Добри квартали за живот в Отава

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
blue sky
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 2:04 am

Добри квартали за живот в Отава

Мнение от blue sky »

Здравейте,
Предстои ни преместване в Отава и бих искала да помоля хора, които живеят там да споделят личните си впечатления и мнение за различните райони/квартали... кои са по-спокойни, с добри училища; кои са по-опасни и да ги избягваме и като цяло всяка информация, която ще ни помогне да изберем къде да живеем. Насочили сме се към Онтарийската част, а не към Gatineau.
В началото ще отседнем в познати, които живеят във Vanier.
Предварително благодаря на всички!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Добри квартали за живот в Отава

Мнение от optics »

Щом са ви приели да отседнете у тях, слушайте повече приятелите си, а по-малко случайни хора !
И много -важно - не се заседявайте прекалено дълго инак рискувате приятелството.
Аз съм отсядал в един приятел за 10-тина дни и в други пак за около 10-тина и сме си окей,
но знам (общи) приятели, които след отсядането вече хич не бяха в добри отношения.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Добри квартали за живот в Отава

Мнение от ablood »

5-10 дена макс е гостуване . Повече от това вече е съжителство.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
blue sky
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 2:04 am

Re: Добри квартали за живот в Отава

Мнение от blue sky »

Престоят ни при познатите ще е само за седмица. И ние не сме от хората, които досаждат за дълго. За съжаление те немогат да са ни от голяма помощ що се отнася до информация за кварталите за живот, тъй като те самите са в Отава от 3 месеца и не познават града добре.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Добри квартали за живот в Отава

Мнение от Koko »

blue sky написа:Престоят ни при познатите ще е само за седмица. И ние не сме от хората, които досаждат за дълго. За съжаление те немогат да са ни от голяма помощ що се отнася до информация за кварталите за живот, тъй като те самите са в Отава от 3 месеца и не познават града добре.
Ако не е тайна, защо се спряхте точно на Отава? За кварталите на града не мога да ви отговоря, но ми се струва че града ката цяло не предлага толкова много възможности за професионална реализация колкото някои от другите мегаполиси в Канада.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Добри квартали за живот в Отава

Мнение от ablood »

Обсъждането на квартали във форума е доказало, че изборът не само е изключително субективен, но дори хората имат склонността понякога да защитават грешен избор (и да препоръчват съответния квартал) с цел да не признаят собствената си грешка и прибързаност.

Имаше десетки страници в подкрепа на най-черния емигрантски квартал в Монреал, който при това хич не е евтин. Като предимства бяха изтъквани, че имало много услуги за новопристигнали (сякаш ще се ползват често и дълго), по-гъст транспорт (наложен от население без собствен превоз) и близост до центъра (сякаш не можеш да живееш направо там, ако ти трябва).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Добри квартали за живот в Отава

Мнение от grozdan »

Метод за избор на квартал в Северна Америка (и не само):
1. отваряте realtor.ca или еквивалент;
2. задавате критерий по желание;
3. гледате къде е най-скъпото и къде най-евтиното. Отсявате - има си причини и за двете;
4. гледате да не е баш в центъра освен ако нощния живот и ресторанти през ден не са ви приоритет;
5. набелязвате няколко места (не квартали, а махали);
6. отваряте maps.google.ca и отивате на дадения адрес в street view;
7. цъкате горе в ляво да промените годините (може назад до 2007-ма). Преценявате;
8. след като изберете до 5 подходящи места правите списък и започвате проверки по kijiji.ca за наем на жилища;
9. избора е намален до 2 (примерно). За една седмица ще успеете да разгледате.
10. успех!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Добри квартали за живот в Отава

Мнение от klisurov »

ablood написа:Обсъждането на квартали във форума ...
Нямам мнение за кварталите, а още по-малко за махалите в Отава.
Но, според мен, би трябвало да уточните какви точно са ви критериите.

Ние 2007 кацнахме в Brossard защото ...
2009 се установихме в Côte-des-Neiges (най-черния ;) квартал) защото ...
Купихме къща (заробихме се към банка ;) ) в кебекарски (и "работнически") квартал защото ...

Целенасочено има многоточие, за да не започнем излишни спорове.
Не съжалявам за нито едно от взетите три решения.

Вчера бяхме със семейство, живеещо в района на Commission scolaire Marguerite-Bourgeoys (ние сме при Commission scolaire de Montréal). Замислих се, че при нас има само едно "читаво" публично secondaire училище, докато при тях на Острова са поне три.

Така че, наистина (според мен) критериите за добри-лоши махали са от значение.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Добри квартали за живот в Отава

Мнение от Kan_Tangra »

Най якия квартал на Отава е Лавал. На Монреал, пак е Лавал! На Торонто, пак е Лавал!
Виж за Ван, не съм сигурен.
Който мисли друго, го е яд, че се е набутал и се самонавива.
Някои предимства на квартала включват:
Квартала е най-белия, (релативно погледнато, разбира се).
Няма услуги за новопристигнали.
По-редичък транспорт (наложен от население със собствен превоз).
Далече е от центъра.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Добри квартали за живот в Отава

Мнение от pepiliverpool »

Ами моя съвет е да избягвате квартала в който вашите познати са се настанили(Vanier). аз ги разбирам защо там са се настанили - най-евтиния квартал на Отава е и си има причини затова. Най хубавите квартали са Barrhaven, Kanata и Orleans. съответно са по-скъпи и ако можете да си го позволите изберете един от тези 3. Търсете да сте близо до Транзитната система с автобуси за по-удобно и лесно предвиждане. Колкото до избора на града сте взели правилното решение ако сте семейство с малки деца. Живял съм във Ванкувър, Калгари, бил съм многократно в Монреал и Торонто, но Отава си е най-тихия и спокоен град и определено много по-красив от Торонто, Монреал и Калгари. На Ванкувър природата е много красива, но много дъжд вали, ама много. Колкото до професионално устройване е въпрос на късмет.
Публикувай отговор