Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Павел »

Много от пишещите тук си изтъркаха клавиатурите да обсъждат особено важни въпроси за всички нас, живеещите в Канада - зъбите на руската мечка, Русия, Украйна, Крим, че даже и Молдова...

Никой не обърна внимание на една новина от миналата седмица, която може да промени Канада, за съжаление не към добро.

http://www.cbc.ca/news/politics/tsilhqo ... -1.2688332"


Със затаен дъх чакам мненията на политкоментаторите :D

Гийк, какви са шансовете за тръбата сега и на каква цена?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от pumpy »

Хе-хе
точно на време. Преди 8-10 години някакъв съд призна права на "индианците", за което държавата им плати някакви си 7-8 милиарда. Явно сега са свършили и трябват нови пари. Това съдебно решение идва в подкрепа на тази нужда: сега след "трудни преговори" федералното правителство ще плати нови 8-10 милиарда и ще си "осигури" спокойствие до следващото "велико" решение след 8-10 години.
А тръба ще има заото всички трябва да "папкаме" отнякъде.
Това са моите 5 цента на данъкоплатец
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Marto »

Имам малко опит в тази материя и доколкото разбирам, тези милиарди стоят в "тръст" сметки, защото правителството го в страх точно от това - да не свършат. Лихвите обаче, често милиони ако племето/бандата е достатъчно голямо, отива право при тях. Какво става с тези пари след това... бедна ви е фантазията :@
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Павел »

Пумпи, не случайно по-горе казах, че чакам мненията на политкоментаторите, а не на плямпала като теб - такова решение с такива последствия до сега не е имало и е прецедент. Ако иска Марто да ти обясни какво е прецедент в съдебната практика и до какво може да доведе.

Както и очаквах, на разбирачите тази тема не им е интересна - така де, този път по едното чудо кремълското джудже не е замесено и виновно за възможно най-опасното и безотговорно решение, което един съд може да вземе.

Интересно, но не изненадващо, когато новината беше разпространена на страницата на Яхуу, последвалите коментари, около 70-80 % "негативни" изчезнаха на следващия ден. Свобода на словото? Хм...

Изказване в днешния The Province - един Енди Томпсън много хубаво "го е поставил в черупката на ядката"

"One-sided ruling"

What about vast majority of citizens?

Last week’s ruling on the B.C. Tsilhqot’in Indians’ land claim will be entered into the history books as one of the more radical rulings ever rendered by the Supreme Court of Canada.

Without any consideration for the rights and needs of the other 4.5 million people who live in British Columbians, it arbitrarily ruled all B.C. Crown lands and resources belong to the Indians.

It has put a big dark cloud of uncertainty over the province, as well as the rest of Canada, in terms of citizenship, economic development and rights to title and resources for all Canadians, Indians included.

The failure of the B.C. government to consult is one issue, however, entitlement is quite another.

The court failed to make that distinction and rendered a ruling that is unbelievably one-sided.

The ruling is also devastating for the millions of multi-generation Canadians who were born and raised on Canadian soil, not to mention millions of immigrants who came to Canada and were told “we are all united as citizens and equal under the law.”

In other countries, when you become a citizen, you become a full partner with the same rights and responsibilities as all the other citizens. That will never be the case in Canada.

This ruling is just one more example of a dysfunctional judiciary that is appointed on a political whim and accountable to absolutely no one.

Andy Thomsen, Summerland"

http://blogs.theprovince.com/2014/07/02 ... t-cycling/"

Само да си представим, че след като индианците по другите провинции получат същите права, нещо в което изобщо не би трябвало да се съмняваме, предвид поставения вече прецедент, един слънчев ден усмихнат индианец потропа на вратата на А-блъда, му покаже тапия и му каже "Сори пал, но ти живееш незаконно на мое парче земя - давам ти срок от два месеца да се изнесеш от тук и ти благодаря, че наскоро смени покрива с възможно най-добрия материал" :D
Ако стрина дет брише на 3 скрийна има резервен вариант Бяла Слатина (слава богу траките нямат никакви претенции към врачанско), А-блъда къде ще отиде?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от pumpy »

Павел написа:Пумпи, не случайно по-горе казах, че чакам мненията на политкоментаторите, а не на плямпала като теб - ..... един слънчев ден усмихнат индианец потропа на вратата на А-блъда, му покаже тапия и му каже "Сори пал, но ти живееш незаконно на мое парче земя - давам ти срок от два месеца да се изнесеш от тук и ти благодаря, че наскоро смени покрива с възможно най-добрия материал" :D ...?
И аз съм плямпалото.........
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
Павел написа:Пумпи, не случайно по-горе казах, че чакам мненията на политкоментаторите, а не на плямпала като теб - ..... един слънчев ден усмихнат индианец потропа на вратата на А-блъда, му покаже тапия и му каже "Сори пал, но ти живееш незаконно на мое парче земя - давам ти срок от два месеца да се изнесеш от тук и ти благодаря, че наскоро смени покрива с възможно най-добрия материал" :D ...?
И аз съм плямпалото.........
И то голямо :y: , по някой път се чудя дали си зъболекар изобщо !?! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Bistra »

Павеле, ако толкова те интересува къде ще се върна. Няма да е в Бяла Слатина. Успокой топката и адреналина! Там наистина се намира семейната къща на майка ми, но тя има сестра. С леля ми направиха делба и сега къщата е нейна.
Надали ще отида да живея с леля при жива майка, която като капак на всичко има 2 апартамента в София, но това е само след хипотетичното допускане, че индианците ще ме изгонят от Кебек. :D
А по темата ти не пиша, просто защото не си ми интересен и отношението към теб пренасям индиректно и към нея. Нещо повече...изключително си ми неприятен!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Павеле, ако толкова те интересува къде ще се върна. Няма да е в Бяла Слатина. Успокой топката и адреналина! Там наистина се намира семейната къща на майка ми, но тя има сестра. С леля ми направиха делба и сега къщата е нейна.
Надали ще отида да живея с леля при жива майка, която като капак на всичко има 2 апартамента в София, но това е само след хипотетичното допускане, че индианците ще ме изгонят от Кебек. :D
А по темата ти не пиша, просто защото не си ми интересен и отношението към теб пренасям индиректно и към нея. Нещо повече...изключително си ми неприятен!
Ей ще умра от кеф ако дойде некой индиански боклук да ти се нанесе в бунгалото, язък че толкова години си се зомбясвала за тази кочина ! ;) :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Bistra »

В Кебек? Goood luck! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от newcomer »

myhata II написа:
Bistra написа:Павеле, ако толкова те интересува къде ще се върна. Няма да е в Бяла Слатина. Успокой топката и адреналина! Там наистина се намира семейната къща на майка ми, но тя има сестра. С леля ми направиха делба и сега къщата е нейна.
Надали ще отида да живея с леля при жива майка, която като капак на всичко има 2 апартамента в София, но това е само след хипотетичното допускане, че индианците ще ме изгонят от Кебек. :D
А по темата ти не пиша, просто защото не си ми интересен и отношението към теб пренасям индиректно и към нея. Нещо повече...изключително си ми неприятен!
Ей ще умра от кеф ако дойде некой индиански боклук да ти се нанесе в бунгалото, язък че толкова години си се зомбясвала за тази кочина ! ;) :D

мухи.селото на непорочно заченатата девственица от село ст катрин го дели точно една ограда от индианския резерват канауаке.так,че ако решат могат да я превземат териториално в рамките на 3,4 минути

https://www.google.com/maps/@45.3972996 ... a=!3m1!1e3"
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от myhata II »

От едната страна индианци, от друга боклуците и нарко-дилърите :lol:
Остава да я пратим при чалмосаните ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Bistra »

Какво стана с пиенето? Свиро щеше да ви черпи? Или не стигат помощите и за една канетка? Още сме началото на месеца все пак! |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от newcomer »

myhata II написа:От едната страна индианци, от друга боклуците и нарко-дилърите :lol:
Остава да я пратим при чалмосаните ;)

животът на село в затънтената провинция никак не е лесен.
особенно с такива неблагонадеждни съседи.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Bistra »

Абе не знам дали не е лесен, но поне го правиш весел, цапайки темата на Павел. :D Той ще е очарован. Обичам те за това, Бате! :inlove:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от newcomer »

Bistra написа:Абе не знам дали не е лесен, но поне го правиш весел, цапайки темата на Павел. :D Той ще е очарован. Обичам те за това, Бате! :inlove:
ай лъв у туууу

павель да го ......
освен това и спиро да го клати
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор