Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от cocose »

Карта STM: 70 долара на месец....
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от bruto »

работи ли ти се ,учи ли ти се ,способен ли си ....тогава не му мисли много и тръгваи за Канада....но с 200$ за храна (както някои беше писал) забрави.успех
galyaigalin
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:35 pm
Местоположение: Calgary

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от galyaigalin »

Дойдох със семейството си в Канада в началото на Ноември. Четричленно семейство с две деца по на 6 и 9 години. Преди това живяхме около две години и нещо в UK. Правя уточнение че сега сме в Калгари, защото има значение за коя част на Канада говорим.
Не сме имали проблеми с правото да работим във Великобритания, понеже професиите и на двамата с жена ми попадат в 8-те признати за целия ЕС списък - лекари, фармацевти, стоматолози, ветеринари, мед. сестри, акушерки, архитекти, адвокати. За тези специалности има отделна директива.
Имахме приятели в Англия, които ни помогнаха в първите дни там. Тук нямахме тази възможност. Единственият ни приятел който имахме тук му казват Jesus Christ. Доходите ни в UK трудно могат да се сравняват с тези тук. Там имахме повече пари. Тук цените са доста по-високи. Снегът тази зима в Калгари не става много за снежни човеци, защото от Ноемри до сега почти не се е качвало над -5. Не знам как е иначе в Калгари. С две думи, доста по-студено е от UK.
Ако ме питаш дали има смисъл да се идва, няма да ти кажа. Всеки си преценява сам.
Обаче нито аз, нито жена ми и даже нито децата ми съжаляваме че сме тук. Слава на Бога!
Добра идея е, ако решиш да се преместиш насам да си смениш шофьорската книжка с британска. После директно може да получиш канадска.
Успех!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от pumpy »

galyaigalin написа: Не сме имали проблеми с правото да работим във Великобритания, понеже професиите и на двамата с жена ми попадат в 8-те признати за целия ЕС списък - лекари, фармацевти, стоматолози, ветеринари, мед. сестри, акушерки, архитекти, адвокати. За тези специалности има отделна директива.

Успех!
Ей това е най-куцото: да се преместиш от място където можеш да си работиш професият, на място където не можеш и трябва да доказваш, че не си камила....Успех в некамиларстването
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от Pepon »

galyaigalin написа:Доходите ни в UK трудно могат да се сравняват с тези тук. Там имахме повече пари. Тук цените са доста по-високи.
Не думай, това да не е пак някаква манипулация :D Хубаво пишеш това, но дали ще ти повярват...
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от pumpy »

Това последното е извадено от контекста. Съвсем нормално е парите на един лекар, например в Англия да са повече от парите на същият, но непрактикуващ в Канада.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от bp_de »

Ами аз също ще подкрепя съфорумника от УК - все пак частично.
Тука в ЕУ цените на хранителните продукти са спонсорирани - знаем за субсидите за селското стопанство и т.н - на 100% мога да твърдя че в един суперкмаркет в немско и в Канада (само за региона на Ван говоря ) -в немско е по евтино,с малко но е надолу -това поне съм го видял с очите си и все още мога да смятам.В Алерта би требвало да е по евтино заради липсата на PST.....не съм пазарувал там.
Около нова година бях за няколко седмици на 50 км от Детроит - ами пак е същото-пак е по скъпо,поне в пункта с хранителните изделия.
Но ако говорим за бензин , ток ,газ ...тука северноамериканския континент е безпорен лидер - спор няма.

но както казва пумпи - тва тябва да е последното нещо ...заора е да си прецени човек дали в дадена обстановка и регулации може да прави парички ......
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от pumpy »

Това с евтината Европа ми се струва много невероятно. Един пример: картичка за нова година до брат ми в Белгия и обратно от него до мен в Денвър. Изпращането на моята струваше 1.25 долара, на неговата - 3.25 евро.....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от miteto »

bp_de написа:в немско е по евтино,с малко но е надолу -това поне съм го видял с очите си и все още мога да смятам.В Алерта би требвало да е по евтино заради липсата на PST.....не съм пазарувал там.
Храните няма GST нито PST с много малки изключения.
bp_de, малко настрани обаче колко е средната заплата на software developer в Германия? На payscale.com ми изкарва цифри Software Developer: €40,059 и Sr. Software Engineer / Developer / Programmer: €48,649 които цифри са силно невпечатляващи (меко казано), аз съм останал с някакви спомени за по-големи цифри или има промяна в ИТ бранша там?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от ablood »

Има някои неща които са по-евтини в Германия - например бирата. Само, че ние консумираме около 50 пъти повече бензин, отколкото бира. А каква е цената на бензина там? А? ;)
Какво излиза - бих спестил 2-3$ седмично от бира и бих платил $80-$100 повече за бензин.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от miteto »

ablood написа:Има някои неща които са по-евтини в Германия - например бирата. Само, че ние консумираме около 50 пъти повече бензин, отколкото бира. А каква е цената на бензина там? А? ;)
Какво излиза - бих спестил 2-3$ седмично от бира и бих платил $80-$100 повече за бензин.
Обаче там разстоянията са по-малки (в общия случай), а колите са по-икономични (по-малолитражни като цяло), така че разхода за бензин не мисля че ще е много по-голям.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от ivandaman »

galyaigalin написа:Дойдох със семейството си в Канада в началото на Ноември. Четричленно семейство с две деца по на 6 и 9 години. Преди това живяхме около две години и нещо в UK. Правя уточнение че сега сме в Калгари, защото има значение за коя част на Канада говорим.
Не сме имали проблеми с правото да работим във Великобритания, понеже професиите и на двамата с жена ми попадат в 8-те признати за целия ЕС списък - лекари, фармацевти, стоматолози, ветеринари, мед. сестри, акушерки, архитекти, адвокати. За тези специалности има отделна директива.
Имахме приятели в Англия, които ни помогнаха в първите дни там. Тук нямахме тази възможност. Единственият ни приятел който имахме тук му казват Jesus Christ. Доходите ни в UK трудно могат да се сравняват с тези тук. Там имахме повече пари. Тук цените са доста по-високи. Снегът тази зима в Калгари не става много за снежни човеци, защото от Ноемри до сега почти не се е качвало над -5. Не знам как е иначе в Калгари. С две думи, доста по-студено е от UK.
Ако ме питаш дали има смисъл да се идва, няма да ти кажа. Всеки си преценява сам.
Обаче нито аз, нито жена ми и даже нито децата ми съжаляваме че сме тук. Слава на Бога!
Добра идея е, ако решиш да се преместиш насам да си смениш шофьорската книжка с британска. После директно може да получиш канадска.
Успех!
Тоя пост леко ме обърква.. Хем в UK сте работили по професиите си, взимали сте повече пари, климатът е по-добър и сте имали първоначална помощ от приятели, но не съжалявате че сте в Канада където е по-студено, по-скъпо, най-вероятно не работите по професиите си (защото това не беше уточнено) и единственият ви приятел е Джисъс Крайст ?????

...... Нещо не мога да вляза в час...

Между другото само да поясня че Албърта има нещо като: "relocation assistance program" за хора които се местят там от други провинции и държави.. Това и аз не го знаех но един познат който наскоро се премести там спомена за тази програма.. Така че не е само Джисъс Крайст на който може да се разчита..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от Marto »

Всички англичани, които познавам тук ми казват че качеството, а и стандартът на живота им е много по-висок тук, отколкото в Обединеното Кралство.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от Rall »

Подкрепям горното, всички французи които познавам (3 семейства) твърдят същото. И хич и не искат да чуват за европата...
Dead Eyes See No Future
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Има ли смисъл да се идва от Великобритания в Канада

Мнение от roumensp »

Rall написа:Подкрепям горното, всички французи които познавам (3 семейства) твърдят същото. И хич и не искат да чуват за европата...
Същото важи и за моите съседи германци - не щат и да чуят за Германия.
Публикувай отговор