Има ли търсене на кадри за професията.....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли търсене на кадри за професията.....

Мнение от ablood »

Инсталирахме и двете тела със стойките, електричеството, конденза и изолацията. Прокарахме и тръбите, но даже не сме им сваляли капачките да не каже, че сме оплескали нещо.

Първоначално ми беше казал $150+tax, ама като му се обадих в разгара на сезона и му казах колко е далеч вдигна цената.

Иначе брат ми има оборудването и знанията да върже тръбите сам, но не рискува гаранцията на скъпата машина SEER 23. Трябва си подпис на лицензиран HVAC техник.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
slatanic
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2015 2:26 pm
Местоположение: София

Re: Има ли търсене на кадри за професията.....

Мнение от slatanic »

То вие сте отнесли хамалогията пък техника е обрал на баницата мекото,но все пак кой за каквото е учил в крайна сметка.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Има ли търсене на кадри за професията.....

Мнение от yahoo »

slatanic написа:То вие сте отнесли хамалогията пък техника е обрал на баницата мекото,но все пак кой за каквото е учил в крайна сметка.
Цялото мероприятие по инсталиране на добра нова термопомпа с всичко включено там където вече имаше инсталирана стара такава при мен струваше малко над $10,000 CAD с таксите преди 3г., от които над $2000 бяха за инсталацията (почти цял ден с 3-ма техника). Отделно за да "важяла" 10г. гаранция си плащам по $250 всяка година за преглед есента и пролетта по веднъж.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли търсене на кадри за професията.....

Мнение от ablood »

Моята сплит термопомпа излезе тотал $2100, но това беше преди 8 години и е едва 20'000BTU. Инвертор е, но неупоменат SEER. Отказах гаранция. Още топли и охлажда.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
slatanic
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2015 2:26 pm
Местоположение: София

Re: Има ли търсене на кадри за професията.....

Мнение от slatanic »

Нормално е според мен да е така относно цените на монтажите.И много зависи дали се калкулира само труд или и материалите влизат.
При нас ставката в момента е 17.50 на час т.е. толкова струваме ние на клиента,а аз естествено не взимам толкова. :envy:
Да обаче най-редовно слагам термопомпи или ВРВ системи на магазини Лидл например дето струват едни хиляди левове обаче на мен тая ставка си ми остава все същата.Аз естествено си отговарям за цялата техника нали се подразбира,но как се отговаря със заплата от 1000лв за техника дето струва 20к лева не е ясно.Чисто теоритично и да стане нещо ти няма как да я покриеш тая техника или трябва мноооого време да работиш за тоя дето духа.
Та идеята ми беше друга.При вас явно хората си залагат едно по-добри ставки за висококвалифициран труд и имаш някаква защита един вид,че и да стане нещо по твоя вина може да се очаква обратна реакция един вид.Е и застраховки на всичко се правят,а тука още се кръстят пред крана на 20тия етаж да не скъса въжето някой път ама България .....какво да правиш.
Това с гаранцията е интересно за 10те години.Тук никой не би се навил на такава гаранция щото знаят какво продават.
Нашите машини(тия дето фирмата им е вносител) например имат 3 години гаранция и след това е каквото стане се плаща.
Но през тия 3 години каквото и да стане всичко се поема от продавача.
Може да се договорят да кажем 5 години както е на магазините споменати по-горе от мен,но там говорим за 50-80 филиала и едни други пари.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли търсене на кадри за професията.....

Мнение от ablood »

Тук нито техниката, нито камионът са много по-скъпи. Предполагам, че за $50-60'000 ще си екипиран. После идват солените данъци, застраховки, реклами, издънки и недоволни клиенти....
Проблемът също е докато се изучиш и влезеш в бизнеса. Не знам дали за HVAC се минава през чиракуване и колко струва заветната тапия.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Има ли търсене на кадри за професията.....

Мнение от ivanko13 »

slatanic написа: Интересно ми е другото което казвате с ученето и чиракуването.
Нужно ли е да бъде на местно ниво там тъй като тук го имам практикувано(и документирано в трудова книжка)близо 9-10 години.
Там няма ли как човек да покаже какво и как може и да се прескача така да се каже този момент със стажуването.
То ясно,че като във всяка нова фирма ще се доказваш и показваш какво можеш,ама някак ми се вижда странно да мога да монтирам всичко от термопомпени инсталации до ВРВ системи,за работя с оксижен,да монтирам всичко по ВиК частта и накрая да се окаже,че тепърва трябва уж да ги уча
тия работи.Ето това не го разбирам,но всичко си зависи както се вижда от системата.
Предполагам,че като покажеш какво можеш ще имаш по-бързо развитие де,но божа работа.
Има възможност да ти признаят опита и да получиш кредити. Тук е информацията - Out of Country Certificate Assessment Най-отдолу имаш адрес, телефон и емаил. Моят съвет е директно да им се обадиш/пишеш емаил и да разясниш ситуацията. Така няма да има гадаене...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
axinia59
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юли 02, 2015 1:24 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Има ли търсене на кадри за професията.....

Мнение от axinia59 »

ако можете, помогнете на момчето :handshake:
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Има ли търсене на кадри за професията.....

Мнение от tonich »

axinia59 написа:ако можете, помогнете на момчето :handshake:
Как?!
Като му издаденм виза и/или го назначим на работа?!

Добра идея би било най-напред да помисли как реално да пристигне в Канада.
Работата - след това.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Има ли търсене на кадри за професията.....

Мнение от Guinness »

ablood написа:Тук нито техниката, нито камионът са много по-скъпи. Предполагам, че за $50-60'000 ще си екипиран.
Консиержа както винаги мъдър и услужлив! :clap: :fubar: :fubar: :fubar: :fubar:
Публикувай отговор