Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
galyaigalin
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:35 pm
Местоположение: Calgary

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от galyaigalin »

miteto написа:Тоя пост леко ме обърква.. Хем в UK сте работили по професиите си, взимали сте повече пари, климатът е по-добър и сте имали първоначална помощ от приятели, но не съжалявате че сте в Канада където е по-студено, по-скъпо, най-вероятно не работите по професиите си (защото това не беше уточнено) и единственият ви приятел е Джисъс Крайст ?????

...... Нещо не мога да вляза в час...

Между другото само да поясня че Албърта има нещо като: "relocation assistance program" за хора които се местят там от други провинции и държави.. Това и аз не го знаех но един познат който наскоро се премести там спомена за тази програма.. Така че не е само Джисъс Крайст на който може да се разчита..
Когато се прместихме в Албърта не познавахме абсолютно никого тук. Не сме ползвали никакви "relocation" програми. Поне за сега. Казвам че Исус ми е приятел, защото съм християнин. Всичко което си разбрал е истина. Това което най- не ми харесва в UK е, че никога няма да стана част от това общество. А и изобщо не искам да ставам. Това е страна с невероятни предразсъдъци и страшно изчанчено население. Намирам Великобритания за страшно красива и уредена държава. Може да се каже че сме имали сносен стандарт. Имали сме и истински приятели от местните, което е рядкост. Но наистина не страдаме за там.

Калгари е много по-нормално място. Хората са много приятелски настроени. Никой не ме е броил за "втора ръка" човек само защото имам акцент. Може би не са чак толкова любезни, но поне са искрени. Градът има и недостатъци разбира се, но на тази земя няма рай. Харесва ни. Ако искаме да се върнем обратно, можем винаги да се върнем. Това си е личен избор на всеки. Ние обаче оставаме.

Освен тук, в Канада съм бил само в Торонто за една седмица миналия февруари, но като турист. Така че нещата които казвам ще е трудно да се разглеждат за другите части на Канада, може би.

Много не обикалям по магазините в последните седмици, но това което е по-евтино за мен тук са телешкото месо и бензинът. Явно тук е трудно да се кара дизел, който е по-икономичен като двигател. Бензиновите двигатели са мощни, така че на мен специално 3,4л тука ми идва същите пари като 1.9TDI. С тази разлика, че за VW или Audi тук се плаща малко повече. А и японските пак си държат цена. Но да е жив и здрав Понтиака....

- Сьомга филе $20-22 срещу £8-9 / kg
- Хляб $1.50-1.80/500g - £.85-1.00/700g
- Свинско $8-10 - £3.5-4 /kg
- Пилешко $6-7 - £2-4 / kg
- Кашкавал/чедър $15-16 - £6-8 / kg (подобно качество)
- Бяло сирене $15-20 - £4-6/ kg
- К.мляко/йогурт $2.5/750g - £1.85/kg
- Картофи $1-1.5 - £0.4-0.6/kg
- Ябълки $2.2-2.6 - £1.0-1.2/kg
- Дънки $15-20 срещу £6-8 (това съм намирал като добър евтин варинат, ако носите друго -ок)
- Бира $4.5-5 - £1.9-2.30/ литър ( канадска/немска, специалистите да ме поправят)
- McDonalds $25-30 - £13-16 / обяд на семейството за подобни неща

Другите неща да кажем че са почти същите или ако ги сметнеш са 10-20% отгоре. Само че вече не смятам много-много. Ако се окаже че не съм прав и в Канада е по-евтино отколкото го намирам, толкова по-добре. Значи ще сме на далавера!
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от Мими »

1 Canadian dollar = 0.630293139 British pounds
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от bp_de »

ablood написа:Има някои неща които са по-евтини в Германия - например бирата. Само, че ние консумираме около 50 пъти повече бензин, отколкото бира. А каква е цената на бензина там? А? ;)
Какво излиза - бих спестил 2-3$ седмично от бира и бих платил $80-$100 повече за бензин.
:D
Ми то човек кат неможе 1 бира да пиине -за какво живее- то става трудов лагер....бачкаи и после пак обратно и така до кога....
Това е в кръга на маитапа ама и истина си има в него ....
Другия път като пазарувам ще си запиша цените на това- онова- да речем в ЛИДЪЛ- и ще го сравним с Саив он Фоод например.
ама 2-3 кад е 1 бира седмично -що в ликиор стора 6 бири са 10 кад без ддс -попамет 12 % в Б.Колумбия -а в Лидала-6 бири Графенвалдер са 1,65 евро за 6те (2.22427 CAD по днешния курс)

Относно колите- Може би в Онтарио са по евтиния -не знам но в Б.К. въобще не са евтини ,като добавим че цена по 1 долар за литър при тия разтояния и консумация на бензина на кола -почти е еквивалент на тва дет е тука .
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от John Smith »

Една играчка има на този адрес - http://www.numbeo.com/cost-of-living/comparison.jsp"
Напишете града, в който живеете, после града, с който ще сравнявате. Примерно за Лондон и Торонто:

Consumer Prices in London are 12.54% higher than in Toronto
Consumer Prices Including Rent in London are 24.06% higher than in Toronto
Rent Prices in London are 59.57% higher than in Toronto
Restaurant Prices in London are 50.53% higher than in Toronto
Groceries Prices in London are 11.98% lower than in Toronto
Local Purchasing Power in London is 24.54% lower than in Toronto

Относно Local Purchasing Power, средно за Канада на повечето места го дават 96, за UK е 87, т.е. средният англичанин може да си позволи по-малко неща, сравнен със средния канадец. Сега, за англичанин едва ли е добра идея да се мести в Канада, но за българин съвсем не е лоша, предвид по-добрите условия за интеграция. Аз лично съм бил в Англия за около 2 месеца и обществото там наистина е съвсем различно. Не искам да правя обобщения, но мисля, че са много по-затворени и трудно допускат чужденци. Както са и повечето европейски общества, всъщност.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от roumensp »

Защо въобще си губите времето да сравнявате цени след като те сами по себе си не означават нищо ? Какво значение има, ако цените някъде са 2-пъти по-ниски, но пък и заплатите също са 2-пъти по-ниски или пък данъците са 2-пъти по-високи ? Всичко е относително ... Дори между два града в една и съща държава може да има огромни разлики (пример: цени на жилища в Монреал и Ванкувър). По-важно е какво качество на живота самият ти, лично, би имал в една държава, а не какви са средностатистическите цени или заплати. Човек трябва да си прецени какви са неговите лични шансове да успее в една държава, а не да гледа другите. Пък и качеството на живота не се измерва само в пари. Например аз винаги бих предпочел да имам малко по-нисък стандарт на живота, но да не бъда "втора ръка" човек до края на живота си (а това е валидно за повечето европейски държави).
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от roumensp »

John Smith написа:Една играчка има на този адрес - http://www.numbeo.com/cost-of-living/comparison.jsp"
Напишете града, в който живеете, после града, с който ще сравнявате.
Според тоя tool Лондон е доста по-скъп град дори и от Ванкувър. Което въобще и не ме учудва, защото съм го чувал лично от доста англичани.

Между другото, и стандартите в Европа и Северна Америка са доста различни. Например в Амстердам мизерна хотелска стаичка, 3x3 метра, е $200 USD, докато в повечето големи канадски или US градове за тия пари наемаш апартамент с всички екстри.

От друга страна, почти всички признават че по отношение на развлечения (театри, ресторанти, забележителности и т.н.) европейските градове значително превъзхождат североамериканските.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от ivandaman »

Румене като спомена за развлечения и ресторанти..

Ходил ли си в Стефос Совлаки на Дейви стрийт..?? Зная че е малко далеч от теб но ако имаш ходене на там изяш един roast lamb за мое здраве.. Това ми беше любимото място.. Малко ревюс ( http://www.yelp.ca/biz/stephos-souvlaki ... -vancouver" )

Сори че отвлякох темата в кулиннарна посока, но още не съм вечерял :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Румене като спомена за развлечения и ресторанти..

Ходил ли си в Стефос Совлаки на Дейви стрийт..?? Зная че е малко далеч от теб но ако имаш ходене на там изяш един roast lamb за мое здраве.. Това ми беше любимото място.. Малко ревюс ( http://www.yelp.ca/biz/stephos-souvlaki ... -vancouver" )

Сори че отвлякох темата в кулиннарна посока, но още не съм вечерял :)
Точно в тоя не съм ходил, ама в няколкото гръцки ресторанта, в които съм ходил, храната винаги е била супер. За мой срам ще си призная, че никога не съм стъпвал в българския ресторант във Ванкувър.

Колкото до теб, предполагам че не би се поколебал да се преселиш в UK, най-вече заради футбола. ;)

И тая тема оспамихме, ама преди нас говореха за бира, така че какво толкова като сме споменали нещо и за храна. :lol:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от ivandaman »

Aaaa..

Stepho's is the mother of all Greek Restaurants in Vancouver.. :) .. Останалите са бедна имитация на "The real thing"

Иначе единственото което ми липсваше във Ванкувър е сокъра ... Ама карай, като не мога да гледам Манчестър Юнайтед на Олд Трафорд ще зяпам The White Caps в BC Place ..

Така че да.. Правилно си "отгатнал" имам слабост към UK :handshake:

Едит: Спомням си че понякога след емоционален мач в шампионската лига, се опитвах да подхващам тема на разговор с колеги и насреща ми имаше едни празни и недоумяващи погледи все едно че им говорих за Атомна Физика братче...

Това ме накара още повече да не понасям хокей, беизбол и ония дето играят ръгби със скафандри и чорапогащи..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Това ме накара още повече да не понасям хокей, беизбол и ония дето играят ръгби със скафандри и чорапогащи..
А ти знаеше ли, че между американския и канадския "футбол" имало разлика ? Аз не го знаех доскоро, а и сега, след като го знам, пак не мога да я забележа (не че съм се и старал де, общо взето го игнорирам напълно). Колкото до хокеят, не е лош спорт, понякога гледам, но никога не мога да се "запаля" като канадците.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от ablood »

miteto написа:Обаче там разстоянията са по-малки (в общия случай), а колите са по-икономични (по-малолитражни като цяло), така че разхода за бензин не мисля че ще е много по-голям.
bp_de написа:...като добавим че цена по 1 долар за литър при тия разтояния и консумация на бензина на кола -почти е еквивалент на тва дет е тука .
Я ме светнете какво значи това, че разстоянията във Великобритания били по-малки!

Сякаш тук не можеш да си вземеш кондо в даунтаун? Или кола-събкомпакт, харчеща 4/100?
Колкото е един километър там, толкова е и тук. Разликата е, че тук хората могат да си позволят да живеят далеч и да карат големи коли, дори и да нямат внушителни доходи. За това го правят.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от John Smith »

Ама друго си е да ти сложат congestion charge, като в Лондон - http://en.wikipedia.org/wiki/London_congestion_charge" . Някак топло, европейско идва. ;)
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от bp_de »

ablood написа:
miteto написа:Обаче там разстоянията са по-малки (в общия случай), а колите са по-икономични (по-малолитражни като цяло), така че разхода за бензин не мисля че ще е много по-голям.
bp_de написа:...като добавим че цена по 1 долар за литър при тия разтояния и консумация на бензина на кола -почти е еквивалент на тва дет е тука .
Я ме светнете какво значи това, че разстоянията във Великобритания били по-малки!

Сякаш тук не можеш да си вземеш кондо в даунтаун? Или кола-събкомпакт, харчеща 4/100?
Колкото е един километър там, толкова е и тук. Разликата е, че тук хората могат да си позволят да живеят далеч и да карат големи коли, дори и да нямат внушителни доходи. За това го правят.
Аз пък си мисля че не е причината че хората могат да си позволят да живеят далеч и да карат големи коли, дори и да нямат внушителни доходи. То в мнозинството си и да искат няма как да живеят наблизо до там дето работят и са принудени да ползват автомобила си ,като доста народ е доста тъп и въобще не си прави сметка че му се набузва кредитната сметка - важното е да живее на мига а утре ще му мислим.
Та и затова карат големи коли дет харчат много и т.н
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от Marto »

bp_de написа:
ablood написа:
miteto написа:Обаче там разстоянията са по-малки (в общия случай), а колите са по-икономични (по-малолитражни като цяло), така че разхода за бензин не мисля че ще е много по-голям.
bp_de написа:...като добавим че цена по 1 долар за литър при тия разтояния и консумация на бензина на кола -почти е еквивалент на тва дет е тука .
Я ме светнете какво значи това, че разстоянията във Великобритания били по-малки!

Сякаш тук не можеш да си вземеш кондо в даунтаун? Или кола-събкомпакт, харчеща 4/100?
Колкото е един километър там, толкова е и тук. Разликата е, че тук хората могат да си позволят да живеят далеч и да карат големи коли, дори и да нямат внушителни доходи. За това го правят.
Аз пък си мисля че не е причината че хората могат да си позволят да живеят далеч и да карат големи коли, дори и да нямат внушителни доходи. То в мнозинството си и да искат няма как да живеят наблизо до там дето работят и са принудени да ползват автомобила си ,като доста народ е доста тъп и въобще не си прави сметка че му се набузва кредитната сметка - важното е да живее на мига а утре ще му мислим.
Та и затова карат големи коли дет харчат много и т.н
Ако това беше наистина така, гетата в Северна Америка нямаше да са толкова близко до централните части на градовете. Някои от мегаполисите може и да са изключение, но думичката "urban" често има негативен зарядък, въпреки че е сродна с "urbane".
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от Павел »

ivandaman написа:Румене като спомена за развлечения и ресторанти..

Ходил ли си в Стефос Совлаки на Дейви стрийт..?? Зная че е малко далеч от теб но ако имаш ходене на там изяш един roast lamb за мое здраве.. Това ми беше любимото място.. Малко ревюс ( http://www.yelp.ca/biz/stephos-souvlaki ... -vancouver" )

Сори че отвлякох темата в кулиннарна посока, но още не съм вечерял :)

Ванка, докато живеех в Уест Енд често минавах покрай Стефос и винаги се чудех, защо са тези километрични опашки пред него - по всяко време на деня. Така и не влязох щото по груби изчисления трябваше да се виси поне 2 час докато ти дойде ред, та дори и да сервираха агнешкото в/у голото тяло на стройна гъркиня. Уупс, май изтърсих оксиморон...
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор