Признаване на сертификати !?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
starazagora88
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Признаване на сертификати !?

Мнение от starazagora88 »

Може би не озаглавих правилно темата, но все пак :) Извинявам се ако е имало подобна тема ,а не съм я видял! Сега следва да кажа ЗДРАВЕЙТЕ на всички ! Скоро се регистрирах в този форум! Ще се радвам ако успея да науча повече информация за нещата,които ме интересуват. Имам въпрос към Вас българи (живеещи в Канада и по-скоро към тези в провинция Alberta и по-специално Калгари) Тази година мисля да идвам и имам въпроси за признаване на сетификатите издадени от България,става въпрос за сертификат за мотокарист и електрокарист,както и да попитам как стои въпроса с признаване на шофьорската книжка категория "B" и категория "C" ! Като цяло въпросът ми е дали се признават?
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от leaf »

starazagora88
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от starazagora88 »

Благодаря,ще го разгледам по обстойно!
А относно сертификатите (мотокарист,багерист,автокранист,фризьор и други) ? Не вярвам,че никой не се е сблъсквал с такива проблеми :?:
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от leaf »

В повечето случаи опита показва, че трябва да учиш. Ако не отново, то поне някои курсове специфични за Канада.
Много зависи от професията.
starazagora88
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от starazagora88 »

Питах за да знам дали има смисъл да изкарвам тук в България курсовете за мотокарист и електрокарист(чух,че се търсят доста в Канада поради големия брой на големи магазини и складове) и др. ,защото ако няма да ми бъдат признати ,няма смисъл да си губя и времето и парите :?: То е хубаво човек да има възможно най-много курсове и различни степени на образование (не знаеш кога и къде ще ти се отвори късмета) обаче на този етап,парите не стигат за всичко :(
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от leaf »

По мое мнение не е необходимо да се вземат курсове в България за професия, която ще практикувате в Канада.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от Linko »

Разрешително за управление на каквото и да е машина, та ако ще и ръчна количка да е, трябва да се изкара тук на място. Единствената полза от изкараният курс в България ще е наличието на практически опит. Съществува и възможността да се явиш директно на изпит за документ за правоуправление, примерно на мотокар, без да ходиш на курс. В този случай се спестяват времето и парите за подобни курсове и опитът ти ще ти е от голяма полза.
Та не очаквай някой да те назначи официално на длъжност, изискваща подобен документ, само на основание свидетелството ти от България. А неофициално може да ти дадат и вертолет да караш, ако покажеш, че го можеш.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от John Smith »

Linko написа:А неофициално може да ти дадат и вертолет да караш, ако покажеш, че го можеш.
На теория - да, на практика - не. Никой работодател няма да даде на никого да управлява каквато и да е машина без официален лиценз за нея. Освен персоналната отговорност, в случай на инцидент, работодателя го отнася също. Колкото е по-голяма фирмата и повече хора работят там, толкова по-стриктно се спазва това.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от ablood »

Забрави! Каквито курсове си изкарал, може и да ти помогнат малко(макар и слабо вероятно), но тепърва да записваш някакви е меко казано неразумно. Ако имаш излишно време се съредоточи в ускоряване на процедурата и подобряване на езика!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от Linko »

Напълно съгласен с казаното от теб, John Smith.
Само дето наблюденията са ми от практиката, не теоретизирам. Работил съм и в голяма и в малка фирма, в които хора без документ (питал съм ги) се качват и сноват с мотокарите без проблем.
Естествено, че като дойдат проверяващи от Santé et securité du travail нищо такова не биха могли да видят. ;)
А работодателят сам си преценява риска и баланса между него и изгодата.

Съгласен съм и с мнението на Аблъд.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от Rall »

Моят практически опит е точно същия. Показват ти набързо коя ръчка за кво служи и - "действай" . Така един колега унищожи техника за 50 000 кинта и понеже стана проблем със " санте и секюрите" след два дни ни дадоха официални сертификати без да сме карали ни курсове ни нищо пълна щуротия.
Dead Eyes See No Future
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от anxeli »

Серт. за мотокарче се изкарва за 150-200 долара за един уикенд. Толкова ще ти струва и да го преведеш и лицензираш :). Ако е за опита и е евтино в бг може, но тук може да се наложи наново да го изкараш.
А и това е много зле платено, вредно. Само тинейджъри се хващат, докато намерят нещо по-добро.
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от miteto »

anxeli написа:А и това е много зле платено, вредно. Само тинейджъри се хващат, докато намерят нещо по-добро.
Защо е вредно? Пък и кой дава на тинейджъри такива машини в ръцете с въжможност да претрепят някого или да разсипят стока за хиляди долари? Аз мислех че тинейджърите работят предимно в МакДоналдс и супермаркетите.
starazagora88
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от starazagora88 »

Съгласен съм със всички мнения,няма да карам курсове и да пръскам пари :rock: Ще дойда тази година,ще видя дали ще ми хареса и ако ми хареса ще подам документи за виза,иначе ми стана ясно, че нито образованието нито сертификатите ще ми признаят,което беше логично,но все пак исках да попитам :) като цяло всичко отива по кривия :swear:
Последно промяна от starazagora88 на Пет Яну 07, 2011 1:45 pm, променено общо 1 път.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Признаване на сертификати !?

Мнение от anxeli »

miteto написа:
anxeli написа:А и това е много зле платено, вредно. Само тинейджъри се хващат, докато намерят нещо по-добро.
Защо е вредно? Пък и кой дава на тинейджъри такива машини в ръцете с въжможност да претрепят някого или да разсипят стока за хиляди долари? Аз мислех че тинейджърите работят предимно в МакДоналдс и супермаркетите.
Aми така си мисля, защото са отворени батерии, киселина и т.н. не е ли така :$ ?
А да ги карат наистина 19-20 годишни съм виждала само, махмурлии обикновено :lol:, скъпи неща не, но палети с шоколадови бонбони, бисквити и други глупости.
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор