Канадски гражданин - реализация в USA

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от newcomer »

pumpy написа:Батката, понеже невероятно се е реализирал и в Канада и в Щатите, е невероятно компетентен по всякакви въпроси и е първа манджа мерудия и в тази тема - no comments

докторе да си жив и здрав
ама и ти както лукавия си се изучил перфектно на занаята
само,че на дежурната публика на по вечето от нас ни е ясно,
че нямаш и нямате никаква частна семейна практика,а сте наемници в оная хубава дентална клиника
в която се труди съпругата ти ,докато ти се грижиш за денталното здраве на индианците по затворите на норт уест територи и нанавут
за да може да изплащате милионните си кредити
и това след 15 години реализация в щатите и канада
да ви имам реализацията,виетнамците с частна практика от кот де нейж са май по оправни от вас
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

I az ne znam, no poniakoga ama ot prostotii. Kade izchenza kirilizatora ???
Последно промяна от pumpy на Сря Юли 22, 2015 7:42 pm, променено общо 1 път.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Pointzero »

batkata и pumpi
много личен стана разговора.
А темата е друга.

П.С. не познавам нито един от двамата, но от мненията, които съм чел, ми се струва, че батката, като "реализирал се" в БГ просто се заяжда, а по незнайни причини пумпала се връзва. В случая мненията на втория са по-меродавни, т.к. той все пак е в Северна Америка.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Pointzero »

pumpy написа:I az ne znam, no poniakoga ama ot prostotii. Kade izchenza kirilizatora ???
On windows XP and above, you can install different input languages and keyboards.
Аз съм си инсталирал (Win 7) BG language със phonetic keyboard layout. Коства ми само клавиатурна комбинация (която пак аз съм си избрал) да превключа на "кирилизатор" или English.
Т.к. си ми много далеч (за да дойда да ти оправя "кирилизатора") вземи някой, който разбира от Windows и му плати (ти изкарваш добри пари, 20-30$ не са ти проблем) и ще ти инсталира кирилица.
Ако искаш, аз от distance ще ти я инсталирам, ама аз вземам повече. Особено от богатите провинции като BC :rofl:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

Pointzero написа:
pumpy написа:I az ne znam, no poniakoga ama ot prostotii. Kade izchenza kirilizatora ???
On windows XP and above, you can install different input languages and keyboards.
Аз съм си инсталирал (Win 7) BG language със phonetic keyboard layout. Коства ми само клавиатурна комбинация (която пак аз съм си избрал) да превключа на "кирилизатор" или English.
Т.к. си ми много далеч (за да дойда да ти оправя "кирилизатора") вземи някой, който разбира от Windows и му плати (ти изкарваш добри пари, 20-30$ не са ти проблем) и ще ти инсталира кирилица.
Ако искаш, аз от distance ще ти я инсталирам, ама аз вземам повече. Особено от богатите провинции като BC :rofl:
Тенкс, но на служебния комп нямат нужда от кирилизатор. Аз го имам на мака, но в този момент се ядосвах от фронт деска :) Имаше преди на самия прозорец на форума от където се пишеше, сега вече не го виждам там ?
А отностно взимането, докато CRA плаща 35% от сметките ми аз нямам проблем
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от yahoo »

Pointzero написа:П.С. не познавам нито един от двамата, но от мненията, които съм чел, ми се струва, че батката, като "реализирал се" в БГ просто се заяжда, а по незнайни причини пумпала се връзва. В случая мненията на втория са по-меродавни, т.к. той все пак е в Северна Америка.
И на двамата реализацията опира до собствен бизнес и от такава камбанария гледката е доста по-различна в която и да е от двете страни спрямо тази на наемен работник/специалист каквато всъщност е темата.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Kan_Tangra »

От кога за нещо дали е вярно или не, се съди по това, колко реализиран е този, който го твърди?

А и бтв, Батката се е реализирал достатъчно навремето. Провери в интернет колко са заплатите на шофьорите на тир. Смело мога да твърдя, че повече от 50% от емигрантите остават под това ниво на доходи.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:А отностно взимането, докато CRA плаща 35% от сметките ми аз нямам проблем
Това как да го разбираме, че докато CRA плаща сметките на тези които са на социал и те нямат проблем.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:
pumpy написа:А отностно взимането, докато CRA плаща 35% от сметките ми аз нямам проблем
Това как да го разбираме, че докато CRA плаща сметките на тези които са на социал и те нямат проблем.
Това не знам от къде дойде ?
Има една книга на Robert Kiyosaki " Rich dad, poor dad"
Там той развива интересна концепция да си плащаме първо на нас и да си "пазим" парите, защото държавата взима ПЪРВА лъвския пай.
Не знам как хората на социал пазят каквото й да е, затова и горния коментар е странен. Аз просто казах че докато CRA участва в моите разходи с 35% аз съм -по-спокоен да ги правя. Аз нямам контрол как държавата пилее моите пари, но мога да контролир относително колко да й давам за пилеене.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от roumensp »

pumpy написа:Аз нямам контрол как държавата пилее моите пари, но мога да контролир относително колко да й давам за пилеене.
Там е работата, че не можеш. Когато пазаруваш си плащаш ДДС-то и никой не те пита, по същия начин си плащаш пропърти такс, пререгистрацията на колата и т.н. А ако инвестираш в пенсионен фонд, за да си смъкнеш данъците, това не е измъкване, а отлагане.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от yahoo »

roumensp написа:
pumpy написа:Аз нямам контрол как държавата пилее моите пари, но мога да контролир относително колко да й давам за пилеене.
Там е работата, че не можеш. Когато пазаруваш си плащаш ДДС-то и никой не те пита, по същия начин си плащаш пропърти такс, пререгистрацията на колата и т.н. А ако инвестираш в пенсионен фонд, за да си смъкнеш данъците, това не е измъкване, а отлагане.
Предполагам, че говори за възможностите да отлага взимането на по-големите печалби от бизнеса си като заплата/дивиденти през текущата година и други подобни за да удържа нивото на данъци всяка година до само 35%. Хората на заплата имат далеч по-малки възможности за отлагане на данъците.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от roumensp »

yahoo написа:
roumensp написа:
pumpy написа:Аз нямам контрол как държавата пилее моите пари, но мога да контролир относително колко да й давам за пилеене.
Там е работата, че не можеш. Когато пазаруваш си плащаш ДДС-то и никой не те пита, по същия начин си плащаш пропърти такс, пререгистрацията на колата и т.н. А ако инвестираш в пенсионен фонд, за да си смъкнеш данъците, това не е измъкване, а отлагане.
Предполагам, че говори за възможностите да отлага взимането на по-големите печалби от бизнеса си като заплата/дивиденти през текущата година и други подобни за да удържа нивото на данъци всяка година до само 35%. Хората на заплата имат далеч по-малки възможности за отлагане на данъците.
Ако бизнесът ти е стабилен или се развива, как става тоя номер ?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от speedy »

Приходите на бизнеса отиват и стоят в бизнес сметката. Печалбата на бизнеса се облага с по-ниски проценти. Като от бизнеса платиш на себе си, правиш разход за бизнеса (по-малко печалба и по-малко бизнес данък), но плащаш данък върху личния доход. Въпрос на това кога ще ти дотрябват парите за хляб.
Последно промяна от speedy на Чет Юли 23, 2015 4:41 pm, променено общо 1 път.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от roumensp »

Ясно, но хората обикновено работят повече, за да имaт повече за харчене (не само за хляб).
Не виждам смисъл да се бъхташ и да си къташ парите в бизнес сметката с голата цел цял живот да се опитваш да се задържиш в същата таксова категория.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

roumensp написа:Ясно, но хората обикновено работят повече, за да имaт повече за харчене (не само за хляб).
Не виждам смисъл да се бъхташ и да си къташ парите в бизнес сметката с голата цел цял живот да се опитваш да се задържиш в същата таксова категория.
Мисля, че имаш супер грешна концепция. Идеята не е да отлагаш данъци, а да плащаш по-малко днес и сега. Парите може да напускат бизнес сметката по много начини и заплата/дивидент е само един от тях. Разбира се няма как да накараш компанията ти да ти купува хляб, но има толкова много неща, които може да прави за теб преди държавата да си е взела "своето" . И върху всичките тези разходи ти "печелиш" толкова, колкото ти е данъчната ставка за годината. Питай го Блъди защо е селф емплойд ?
Публикувай отговор