Федерални избори: 19 октомври 2015

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

За кого ще гласувате на федералните избори?

Conservative Party
25
45%
Liberal Party
11
20%
New Democratic Party
10
18%
Bloc Québécois
1
2%
Green Party
1
2%
Strength in Democracy Party
0
Няма гласували
Libertarian Party
0
Няма гласували
Christian Heritage Party
2
4%
Pirate Party
3
5%
Democratic Advancement Party
0
Няма гласували
Rhinoceros Party
2
4%
Communist Party
1
2%
 
Общо гласове: 56
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от IRA »

Ensuring that illegal markets for pot do shrink will require smart decisions, Larsen said.

He urged the Liberals to learn from the mistakes made legalizing pot in Washington state, where he warned the taxes initially imposed were too sky-high, sometimes making it more expensive to buy legally than illegally.

“If you want to have legal marijuana work, it’s got to be better and cheaper than what’s currently on the market,” Larsen said
Опреелено им влияе на мозъка. Не само да е легализират, но и да е по евтина , че и по хубава.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

Какъв е проблема с тази марихуана!? Който иска и сега си я купува.
По-добре ли е да пълнят затвори с пушачи, които струват по 100,000 на данъкоплатеца?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от IRA »

За мен никакъв, то и сега тъй или иначе си купуват под път и над път, пък и не се притесняват да пушат където и да им падне. Само им се чудя на акъла, защо си мислят, че ще им е по евтино.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от MrGeek »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

MrGeek написа:Изображение
Bill Morneau за финансов министър - хич не лош избор, ми се струва.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от MrGeek »

miteto написа:Bill Morneau за финансов министър - хич не лош избор, ми се струва.
Това наистина беше най-логичния избор. За сметка на това Стефан Дион за външен министър ... ъъъъъ ...
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от MrGeek »

За сметка на това новия министър на отбраната кърти! :rock:


Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от 7George »

Нека си го кажем направо:
Minister of Public Safety and Emergency Preparedness
Minister of International Development and La Francophonie
Minister of Status of Women
Minister of Democratic Institutions
и т.п.
:n:
Звучат ми като специално измислени министерства за роднини и приятели... :geek:
Embrace your climate change!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от IRA »

На мен Трюдо ми е канадския Бойко Борисов. Не ми харесва определено.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

7George написа:Нека си го кажем направо:
Minister of Public Safety and Emergency Preparedness
Minister of International Development and La Francophonie
Minister of Status of Women
Minister of Democratic Institutions
и т.п.
:n:
Звучат ми като специално измислени министерства за роднини и приятели... :geek:
Има нещо такова, но ако не се лъжа бройката министерства е същата, колкото в последния кабинет на Харпър.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Marto »

miteto написа:
7George написа:Нека си го кажем направо:
Minister of Public Safety and Emergency Preparedness
Minister of International Development and La Francophonie
Minister of Status of Women
Minister of Democratic Institutions
и т.п.
:n:
Звучат ми като специално измислени министерства за роднини и приятели... :geek:
Има нещо такова, но ако не се лъжа бройката министерства е същата, колкото в последния кабинет на Харпър.
Мдам, министерството за статута на жените го има от 1971 (от татко Трюдо). Интересно, първите 4 министъра са били мъже |(

За мене младши е съчетание на най-лошите страни на Дубъл-ве и Обама: (полу)идиот, който ако не беше фамилията му щеше да е максимум шифт манажер в Бест Бай, но пък е млад и харизматичен и сума народ гласува без да се интересува особено много от качествата му, все едно изборите са "а popularity contest"... което те са, всъщност.

В деня на изборите, в Уол Стрийт Джърнъл имаше хубава статия, която обобщи нещата доста добре:
The Canadian economy is suffering from a downturn in commodity prices, and Harper fatigue is natural after nearly a decade. Conservatives have to hope that their limited-government message still resonates, and that their base turns out. They also have to hope that swing voters buy their arguments that Mr. Trudeau is too inexperienced to govern and that change for the sake of change is risky.

Anyone who watched a first-term U.S. senator with plenty of sizzle but not much substance bamboozle American voters in 2008 knows that’s not always an easy sale.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от OILERS »

Marto написа:
miteto написа:
7George написа:Нека си го кажем направо:
Minister of Public Safety and Emergency Preparedness
Minister of International Development and La Francophonie
Minister of Status of Women
Minister of Democratic Institutions
и т.п.
:n:
Звучат ми като специално измислени министерства за роднини и приятели... :geek:
Има нещо такова, но ако не се лъжа бройката министерства е същата, колкото в последния кабинет на Харпър.
Мдам, министерството за статута на жените го има от 1971 (от татко Трюдо). Интересно, първите 4 министъра са били мъже |(

За мене младши е съчетание на най-лошите страни на Дубъл-ве и Обама: (полу)идиот, който ако не беше фамилията му щеше да е максимум шифт манажер в Бест Бай, но пък е млад и харизматичен и сума народ гласува без да се интересува особено много от качествата му, все едно изборите са "а popularity contest"... което те са, всъщност.

В деня на изборите, в Уол Стрийт Джърнъл имаше хубава статия, която обобщи нещата доста добре:
The Canadian economy is suffering from a downturn in commodity prices, and Harper fatigue is natural after nearly a decade. Conservatives have to hope that their limited-government message still resonates, and that their base turns out. They also have to hope that swing voters buy their arguments that Mr. Trudeau is too inexperienced to govern and that change for the sake of change is risky.

Anyone who watched a first-term U.S. senator with plenty of sizzle but not much substance bamboozle American voters in 2008 knows that’s not always an easy sale.

Абсолютно вярно.Всички тарамбуки гласуваха за идиотчето.От благодарност,той пък ще ни внесе до края на годината още 25 000 от тях.
Безплатен превоз,безплатна квартира,помощи от всякакъв вид,пари-всеки месец,учители и училища и това всичко за неопределен период от време и платено с нашите пари!Аз съм в общи линии толерантен човек,ама това ми идва в повече.
За тези "бежанци"(полутерористи),този глупак ще изхарчи купища пари,които никога и по никакъв начин няма да се върнат на нас(данъкоплатците).В същото време за местните бездомници,бедни семейства решението е Get a Job.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

OILERS написа:Всички тарамбуки гласуваха за идиотчето.От благодарност,той пък ще ни внесе до края на годината още 25 000 от тях.
Безплатен превоз,безплатна квартира,помощи от всякакъв вид,пари-всеки месец,учители и училища и това всичко за неопределен период от време и платено с нашите пари!Аз съм в общи линии толерантен човек,ама това ми идва в повече.
За тези "бежанци"(полутерористи),този глупак ще изхарчи купища пари,които никога и по никакъв начин няма да се върнат на нас(данъкоплатците).В същото време за местните бездомници,бедни семейства решението е Get a Job.
Интересно, защо не се срещат подобни възмущения, когато се харчат милиони за дестабилизиране, извършване на преврати, оказване на последваща военна и финансова помощ на бунтовниците и бомбардиране на страните от региона!?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от OILERS »

Kpetrov написа:
OILERS написа:Всички тарамбуки гласуваха за идиотчето.От благодарност,той пък ще ни внесе до края на годината още 25 000 от тях.
Безплатен превоз,безплатна квартира,помощи от всякакъв вид,пари-всеки месец,учители и училища и това всичко за неопределен период от време и платено с нашите пари!Аз съм в общи линии толерантен човек,ама това ми идва в повече.
За тези "бежанци"(полутерористи),този глупак ще изхарчи купища пари,които никога и по никакъв начин няма да се върнат на нас(данъкоплатците).В същото време за местните бездомници,бедни семейства решението е Get a Job.
Интересно, защо не се срещат подобни възмущения, когато се харчат милиони за дестабилизиране, извършване на преврати, оказване на последваща военна и финансова помощ на бунтовниците и бомбардиране на страните от региона!?
Да имаш някакви други терзания и съмнения,защо е по-добре да се харчат милиони зад граница?
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от nekerman »

Дали щеше да имаме нов PM, ако изборите бяха месец по-късно?
Публикувай отговор