Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Където си беше!!! Беше 3$, че и по-малко. И кои е казал, че чакам 7 поредни дни в спад на петрола покрай паниката от Брексит?
Влязъл съм под 6$ излязох на 8$
Мислех да вляза пак днес следобед или да почакам референдума, но трябваше вчера при достигането на 46$ поддръжка на петрола.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Panem et Circenses »

Изображение
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Panem et Circenses написа:...
Ти откъде знаеш в какво сме инвестирали и дали печели или губи при такива новини. Въпреки че не рискувах и вчера оставих само 20% от купените SQQQ, днес ще ми донесат поне 10% печалба, което си е почти за една нова кола. Повече се надявах на обратното за да си ги купя продадените 80% на по-ниска цена, но е по-добре пропусната печалба отколкото потенциална загуба.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Дребни инвестиции

Мнение от todor73 »

yahoo написа:Ами ти си направо шампион :) $200 минимум на седмица при само $9к акаунт си е над 100% годишно и не виждам смисъл да търсиш друга стратегия стига този успех да не се дължи на късмета на начинаещия. Избягвам пени стокс по много причини, но най-вече понеже риска там е неконтролируем - можеш да спечелиш много или да загубиш почти всичко за много кратко, което си е чист хазарт. За разлика от това при акции или ЕТФ в нормалния диапазон $10-100 съществуват стратегии за печалба с контролируем риск, т.е. вероятността за печалба е значително над 50%, а не винаги под 50% както е при хазарта.
Малко се закучи работата напоследък, отдавна не правя 200 на седмица, но има надежда, ще видим наесен докъде ще съм я докарал, но определено много научих :)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Как сте след Brexit референдума? Гледам рано сабале всичките ми акции са с 5% надолу, nothing to write home about. Сега инвеститорите в британски банки изумяват, но според мен всичко е буря в чаша вода. Ако са все още 20%-30 надолу след отпуската, влизам смело - Royal Bank of Scotland, HSBC, Tesco, Lloyds, Barclays. Даже няма нужда да отварям сметки в чужди валути, повечето имат ADR в Ню Йорк.
Иначе личното ми мнение е, че британците направиха правилния избор за себе си. Лошо от българска гледна точка обаче, ние сме европейски вагон, а единият лъскав локомотив го няма вече. И един друг, дизелов, омазан, с нестандартна ширина на осите ни подсвирва изотзадзе, ако разбирате какво искам да кажа :)

P.S. Браво на yahoo за SQQQ, good shot!
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Panem et Circenses »

Някой тук следи ли цената на .... златото ... в канадски долари! :devil:
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Търсенето винаги е голямо при очертаваща се глобална икономическа нестабилност. Когато златото расте винаги щатския долар отслабва и престава да бъде спасение за слабия канадски долар. Затова и златото в канадски долари скача бързо. Вече заема добри позиции да мине ключовото ниво от $56000/кг, а ако направи пробив и през $60000 тогава вече няма кой да го спре до доста по-високи нива. Аз лично не залагам на златото защото ако погледнем нивото му от преди рецесията 2007 г. досега цената му само се е удвоила, което прави по средно 10% годишен растеж в канадски долари. Удвояване на правилно инвестирани пари по време на предстояща рецесия може да се постигне дори за по-малко от година.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Събуждам се за годишна разпродажба. Цели 5 транзакции днес, ще почивам поне няколко месеца :)
NYSE
Sell: COH, AFL
Buy: DE, WFC, CF

Общата печалбата от продадените акции е около (не ми се смята точно) 20-22% за последните почти 2 години.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от mortigur »

Някой занимава ли се с

http://www.p2p-banking.com/"

и факторинг. Мнения? Аз си играя в investly.eu с малка сума и се чудя дали да не отворя и акаунт в Bondora.

мнения?
Taxation is theft.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Panem et Circenses »

Какво правят дребните инвеститори - че днес и северно-американските пазари плачат по случай 9 септември. А идва и октомври...
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

1 week shot, 50% + on NYSE:CXW
Trump Power :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Дребни инвестиции

Мнение от MrGeek »

c200 написа:1 week shot, 50% + on NYSE:CXW
Trump Power :)
Яко, сега трябва да почерпиш! :) :beer:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Преди няколко месеца една от компаниите за прецизно сондиране удари 350% за един ден. Колко са паднали обаче преди това, не е истина.
С200, това персонално или просто като факт от борсите?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Kpetrov написа:Преди няколко месеца една от компаниите за прецизно сондиране удари 350% за един ден. Колко са паднали обаче преди това, не е истина.
С200, това персонално или просто като факт от борсите?
Персонално, buy 14.16 на 31 октомври, sell 20.83 днес следобед. Пак ще си ги купя, нека да се слегне праха малко.
П.С. И даже изтървах още 7-8%, канех се да купувам в петъка на 13.16, обаче бях зает нещо и остана за понеделник от скъпото
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Миналата година по това време публикувах резултати, ето ги новите:

Annual recap 2016, Cumulative recap since Jan 2012:

Те:
S&P 500 (USD): +12 %,+77%
TSX (CAD): +21%,+22%

Аз:
US: +30% , +207%
CAD: +55% , +53%

Коментар: общо 16 сделки за годината (купува и продава, $160 за комисиони), в момента около 20% от портфолиото е кеш. Имах 3-4 удара - бърз ръст по 20-50% за месец-два. Не е точно value investing, ама ко да прая, те сделките сами идват нарисувани (например NYSE: CXW, GBX както и TSE: TA, HNZ, ITP )
Можеше и още по-добре, но по причина присъщата ми параноя винаги продавам една идея (разбирай 10-15%) по-рано :)

П.С. Канадският резултат не бива да се взема много насериозно заради движенията на долара и относително голямата тежест на Бомбардие (йо-йо от $0.8 до $2.60 )в портфолиото.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Публикувай отговор