Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
rado_
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 5:08 am

Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от rado_ »

Здравейте! Има ли във форума кандидат-емигранти или вече емигрирали, които са звършили молекулярна биология или биотехнологии?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от kill_u »

Моята първа специалност е биотехнологии.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от ZanzibarHero »

rado_ написа:Здравейте! Има ли във форума кандидат-емигранти или вече емигрирали, които са звършили молекулярна биология или биотехнологии?
И защо питаш?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от kill_u »

Прави справка за ЦРУ и КГБ едновременно :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от 7George »

:rofl: Молекулите тука ги смитаме с една голяяяма метла. ;) Технологията е такваз. Съмнения ли имаш?
Embrace your climate change!
rado_
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 5:08 am

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от rado_ »

ZanzibarHero написа:
rado_ написа:Здравейте! Има ли във форума кандидат-емигранти или вече емигрирали, които са звършили молекулярна биология или биотехнологии?
И защо питаш?
Интересува ме като каква са им признали специалността по квебекарската процедура, дали има възможност да ми признаят специалността като Биохимия и какво работят имиграните в Канада завършили молекулярна биология, защото в България единствената възможност е да работиш като медицински представител или за 260лв. в БАН(който е пред закриване).
7George написа::rofl: Молекулите тука ги смитаме с една голяяяма метла. ;) Технологията е такваз. Съмнения ли имаш?
Какво искаше да кажеш, нищо не разбрах...
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от ZanzibarHero »

rado_ написа:... Има ли във форума кандидат-емигранти или вече емигрирали, които са звършили молекулярна биология или биотехнологии?...

Интересува ме, като каква са им признали специалността по квебекарската процедура, дали има възможност да ми признаят специалността като Биохимия и какво работят имиграните в Канада завършили молекулярна биология...
Според мен, няма никакъв проблем придобита специалност в БГ университет, да бъде призната от коя да е провинция в Канада.

Проблемът е, да намериш работодател, който да ти "признае" придобитите знания и умения и да те наеме. Това, в общия случай, няма как да знаеш преди да си стъпил в Канада. Единствената по-добра информация по въпроса с намиране на работа "по специалността" от дипломата за висше образование, можеш да намериш в WikiBGCanada (точка 6.)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от kill_u »

ZanzibarHero написа:
rado_ написа:... Има ли във форума кандидат-емигранти или вече емигрирали, които са звършили молекулярна биология или биотехнологии?...

Интересува ме, като каква са им признали специалността по квебекарската процедура, дали има възможност да ми признаят специалността като Биохимия и какво работят имиграните в Канада завършили молекулярна биология...
Според мен, няма никакъв проблем придобита специалност в БГ университет, да бъде призната от коя да е провинция в Канада.

Проблемът е, да намериш работодател, който да ти "признае" придобитите знания и умения и да те наеме. Това, в общия случай, няма как да знаеш преди да си стъпил в Канада. Единствената по-добра информация по въпроса с намиране на работа "по специалността" от дипломата за висше образование, можеш да намериш в WikiBGCanada (точка 6.)
Какво значи да бъде призната, тоест кой трябва да я признае? Знаеш ли нещо по въпроса?
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от ZanzibarHero »

kill_u написа:Какво значи да бъде призната, тоест кой трябва да я признае? Знаеш ли нещо по въпроса?
Ами да ти издадат документ в който да пише, че образованието продобито в университет в БГ се равнява на дадена степен на образованието придобито в Онтарио и, съответно, притежаваш еди каква си специалност или допълнителни специализации.

Не вярвам да казвам нещо ново...

Не струва много и единственото условие е, университета, в който си учил в БГ да фигурира в списъците на тази организация.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от 7George »

Какво искаше да кажеш, нищо не разбрах...
Че специалисти тука има всякакви, има и такива, не се съмнявай. А всеки работи където го вземат, след като си направи сметката какви пари ще прави и какъв живот ще му хареса тук. В това число и всякакви други професии.
Embrace your climate change!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от kill_u »

ZanzibarHero написа:
kill_u написа:Какво значи да бъде призната, тоест кой трябва да я признае? Знаеш ли нещо по въпроса?
Ами да ти издадат документ в който да пише, че образованието продобито в университет в БГ се равнява на дадена степен на образованието придобито в Онтарио и, съответно, притежаваш еди каква си специалност или допълнителни специализации.

Не вярвам да казвам нещо ново...

Не струва много и единственото условие е, университета, в който си учил в БГ да фигурира в списъците на тази организация.
Проблема е че не са една и две организации. Веднага ми идва на ум, че има още една http://www.cicic.ca/. Отделно до колкото знам всеки университет също има тази услуга.
rado_
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 5:08 am

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от rado_ »

Мен не ме интересува толкова дали ще ми признаят дипломата като пристигна в Канада, а дали може при кандидастването през квебекарската процедура да ми признаят специалността като биохимия и да ми дадат 12 точки, защото с тези 12 точки минавам границата от 57 точки, които се изискват като минимум за Квебек. Доколкото видях по процедурата за Квебек изискват минимум 6 месеца трудов стаж по специалността, а аз имам 7, т.е. не ми стига стажа за федералната процедура, но ми стига за Квебек.
Последно промяна от rado_ на Пон Авг 30, 2010 8:26 am, променено общо 3 пъти.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от ivanko13 »

И още една - http://www.wes.org/ ... Всъщност ето какво пише на сайта на University of Toronto по този повод... Те работят с WES...

To facilitate this process, you may wish to contact World Education Services (WES) to evaluate foreign credentials. Applicants are responsible for incurred costs. WES reports will be used only as a reference in the assessment of admission eligibility. WES reports are not mandatory, and applicants will not be penalized if a WES report is not submitted.

Това горното важи ако искаш да продължиш обучението си в университета... Ако си изкараш такъв доклад от WES и тръгнеш да си търсиш работа... Хмм, не знам... Някой ако го е правил нека каже...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от ZanzibarHero »

kill_u написа:... Проблема е че не са една и две организации. Веднага ми идва на ум, че има още една http://www.cicic.ca/. Отделно до колкото знам всеки университет също има тази услуга.
Защо да е проблем? Повече от една - по-голяма конкуренция и евентуално по-ниски цени за услугата.
ivanko13 написа:Ако си изкараш такъв доклад от WES и тръгнеш да си търсиш работа... Хмм, не знам... Някой ако го е правил нека каже...
Познавам хора, които са го правили. Не познавам, обаче такива, които да кажат - добре че беше този документ, иначе нямаше да получа позицията.

Теоретично, за работа в държавна организация, трябва да върши работа, ако изобщо се стигне до там. Частния бизнес не се интересува, май.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Има ли молекулярни биолози/биотехнолози във форума?

Мнение от roumensp »

ZanzibarHero написа:
kill_u написа:... Проблема е че не са една и две организации. Веднага ми идва на ум, че има още една http://www.cicic.ca/. Отделно до колкото знам всеки университет също има тази услуга.
Защо да е проблем? Повече от една - по-голяма конкуренция и евентуално по-ниски цени за услугата.
ivanko13 написа:Ако си изкараш такъв доклад от WES и тръгнеш да си търсиш работа... Хмм, не знам... Някой ако го е правил нека каже...
Познавам хора, които са го правили. Не познавам, обаче такива, които да кажат - добре че беше този документ, иначе нямаше да получа позицията.

Теоретично, за работа в държавна организация, трябва да върши работа, ако изобщо се стигне до там. Частния бизнес не се интересува, май.
WES са ОК, аз съм ги ползвал в Щатите (има ги и там), а жена ми в Канада.
Друг е въпросът че приравнената диплома, сама по себе си, няма да ти гарантира работа, но все пак помага (или дори е необходима) в определени ситуации.
Публикувай отговор