is a canadian.

http://www.rcinet.ca/en/2016/02/25/a-ca ... nship-act/"

Аз след 3 чаши сок викам, терорист ис а терорист ис а терорист, ама кой ти признава сок пред водка :D


https://www.youtube.com/watch?v=8XUmy-hrwKY"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор