Канадски гражданин - реализация в USA

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от roumensp »

pumpy написа:Разбира се няма как да накараш компанията ти да ти купува хляб, но има толкова много неща, които може да прави за теб преди държавата да си е взела "своето" . И върху всичките тези разходи ти "печелиш" толкова, колкото ти е данъчната ставка за годината. Питай го Блъди защо е селф емплойд ?
Компанията може да ти "купи" кола (жена ми например), но не може да ти плаща мортгиджа на личната къща или да те прати на екскурзия.
CRA не пасе трева все пак, иначе всички щяха да отчитат повече разходи, отколкото приходи.

Данъчните винаги си взимат пая ... тая година затворих IRA в Щатите и IRS ме удариха с 30%. Донякъде ще смекча удара, декларирайки foreign tax credit, но пак ще съм на червено. Според всички "умници" в нета трябвало да са 15%, но да ми вземат +10% 'щото нямам 55 години ... не стана нито едното, нито другото. Т.е. данъците са малко като емиграцията ... при всеки е строго индивидуално.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

roumensp написа:
pumpy написа:Разбира се няма как да накараш компанията ти да ти купува хляб, но има толкова много неща, които може да прави за теб преди държавата да си е взела "своето" . И върху всичките тези разходи ти "печелиш" толкова, колкото ти е данъчната ставка за годината. Питай го Блъди защо е селф емплойд ?
Компанията може да ти "купи" кола (жена ми например), но не може да ти плаща мортгиджа на личната къща или да те прати на екскурзия.
CRA не пасе трева все пак, иначе всички щяха да отчитат повече разходи, отколкото приходи.

Данъчните винаги си взимат пая ... тая година затворих IRA в Щатите и IRS ме удариха с 30%. Донякъде ще смекча удара, декларирайки foreign tax credit, но пак ще съм на червено. Според всички "умници" в нета трябвало да са 15%, но да ми вземат +10% 'щото нямам 55 години ... не стана нито едното, нито другото. Т.е. данъците са малко като емиграцията ... при всеки е строго индивидуално.
Eто това е истината ;)
И позлването на "умници" в нета не е най-добрата форма на данъчно планиране.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от succes »

roumensp написа:
pumpy написа:Разбира се няма как да накараш компанията ти да ти купува хляб, но има толкова много неща, които може да прави за теб преди държавата да си е взела "своето" . И върху всичките тези разходи ти "печелиш" толкова, колкото ти е данъчната ставка за годината. Питай го Блъди защо е селф емплойд ?
Компанията може да ти "купи" кола (жена ми например), но не може да ти плаща мортгиджа на личната къща или да те прати на екскурзия.
CRA не пасе трева все пак, иначе всички щяха да отчитат повече разходи, отколкото приходи.

Данъчните винаги си взимат пая ... тая година затворих IRA в Щатите и IRS ме удариха с 30%. Донякъде ще смекча удара, декларирайки foreign tax credit, но пак ще съм на червено. Според всички "умници" в нета трябвало да са 15%, но да ми вземат +10% 'щото нямам 55 години ... не стана нито едното, нито другото. Т.е. данъците са малко като емиграцията ... при всеки е строго индивидуално.
Т'ва с купуването на кола ми звучи като безплатен телефон за две години договор :D
Ти пък, щом без пай оставаш, к'во се занимаваш изобщо.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от roumensp »

succes написа:Т'ва с купуването на кола ми звучи като безплатен телефон за две години договор :D
Не съвсем ... за разлика от т.н. "субсидирани телефони" в случая си плащаш пълната цена, но я подаваш като разход на компанията (ако естеството на работата ти го позволява), т.е. спестяваш от данъци. Приликата е, че и двата случая ти излиза по-евтино, но не и безплатно.
А какво може да заявиш като разход зависи от работата ... Блъда например може да заяви кола като разход, аз - едва ли (ако бях freelancer). Но пък съм декларирал наем за апартамент в Щатите като наем за офис (пред канадците).
succes написа:Ти пък, щом без пай оставаш, к'во се занимаваш изобщо.
Неправилно планиране. Навремето не съм си мислел, че ще идвам да живея в Канада. Нерядко човек си плаща заради прекален оптимизъм.
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Мечтателят »

Във всеки спор може да се открие истината.

Всеки е прав сам за себе си, никой не дължи нищо на никого.

Kan_Tangra си казва нещата такива, каквито са ( за него ) и все пак след толкова години в Канада не се е превърнал като тукашните лицемери с усмивка ( ама то къде ли вече няма лицемери ).

Съдя по себе си, че когато годините започват да напредват ( мъкар мойте 38 за мен не са много ) човек по-трудно се решава на промяна, а особено ако трябва да се започва отначало в друга държава.

Аз също биг искал да се преместим в Европа ( може би някой ден ще се случи или може би не ), но като гледам как се развиват нещата там, и това е само началото.... мисля си, че не след дълго може и Европейския Съюз да бъде "премахнат" , тепърва ще има да се случват много неща.
Най-добре е в България да си се приберем, обаче ако ние за последните 6 години в Канада сме направили много неща и професионално, и като начин на живот, то като гледам мой приятели и познати там назад вървят.....

И ето ни, сега, тук .... в Канада....

Поне от студената, сива, в средата на нищото Албърта се преместихме във Ванкуър ерията и това ме топли ( може би заради топлото време :) ) ....

Китайците, индийците и други такива вече не ми пречат.... важното е ние да успяваме.

А Щатите, .... те са по-наблизо и ако не работа, то поне ще се ходи на екскурзия тук и там :)


Поздрави от мен, Драго - спомняте ли си , един дето приказваше едно преди да дойде в Канада, после друго, а сега.... на кой му пука :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от myhata II »

Мечтателят написа:Във всеки спор може да се открие истината.

Всеки е прав сам за себе си, никой не дължи нищо на никого.

Kan_Tangra си казва нещата такива, каквито са ( за него ) и все пак след толкова години в Канада не се е превърнал като тукашните лицемери с усмивка ( ама то къде ли вече няма лицемери ).

Съдя по себе си, че когато годините започват да напредват ( мъкар мойте 38 за мен не са много ) човек по-трудно се решава на промяна, а особено ако трябва да се започва отначало в друга държава.

Аз също биг искал да се преместим в Европа ( може би някой ден ще се случи или може би не ), но като гледам как се развиват нещата там, и това е само началото.... мисля си, че не след дълго може и Европейския Съюз да бъде "премахнат" , тепърва ще има да се случват много неща.
Най-добре е в България да си се приберем, обаче ако ние за последните 6 години в Канада сме направили много неща и професионално, и като начин на живот, то като гледам мой приятели и познати там назад вървят.....

И ето ни, сега, тук .... в Канада....

Поне от студената, сива, в средата на нищото Албърта се преместихме във Ванкуър ерията и това ме топли ( може би заради топлото време :) ) ....

Китайците, индийците и други такива вече не ми пречат.... важното е ние да успяваме.

А Щатите, .... те са по-наблизо и ако не работа, то поне ще се ходи на екскурзия тук и там :)


Поздрави от мен, Драго - спомняте ли си , един дето приказваше едно преди да дойде в Канада, после друго, а сега.... на кой му пука :)
Оооо Пожарна, как си ве майна, и ти ли се премести у Ванкувър !?! :y:
Тамън там току що пристигна един твой градски от Варна !
Може да му дадеш по някой съвет че много дървена глава завалията ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от newcomer »

Мечтателят написа:Във всеки спор може да се открие истината.

Всеки е прав сам за себе си, никой не дължи нищо на никого.

Kan_Tangra си казва нещата такива, каквито са ( за него ) и все пак след толкова години в Канада не се е превърнал като тукашните лицемери с усмивка ( ама то къде ли вече няма лицемери ).

Съдя по себе си, че когато годините започват да напредват ( мъкар мойте 38 за мен не са много ) човек по-трудно се решава на промяна, а особено ако трябва да се започва отначало в друга държава.

Аз също биг искал да се преместим в Европа ( може би някой ден ще се случи или може би не ), но като гледам как се развиват нещата там, и това е само началото.... мисля си, че не след дълго може и Европейския Съюз да бъде "премахнат" , тепърва ще има да се случват много неща.
Най-добре е в България да си се приберем, обаче ако ние за последните 6 години в Канада сме направили много неща и професионално, и като начин на живот, то като гледам мой приятели и познати там назад вървят.....

И ето ни, сега, тук .... в Канада....

Поне от студената, сива, в средата на нищото Албърта се преместихме във Ванкуър ерията и това ме топли ( може би заради топлото време :) ) ....

Китайците, индийците и други такива вече не ми пречат.... важното е ние да успяваме.

А Щатите, .... те са по-наблизо и ако не работа, то поне ще се ходи на екскурзия тук и там :)


Поздрави от мен, Драго - спомняте ли си , един дето приказваше едно преди да дойде в Канада, после друго, а сега.... на кой му пука :)

мараба пожарнааааааа,мен помниш ли ме бе :rofl:
аз вече шеста година съм си в българия

аз на 38 год кацнах в канада
така,че имаш достатъчно време за местене
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Мечтателят »

Пожарна няма тук :rofl: , бешело, минало и недовършено.

Батето, как е в България от твоя поглед? В крайна сметка, нещата получиха ли се така, както си бил планувал или не е имало план?!

myhata II, не мога да давам съвети, всеки си е различен и най-добре всеки сам да си извърви пътя към успеха ( ако има такъв )
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Странджата »

Здравей Драже!Живи ли сте Драже,здрави ли сте,имате ли бебе?!Много здраве на Танчето! :handshake:
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от newcomer »

Мечтателят написа:Пожарна няма тук :rofl: , бешело, минало и недовършено.

Батето, как е в България от твоя поглед? В крайна сметка, нещата получиха ли се така, както си бил планувал или не е имало план?!

myhata II, не мога да давам съвети, всеки си е различен и най-добре всеки сам да си извърви пътя към успеха ( ако има такъв )
драго,защо не ми звучиш така ведро и оптимистично както преди 6-7 год

иначе в българия е добре когато съумяваш да си покриваш сметките и остава някой лев за глезотии
нямам стрес и това е най важното
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Мечтателят »

newcomer написа:драго,защо не ми звучиш така ведро и оптимистично както преди 6-7 год

иначе в българия е добре когато съумяваш да си покриваш сметките и остава някой лев за глезотии
нямам стрес и това е най важното
Хммм, щом звуча така, значи може и да е така , не знам :)
Много е далеч тази Канада от България ( близките и приятелите ) и мисля това е първото нещо, което някак си тежи, поне при нас.
И все пак си мисля, че съм оптимист и затова все още съм тук, иначе досега да сме оставали Канадата :) ( а може би все още сме тук, защото няма нещо друго.. )

Прав си бате, в България е добре, само парички да има човек :)

При нас нещата се наредиха бате, странджа, имаме си син на 1 година и половина :) и това ни дава сили, стимул, усмивки и така. Това е най-доброто, което ни се случи в Канада.
Всичко останало си беше труд.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

Мечтателят написа: ......
Всичко останало си беше труд.....
:o :o :o


Da ви я живо и здраво детето :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от ivandaman »

Драго не те познавам защото явно съм се регистрирал тук много по-късно, но поздравления за рожбата и добре дошли в БК.
:y:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор