Второкласни граждани или членове на профсъюза

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от c200 »

За мен лично не е ясно кои точно канадци защитава правителството с това чудо на законотворчеството. Но пък съм готов за изборите, няма съмнение :)

Пиво отпускается только членам профсоюза!

http://news.gc.ca/web/article-en.do?nid=981809"


Protecting Canadians
Government of Canada now able to revoke citizenship of dual citizens convicted of terrorism

May 29, 2015 — Ottawa — Measures came into force officially today that enable Canada to revoke citizenship from dual nationals convicted of terrorism, treason and high treason, and/or spying for foreign governments.

Canadian citizenship can now also be revoked from dual citizens for taking up arms against Canada and the Canadian Armed Forces, whether as a member of a foreign army or in non-state terrorist groups like ISIS.

Also officially in force as of today is a new, more streamlined citizenship revocation process. This new process will help ensure Canada and Canadians are protected, and that revocation decisions can be made quickly, decisively and fairly.

Citizenship and Immigration Canada (CIC) officials will be implementing these new measures immediately and will prioritize cases that have been tried and convicted here in Canada on at least one of the grave crimes listed above.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от Kpetrov »

They are just keeping Up with the Kardashians.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от succes »

Това ми е болната тема,
не съм виждам по агресивен и лицемерен цинизъм до сега от канадския.
Това е егати простотията, да бях поет да го опиша.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от succes »

Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от roumensp »

c200 написа:За мен лично не е ясно кои точно канадци защитава правителството с това чудо на законотворчеството. Но пък съм готов за изборите, няма съмнение :)

Пиво отпускается только членам профсоюза!

http://news.gc.ca/web/article-en.do?nid=981809"
От юридическа гледна точка е недоносче, но от практическа - без особено значение (поне за мен).
Трябват ми поне още 5-6 такива, че да гласувам за Трюдо и партията му. :tmi:


ПП
Оправдават се, че било така (прилагане само към хора с двойно гражданство), защото Канада трябвало да спазва договореностите по "1961 Convention on the Reduction of Statelessness". Хубаво, ама тая конвенция далеч не е подписана от всички държави (например САЩ и България не са), т.е. въпреки всичко има шанс набеденият да стане "Stateless". Никой и не пояснява какво става, ако се родиш канадец и по-късно станеш гражданин и на друга държава ... същото ? Според мен това е чисто измъкване от отговорност - видите ли, той не е вече канадец, Канада не носи отговорност, други да си трошат главата с него, ние немаме пАри за дела и затвори ... :D

ППП
Това с отнемането на гражданство не е нещо ново, още преди няколко години предният министър отне гражданството на такива, които го бяха получили чрез измама.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от speedy »

Дали Стив не го е измислил на чаша бира с Тони?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16504
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от MrGeek »

Аз нещо не успях да схвана проблема в случая - някой смята да става терорист и да ходи да се бие в Сирия, "Новорусия" и други горещи точки по света бъкащи с терористи, та сериозно се притесни за канадското си гражданство или какво точно? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от Marto »

2011/2012 Джейсън Кени, тогавашният министър на имиграцията реши да се бори с измамниците. По принцип е похвално, но стана така че между 30 и 50 процента от кандидат-гражданите получиха RQ и системата се сдуха отвсякъде. Рутинните апликации почнаха да отнемат 2 и кусур години, RQтата - 3 и повече. От 260,000 новоканадци в 2006 (преди да вземат властта), намалиха до 110-130К на година за 2012 и 2013. От 200К баклога стигна 400К. Създадоха проблема и сега го "решиха".

Почнаха и да отнемат гражданство на хора, които се съмняваха са го взели чрез измама. 2012 пратиха около 500 известия. 90% от потърпевшите подадоха искове в съда. Решението на Харпъристите беше супер елегантно. Спряха да пращат тези известия, въпреки че бяха набелязали поне още 3000 такива граждани. После промениха закона така, че съдът вече няма да има почти никаква роля в процеса. Хващам бас, че сега като влязоха в сила тези параграфи, ще почнат да пращат пак честитките, този път по бързата процедура. Това е най-страшното в случая. Както беше казал един професор по време на дебатите в парламента, ако получиш паркинг тикет в Торонто имаш повече права на обжалване, отколкото ако Стийв реши да ти отнеме гражданството.

Надявам се BCCLA да успеят. Роко Галати се опита преди няколко месеца да обори новия закон за гражданството, но не се получи. Падна му се един съдия, който доста често решава в полза на държавата в този тип дела. А, седмици след като излезе решението, въпросният съдия беше повишен и сега е в апелативен съдия.
Последно промяна от Marto на Пон Юни 08, 2015 5:23 pm, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от roumensp »

MrGeek написа:Аз нещо не успях да схвана проблема в случая - някой смята да става терорист и да ходи да се бие в Сирия, "Новорусия" и други горещи точки по света бъкащи с терористи, та сериозно се притесни за канадското си гражданство или какво точно? :D :rofl:
Скука е ... трабва да прекарам още няколко часа в офиса и нямам по-интересно занимание в момента. Подходящо време за разрешаване на световните и държавни проблеми. :D

Marto написа:По принцип е похвално, но стана така че между 30 и 50 процента от кандидат-гражданите получиха RQ и системата се сдуха отвсякъде.
Me too ... ама го преживехме. Пък и как да реагират на човек, декларирал 100-ина трипа за 4 години. ;)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от c200 »

Правителствата често вършат глупости по целесъобразност и канадското не прави изключение. Но е рядкост едно правителство така арогантно и тесногръдо да наруши духа на собствената си конституция. За нарушението на буквата на основния закон Marto може да се изкаже професионално, аз виждам поне 3 противоречия без да съм адвокат.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от Iris »

Помня една статия, че заради residence fraud, добре оформен от адвокатите на хитри любители на много по-топлия климат,
бяха отнели около 2 000 паспорта. А след медийните коментари други около 2 500 сами си бяха подали заявления за отказване от гражданство...
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от Kpetrov »

MrGeek написа:Аз нещо не успях да схвана проблема в случая - някой смята да става терорист и да ходи да се бие в Сирия, "Новорусия" и други горещи точки по света бъкащи с терористи, та сериозно се притесни за канадското си гражданство или какво точно? :D :rofl:
Не е нужно да ходиш да се биеш в Сирия или Новорусия за да бъдеш обявен за терорист!

П.П.
Само да те попитам, ако ходиш да се биеш по тези горещи точки, но на другата страна, то тогава какво си?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:
MrGeek написа:Аз нещо не успях да схвана проблема в случая - някой смята да става терорист и да ходи да се бие в Сирия, "Новорусия" и други горещи точки по света бъкащи с терористи, та сериозно се притесни за канадското си гражданство или какво точно? :D :rofl:
Не е нужно да ходиш да се биеш в Сирия или Новорусия за да бъдеш обявен за терорист!

П.П.
Само да те попитам, ако ходиш да се биеш по тези горещи точки, но на другата страна, то тогава какво си?
Да разбирам ли, че те е страх, че може да те обяват за терорист ей така, докато си седиш пред компютъра и пишеш във форума ?
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от succes »

roumensp написа:
Kpetrov написа:
MrGeek написа:Аз нещо не успях да схвана проблема в случая - някой смята да става терорист и да ходи да се бие в Сирия, "Новорусия" и други горещи точки по света бъкащи с терористи, та сериозно се притесни за канадското си гражданство или какво точно? :D :rofl:
Не е нужно да ходиш да се биеш в Сирия или Новорусия за да бъдеш обявен за терорист!

П.П.
Само да те попитам, ако ходиш да се биеш по тези горещи точки, но на другата страна, то тогава какво си?
Да разбирам ли, че те е страх, че може да те обяват за терорист ей така, докато си седиш пред компютъра и пишеш във форума ?
Да
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Второкласни граждани или членове на профсъюза

Мнение от speedy »

И ако пишете от Щатите, гледайте да не си триете History от Firefox-а, че в замяна на загубване на канадското гражданство, може да ви удължат престоя там с 20 годинки...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор