Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Pointzero »

analgin написа: Майка ми не беше ползвала дебитната си карта 7 месеца. След като напазарува карначета и друга стока с изтекъл срок на годност (отгоре залепена цена за да не вижда) от магазин "Балкан" или както там му е името, всички в къщи хванахме хранително разстройство с изключение на жена ми понеже не яде от тях, а като ехтра картата и беше клонирана 5 дена след това.....
Немога да съм сигурен, че се случило там, но обекта има постоянен "БАН " от моето семейство.
Кофти реклама е това. Аз до сега (сигурно повече от 6-7 год) не съм имал никакви проблеми с храните нито от "Балкан", нито от "София".
Що ми се чини, че не сте яли само кърначета "с изтекъл срок на годност!??? wtf? виж по-долу)" и може рядкото да се е дължало на други "добавки" към вечерята???

За срока на годност - пич(ка), в Монреал да намериш кърначета (български, не арабски) - мястото е "Балкан". Те сами си ги произвеждат. Айде сега ми обясни защо ще лепят етикети върху оригиналните (пак техни), на които е "изтекъл" срокът на годност, след като те просто могат да си ги префасоват?? Няма логика.
Преди да оплюеш някого (още повече един от малкото добри БГ бизнеси в Монреал), първо вземи и си провери "данните", щото старата българска поговорка гласи: "Казана дума - хвърлен камък!".

Сега за картата - както казваш, майка ти "не беше ползвала дебитната си карта 7 месеца". И реши, че са й клонирали картата там? Ами ако клонирането е станало преди 7 месеца и 7 месеца никой не се е интересувал как върви сметката?
Аз лично си проверявам всички дебитни и кредитни карти поне веднъж на 2-3 дена - отнема 5 мин по интернет. И реагирам доста бързо ако някой ми "точи" от пластмасата (имах поне 2 такива случаи).
Така че "леко с антирекламата"....
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от optics »

Защо си ги проверяваш като може да ти пращат есемесчита на жисиема за всяка транзакция ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от yahoo »

Pointzero написа:Кофти реклама е това. Аз до сега (сигурно повече от 6-7 год) не съм имал никакви проблеми с храните нито от "Балкан", нито от "София".
Разбира се че трябва да подкрепяме българските бизнеси, но не на всяка цена с премълчаване на явни нередности. Не знам доколко си редовен клиент на тези магазини, но аз в магазин Балкан редовно срещах бисквити и вафли с изтекъл срок на годност и дори по невнимание в началото сме яли такива (и за щастие нищо не ни е ставало). Месните продукти са замразени или пресни и никога не е имало проблем, но пък така и не разбрах как все на мен се случва като поръчам едновременно буца краве и овче сирене все по-тежкото да е с по-скъпата цена независимо от вида. Аз не обръщам внимание на тези неща, но жена ми винаги ги гледа и много се ядосва на тези дреболии които развалят имиджа на иначе доброто начинание. Доколкото познавам собствениците клониране на карти там не биха допуснали - сигурно се е случило някъде другаде.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от ablood »

От години редовно пазаруваме от Балкан кърначета и луканки (даже са запланувани за днес слетобяд), но си знам урока и през лятото винаги имам хладилна кутия в багажника. Сложиш ли месото във вече нагрятата ламарина, попаднеш ли в задръстване, спреш ли тук-там... после обвинявай магазина!

А колкото вероятността някой собственик да копира дебитни карти в бизнеса, който е градил с толкова усилия и търпение... Да намекваш такова нещо смърди отдалече на конкуренция, или дребнава злонамереност. Дебитни карти се копират от низвергнати служители, децата на собствениците, или затъващи, идиотски обекти.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Bistra »

Не са се разбрали, явно за цените на рекламно каре в оня смотан български вестник, дето никой не го чете и собственикът му е получил диария от яд. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от myhata II »

Следващия път като отскоча до Монреал ,непременно ще се отбия до тоз прословут магазин "Балкан"
Тук нашия се държи от един цървул от карловските села и продава много скъпичко и повечето му дребни нещица в дюкяна са му без етикет :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от IFF »

На Балкан всичко от месо му е прясно и хубаво, .....обаче за вафлички и подобни стоки, си отваряйте добре очите, много често има стоки с изтекъл срок, че и с мухъл даже.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Pointzero »

optics написа:Защо си ги проверяваш като може да ти пращат есемесчита на жисиема за всяка транзакция ?
Това не го знаех.. Но пък мразя телефона ми да ми дзънка на всеки 5 мин за нещо си - и без това имам 3 имейла вкарани в телефона и много спам получавам anyway...
От друга страна пък тввоята инфо може да е полезна за други потребители - по-бърза реакция за транзакция, която не си направил...
Това всяка банка ли го предлага или само определени?
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Pointzero »

yahoo написа: Разбира се че трябва да подкрепяме българските бизнеси, но не на всяка цена с премълчаване на явни нередности.
Абсолютно съм съгласен
yahoo написа: Не знам доколко си редовен клиент на тези магазини, но аз в магазин Балкан редовно срещах бисквити и вафли с изтекъл срок на годност и дори по невнимание в началото сме яли такива (и за щастие нищо не ни е ставало). Месните продукти са замразени или пресни и никога не е имало проблем, ...
Много редовен клиент съм. Досега никакви оплаквания. За срока на годност - аз много-много не се заглеждам за срока на не-месни продукти... Може и да съм ял такива. Ама проблеми досега - никакви. Имах даже един път следната случка - в маг София дават на специал бонбони "Черноморец" - беше нещо като 1$ вместо нормалната цена от 5-6$ и Ончо ми обясни - изтекъл срок на годност. Аз бонбони не ям, но жената си взе 10 кутии (любимите й бонбони) и си ги изяде с кеф в продължение на месец-два и пак никакви оплаквания.
Относно срока на годност - скоро бях чел, според канадските стандарти какво е това - без да навлизам в подробности, идеята беше, че срока на годност е датата, след която продуктът е възможно да не запази същите вкусови, хранителни и overall looking качества. Не е задължително продуктът да е негоден за консумация.
Не знам дали тези стандарти се спазват и в БГ.
yahoo написа: но пък така и не разбрах как все на мен се случва като поръчам едновременно буца краве и овче сирене все по-тежкото да е с по-скъпата цена независимо от вида.
Това тук не го разбрах! Овчето е винаги по-скъпо! А ти (или жена ти) след като имате съмнения или сте го забелязали - казахте ли го на собствениците? Абсолютно съм сигурен, че ако е станала грешка, не само биха ви се извинили, но и отстъпка биха ви направили. Не мисля (по-скоро убеден съм), че не играят толкова на дребно да ти таксуват 1-2$ повече и да се напечелят!!!
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Pointzero »

Bistra написа:Не са се разбрали, явно за цените на рекламно каре в оня смотан български вестник, дето никой не го чете и собственикът му е получил диария от яд. :D
Хъх??? това ми дойде ни в клин, ни в ръкав. Има ли връзка с дискусията? :?:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от agent Ozo »

Pointzero написа:
Bistra написа:Не са се разбрали, явно за цените на рекламно каре в оня смотан български вестник, дето никой не го чете и собственикът му е получил диария от яд. :D
Хъх??? това ми дойде ни в клин, ни в ръкав. Има ли връзка с дискусията? :?:
Твой си е проблема, че търсиш логика и връзка с темата в монолозите на Бистрето. Те служат за да покажат на света коя е Бистра, нейното семейство (най-вече съпругът), роднините и приятелите й и нейната жизнена среда. Всичко друго е фон, украса и придатък. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Bistra »

Pointzero написа:Хъх??? това ми дойде ни в клин, ни в ръкав. Има ли връзка с дискусията? :?:
Забелязала съм странна зависимост между нежеланието за реклама там и оплюването във Форума. Може и да бъркам, ама...лични впечатления. 8)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от mortigur »

Кой пък ползва банкомати ?
Taxation is theft.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Bistra »

mortigur написа:Кой пък ползва банкомати ?
Мухата 2. Нали всичко каш плаща, освен ако не го складира в буркани, в мазето. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от myhata II »

Мухата ти е като дъвка в устата ... :D :rofl: :lol: :lol: :rofl: :rofl:
Ела да те черпя една мелба с банан и бита сметана :rofl: :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор