Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Освен това не е на минус 150 млн, защото не продава днес. Напротив, може би използва намалението и купува, както сигурно ще увидим след 3 месеца на следващия отчет. Не е изключение за него тази практика, IBM например го е подхванал отпреди 5 години, купуваше поне 2-3 години подред и още си го държи, а дивидента расте ли расте..
Като стана дума за дивиденти - AAPL седи върху една голяяяяяма купчина пари в брой което е твърде добре за акционерите им.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Дребни инвестиции

Мнение от myhata II »

хайде да отворя тук отворковците, инвестирайте в китайския Юбер, точно там Епъл вкара тоя един милиард на чичко ви Бъфет будала

ама и вие сте едни пишман инвеститори, просто нямам думи
:rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Не твърдя че ще загуби след години, а че най-вероятно с тези пари до макс 1-2 г. би могъл да си купи два пъти повече от същите акции. Защо го направи прибързано когато току що започнаха да се обезценяват ми беше въпроса. Печалбата на Apple е силно зависима от платежоспособността на хората и по време на рецесия се очаква точно такива компании да изгубят най-много от стойността си. Не го разбирам това бързане.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Ако се качат много акциите вследствие на революция - добре. Има Apple Pay, TV, кола се пече и т.н. Няма да стане утре, но не е невъзможно.
Ако падат - реинвестира дивидента. Колкото повече паднат - толкова по-добре. И продължава да купува още. Той не може да си позволи да изтърси 10 млрд на куп, защото всички пишман инвеститори ще наскочат и ще надуят цената. Така че ако е планирал 10 млрд, ще ги вкара за 3-4 години време.
Дето се вика, да му имаме проблемите :)
P.S. Didi Chuxing (a.k.a kитайският Uber) не е публична компания, съмнява ме да потърси нашите стотинки наред с епълските милиарди
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Panem et Circenses »

От наръчника за програмисти:

Изображение
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Koko »

yahoo написа:Не твърдя че ще загуби след години, а че най-вероятно с тези пари до макс 1-2 г. би могъл да си купи два пъти повече от същите акции. Защо го направи прибързано когато току що започнаха да се обезценяват ми беше въпроса. Печалбата на Apple е силно зависима от платежоспособността на хората и по време на рецесия се очаква точно такива компании да изгубят най-много от стойността си. Не го разбирам това бързане.
Митето вече го е написал по-горе в темата - инвестициите на Бъфет са дългосрочни, и бих казал стратегически, съответно едва ли са с мисълта за цената на акциите през следващата 1-2 години, а по-вероятно отчитайки дългосрочните преспективи на компанията, както и наистина че седят на доста голяма сума суха пара, която е доста вероятно да започнат да изплащат като дивиденти или да инвестират в нови проекти.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:Мисълта ми беше, че е но брайнер при петрол под 30$ да вкараш свежи пари в петролни компании.
Погледнато назад значи правилно си се бил насочил в спекулата с петрола и само е трябвало повече търпение за да остискаш до по-значима печалба. Изглежда ще се сбъднат повечето прогнози за удвояване на цената от дъното до края на годината, но въпреки че аргументите за това звучат логично виждам че играта там е с много неизвестни и не е за мен.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:
Kpetrov написа:Мисълта ми беше, че е но брайнер при петрол под 30$ да вкараш свежи пари в петролни компании.
Погледнато назад значи правилно си се бил насочил в спекулата с петрола и само е трябвало повече търпение за да остискаш до по-значима печалба. Изглежда ще се сбъднат повечето прогнози за удвояване на цената от дъното до края на годината, но въпреки че аргументите за това звучат логично виждам че играта там е с много неизвестни и не е за мен.
Въпроса е, че тогава бях доста наплашен и не устисках да остана лонг за продължителен период и изпуснах много от големите скокове.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Скоро ми се наложи да тегля пари от TFSA/CELI - упражнението отнема няколко дни. Ако се продават акции, транзакцията минава веднага, но парите не могат да се изтеглят преди датата на сетълмента, 3-4 дни по-късно. Самото теглене, т.е. трансфер към чекинг акаунт отнема още един ден. Абе с една дума - търгуваш в понеделник, парите идват в петък. Ако искаш и да ги пращаш някъде - направо другата седмица :)
Това за RBC Direct Investing, но чувам, че другите не са по-добре.
Разбира се ако решиш да вкарваш пари - става на секундата.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Така е, в момента в който продадеш акциите можеш да купиш незабавно други, но когато искаш да си изтеглиш парите се налага да изчакаш сетълмента плюс още 1-2 дена ако е за TFSA за да направят рапорт за тази транзакция. Ако имаш обаче свободни неинвестирани пари става незабавно и в двете посоки, но пак само при теглене от TFSA отнема 1-2 дена до завършване на транзакцията. Така е навсякъде. При RBC Direct Inversting повече ме дразни задържането на заявката за купуване/продаване на щатски долари като изчакват до няколко дена и взимат най-неизгодния за теб курс - отказах всякакво обръщане на валута при тях.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:
Kpetrov написа:
yahoo написа:Петрола си е чиста спекулация близка до хазарт и преди наближаваща икономическа криза не разбирам защо очакваш че може например скоро цената да се удвои. Това му е пазарната цена засега и не виждам никаква фундаментална причина която да промени нещата...
Къде съм споменавал, че очаквам цената на петрола да се удвои?! Дори и без да се удвоява цената на петрола, цената на акциите на много петролни компании е скочила в пъти за последните два и половина месеца:
BTE 150%
...
Предположих че си чел прогнозите за $60 до края на годината. Обясняваха го логично че първо трябвало петрола да се вдигне преди да започне да пада при рецесия, а пък преди това трябвало да минат президентските избори и 2017 бил един от възможните варианти за година на срив на икономиката и съответно петрола.
Аз чакам това, не непременно удвояване на петрола от 30$ до 60$.
ВТЕ.ТО - 25% за няколко дни
Надпродадени компании с добри активи, паднали под 1 милиард, готови за завръщане на хедж-фондовите пазари.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Много са подозрително съмнителни такива скокове в цената на акции свързани с петрола без никаква сериозна причина, особено пък когато петрола е достигнал и зоната на резистънс. Това повече ми прилича на byuing climax след който следва някакъв срив. Както и да е, решил съм да стоя далече от такива спекулации.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Това не са спекулации! Съпостави как се отнасят цената на петрола и цената на такива не толкова големи компании, които са супер препродадени. Преди година при същата цена на петрола компанията е струвала 15$. Преди 4 дни при същата цена на петрола, около 6$. Компанията задмина 1 милиард на американската борса и това я отвори за много от големите фондове.

Впрочем същият byuing climax имаше от 3$ до 5$, които до голяма степен пропуснах.
Че петрола е спекулация, спекулация е, но това важи и за всичко друго. Прехвърлих на петрол защото беше в киреча и имаше много компании с цена доста по ниска от цената им на книга.

За тези които не следят ежедневно петрола и цените на свързаните с него компании може и да е спекула, но от месец петрола се качва без това да се отрази в цената на съоветните акции. Идва момент в които големите пари решават, че има стабилност и надпреварата започва.

BTW, никого не агитирам, просто споделям стратегия.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Още от вчера...

BTE.TO BAYTEX ENERGY CORP. 8.25
Jun 7, 4:25PM EDT
Up 1.01(13.95%) 10,832,877

PNE.TO PINE CLIFF ENERGY LTD 0.76
Jun 7, 3:59PM EDT
Up 0.10(15.15%) 8,073,508

MEG.TO MEG ENERGY CORP. 7.12
Jun 7, 3:59PM EDT
Up 0.80(12.66%) 4,563,204

PWT.TO PENN WEST PETROLEUM LTD. 1.20
Jun 7, 4:00PM EDT
Up 0.14(13.21%) 3,271,008

Днес с отварянето в първите 10 минути BTE.TO - обем от 1 000 000 изтъргувани акции
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Ако стратегията ти с BTE.TO е била да се впишеш набързо във финалния скок покрай пика на петрола е ОК. Както очаквах това не е стабилност и надпревара за заемане на позиции, а си е чиста спекулация и предвиждах скорошен спад. От получен пик $9 за 2-3 дена нарастване след още толкова се върна почти там където си беше.
Публикувай отговор