Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от MrGeek »

Павел написа:грешно твърдение, когато става въпрос за индианците.
Гениално! :D

fighter написа:Пвката и Гийк, изведнъж ми стана интересно и питането ми е сериозно. Вие сте доста отдавна тук и знаете много повече. Имам нужда от насока. Какво представлява индианската йерархия, има ли върховен вожд тук в метроерията, който като каже: "Аз казах! Хау!" и думата му на две да не става? И къде му е офиса :) Благодаря!
Fighter, едно време май е било така, но сега и те отдавна са се научили на някои тънки номера. Нашите индианци от племето Скуамиш май си имат някъде към 16 вожда, племенен съвет и още една камара администрация. Порови се в интернет сайта им, иначе администрацията им е в нашето село. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от the_coach »

MrGeek написа:
fighter написа:Пвката и Гийк, изведнъж ми стана интересно и питането ми е сериозно. Вие сте доста отдавна тук и знаете много повече. Имам нужда от насока. Какво представлява индианската йерархия, има ли върховен вожд тук в метроерията, който като каже: "Аз казах! Хау!" и думата му на две да не става? И къде му е офиса :) Благодаря!
Fighter, едно време май е било така, но сега и те отдавна са се научили на някои тънки номера. Нашите индианци от племето Скуамиш май си имат някъде към 16 вожда, племенен съвет и още една камара администрация. Порови се в интернет сайта им, иначе администрацията им е в нашето село. ;)
http://www.squamish.net/about-us/"
Мерси Гийк, това ли да гледам?
А имаш ли идея около UBC земята на кое племе е?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от MrGeek »

fighter написа:http://www.squamish.net/about-us/
Мерси Гийк, това ли да гледам?
А имаш ли идея около UBC земята на кое племе е?
Да, там им е адреса на администрацията, някъде зад Суперстора веднага след Second Narrows Bridge. Където видиш индианска земя из Lower Mainland все е тяхна, други племена няма. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от the_coach »

MrGeek написа:
fighter написа:http://www.squamish.net/about-us/
Мерси Гийк, това ли да гледам?
А имаш ли идея около UBC земята на кое племе е?
Да, там им е адреса на администрацията, някъде зад Суперстора веднага след Second Narrows Bridge. Където видиш индианска земя из Lower Mainland все е тяхна, други племена няма. ;)
:handshake: Благодаря!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от MrGeek »

fighter написа: :handshake: Благодаря!
Няма проблем, пък като идваш към нашто село вземи се обади да пием по едно уиски. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от myhata II »

Ехее, Гайката се отпусна да се покаже, браво гикс имаш напредък, дано само не е лицемерие ! ;) :clap:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Павел »

"Our justice system has disconnected from the real world and is spiralling out of control.

The Haisla Indian band is proposing to export LNG from a B.C. property that originally was slated for the Northern Gateway terminal to load and export oil.

Yes, the cat is finally out of the bag. It was all about money.

Forget about fish, water, environment, ancestry and holy spirits." :doh:

http://www.pentictonwesternnews.com/opi ... 96401.html"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Павел »

Аз съм обсебен с наглите и охранени индиански вождове като Гийка със скромния и атлетичен Путлер :D

Още един онеправдан убавец :D

The chief of a tiny B.C. First Nation with only 39 members was paid more than $200,000 (TAX FREEEEEE)

http://www.24news.ca/the-news/canada-ne ... han-200000"

"Here is another chief with a whopping total of 39 members in his tribe, making a huge salary of $211,090 our tax dollars. What a huge abuse of our money. I would like to know who in government made the decision to pay him that much. It is a crime.

No wonder many natives don’t leave the reservations — it’s Lotto Max there."* :rofl:

Tom Duncan, Chilliwack

* ..................

Това не е вярно, нас в у-ще ни учеха, че индианците са насила натъпкани във възможно най-неплодотворните земи :D Пуста комунистическа пропаганда и промиване на мозъци.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
sirius
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 1:01 pm
Местоположение: Ямболско/Ванкувър
Обратна връзка:

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от sirius »

.....

Това не е вярно, нас в у-ще ни учеха, че индианците са насила натъпкани във възможно най-неплодотворните земи :D Пуста комунистическа пропаганда и промиване на мозъци.[/quot

Индианците такъв тормоз са видели, че макаренко се обръща в гроба от завист.

А дали ще омлатиш индианеца докато забрави кой е... или ще го затрупаш с пари да забрави кой е... все тая господа демократи. Индианеца е все вътре. Просто едното е в краткосрочен, а другото в малко по дългосрочен план.

А в исторически план, канада е една измислена страна, създадена с кръв върху многовековни индиански земи. С коя част на демокрацията канада е страна, в която коренните жители са в резервати?
DCS-31Oct2005
инт-вю-14Апр06;върнатза фр.(1г)
16Nov06 атестасион;17Nov06>Виена
1Дек06 тел.инт-ю-ОК
11Jan07 сертиф-т;26Jan>Бук-щ
18Jun07баркодове
10Jul07 медиц(3АвгВИТА 27авг-ОК)
11Sep07-покана за виза
18Oct07-виза
6Nov07-Vancouver
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Павел »

sirius написа:.....

Това не е вярно, нас в у-ще ни учеха, че индианците са насила натъпкани във възможно най-неплодотворните земи :D Пуста комунистическа пропаганда и промиване на мозъци.[/quot

Индианците такъв тормоз са видели, че макаренко се обръща в гроба от завист.

А дали ще омлатиш индианеца докато забрави кой е... или ще го затрупаш с пари да забрави кой е... все тая господа демократи. Индианеца е все вътре. Просто едното е в краткосрочен, а другото в малко по дългосрочен план.

А в исторически план, канада е една измислена страна, създадена с кръв върху многовековни индиански земи. С коя част на демокрацията канада е страна, в която коренните жители са в резервати?
Под "все вътре", предполагам нямаш предвид затвора :rofl:

Виж го този убавец, който след като убива по особено жесток начин невинен човек, лежи само 7 години - намалена присъда, предвид индианския му произход. А по време на церемонията ми по приемане на канадско гражданство съдията тегли една пламенна реч, като ни разправяше врели-некипели, че пред закона всички сме били равни :D

http://www.theprovince.com/news/killed+ ... story.html"

Индианец в нужда се познава :rofl:

Drivers charged $20 'toll' after deadly crash forces detour through First Nation

http://www.ctvnews.ca/canada/drivers-ch ... -1.2533254"

Cultus Lake Drivers Charged To Drive Through Soowahlie First Nation Reserve During Storm

http://www.huffingtonpost.ca/2015/09/01 ... 72858.html"


"А в исторически план, канада е една измислена страна, създадена с кръв върху многовековни индиански земи. С коя част на демокрацията канада е страна, в която коренните жители са в резервати?"

Първо, на много хора, вкл. и на теб, не им е ясно, какво означава в Канада резерват в днешно време - това е територия, в болшинството случаи прайм ленд - плодотворна и красива, където индианците не само, че са освободени от всякакви задължения към белия човек (няма данъци, няма квоти), ами дори получават наготово не малко помощи. Резервата е земя, която индианците могат да използват както намерят за добре, изкарвайки много добри пари, чарджвайки белият бизнес, от чиито данъци вождовете им стават милионери за нула време. Земя, в която по никакъв начин не са набутани, напротив, всеки индианец може да се засели където си поиска извън резервата, само че да не е луд да го прави - ако се засели другаде, ще трябва да работи :D

По тъпата ти логика, белия човек трябва да отиде да живее на Луната, щото само там не е изтиквал аборигените от земите им. Сори, от както свят светува все някой някъде е убивал и се е налагал над друг. И не виждам защо днешното поколение трябва да плаща и се извинява за "греховете" на поколения живели преди стотици години.

Като ти чета дивотиите си мисля, дали не се каниш да ставаш политик :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от ivandaman »

Павка както винаги си прав, само че според мен Първите Нации не са най-големият проблем на Канада/БК. Да паразити са. Да, много пари се наливат в тях. Да, напоследък им дадоха доста права, но те са self destructing ethnic group.. Няма да изчезнат напълно но поне не се увеличават застрашително и поне според мен са "по-малкото зло"

Истинският проблем на Канада са Азиатските invasive species. На мен пък те ми бъркат в мозъка. Наясно съм че такива изявления не са политически коректни, но не мисля да се занимавам с политика..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
sirius
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 1:01 pm
Местоположение: Ямболско/Ванкувър
Обратна връзка:

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от sirius »

Павел написа:
sirius написа:.....
====
....

По тъпата ти логика, белия човек трябва да отиде да живее на Луната, щото само там не е изтиквал аборигените от земите им. Сори, от както свят светува все някой някъде е убивал и се е налагал над друг. И не виждам защо днешното поколение трябва да плаща и се извинява за "греховете" на поколения живели преди стотици години.

Като ти чета дивотиите си мисля, дали не се каниш да ставаш политик :rofl:

Аз само казвам как е. Според една демократична парадигма. Според нея всеки е равен и правен, ама не е.
Според твоята логика, хората се делят на бели и аборигени. Това демократичната логика ли е? И аборигените нямат ли право на живот какъвто го разбират, или трябва да ги светнем, че долара е най-святото нещо, за което да се борим?! Според твоята логика силата има правото. Щото тя казва кое е право и кое криво и белия човек може да прави каквото сметне за добре (за него) с аборигените.
DCS-31Oct2005
инт-вю-14Апр06;върнатза фр.(1г)
16Nov06 атестасион;17Nov06>Виена
1Дек06 тел.инт-ю-ОК
11Jan07 сертиф-т;26Jan>Бук-щ
18Jun07баркодове
10Jul07 медиц(3АвгВИТА 27авг-ОК)
11Sep07-покана за виза
18Oct07-виза
6Nov07-Vancouver
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от 7George »

sirius написа: Аз само казвам как е. Според една демократична парадигма. Според нея всеки е равен и правен, ама не е.
Според твоята логика, хората се делят на бели и аборигени. Това демократичната логика ли е? И аборигените нямат ли право на живот какъвто го разбират, или трябва да ги светнем, че долара е най-святото нещо, за което да се борим?! Според твоята логика силата има правото. Щото тя казва кое е право и кое криво и белия човек може да прави каквото сметне за добре (за него) с аборигените.
И кое ги кара да се дрогират и да не водят традиционния си начин на живот? Лошия пример на белите и другите заселници? Може би трябва да се разкараме и да им освободим ловните полета. Май няма да стане, трябва да се адаптират.
Embrace your climate change!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Павел »

sirius написа:
Павел написа:
sirius написа:.....
====
....

По тъпата ти логика, белия човек трябва да отиде да живее на Луната, щото само там не е изтиквал аборигените от земите им. Сори, от както свят светува все някой някъде е убивал и се е налагал над друг. И не виждам защо днешното поколение трябва да плаща и се извинява за "греховете" на поколения живели преди стотици години.

Като ти чета дивотиите си мисля, дали не се каниш да ставаш политик :rofl:

Аз само казвам как е. Според една демократична парадигма. Според нея всеки е равен и правен, ама не е.
Според твоята логика, хората се делят на бели и аборигени. Това демократичната логика ли е? И аборигените нямат ли право на живот какъвто го разбират, или трябва да ги светнем, че долара е най-святото нещо, за което да се борим?! Според твоята логика силата има правото. Щото тя казва кое е право и кое криво и белия човек може да прави каквото сметне за добре (за него) с аборигените.

Ти четеш ли, или само пишеш? Фикуса ми има по-високо IQ от теб.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Павел »

ivandaman написа:Павка както винаги си прав, само че според мен Първите Нации не са най-големият проблем на Канада/БК. Да паразити са. Да, много пари се наливат в тях. Да, напоследък им дадоха доста права, но те са self destructing ethnic group.. Няма да изчезнат напълно но поне не се увеличават застрашително и поне според мен са "по-малкото зло"

Истинският проблем на Канада са Азиатските invasive species. На мен пък те ми бъркат в мозъка. Наясно съм че такива изявления не са политически коректни, но не мисля да се занимавам с политика..
Тези две новини са само от вчера и днес.

“Many, many hundreds” of immigrants obtained Canadian citizenship or permanent residence with the help of an unlicensed immigration consultant in Metro Vancouver who made millions altering passports, a court was told Wednesday.

Xun “Sunny” Wang appeared at a sentencing hearing in provincial court in Vancouver after pleading guilty to eight charges in connection with his immigration businesses.

Federal Crown counsel Bruce Harper said “definitely many, many hundreds” and possibly “well over 1,000” of Wang’s clients obtained Canadian citizenship or permanent resident status through Wang’s fraudulent businesses.

Гаранция, че ще му се размине с 2-3 години пандиз, ако изобщо и че няма да отнемат статута на нито един фродстер, заради дечицата. :puke:

http://www.pressreader.com/canada/the-p ... 4/TextView"


А тая брокерка, след маса гешефти и яко пране на пари единственото и наказание е, че си е загубила (и то по собствено желание :) ) лиценза. Е няма по-мекушава държава от Канада - рая за всички мошеници.

http://news.nationalpost.com/news/canad ... ed-licence"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор