Kанада -рай за кадърниите

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

Благодаря на всички, бяхте много отзивчиви
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

Българите си оставаме чукове навсякъде, независимо къде живеем, явно и в Канада не е по-различно
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

chinois написа:... Дрън-дъй!Дрън-дъй! Дрън!Дрън!Дрън!
Ако съм казал нещо, което те е обидило, извинявай, нямал съм такова намерение, исках да чажа че човек с твоята култура заслужава нещо по-добро от Квебек (доколкото знам там заплатите са най-ниски или се лъжа).
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

zorina написа: мисля, че Емодонков има някаква фикс-идея (необяснима, поне за мен) да притежава имот в Канада.
Ако някой е дошъл да прави пари в Канада, да - купуването на къща е глупава идея, защото както спомена един друг форумец ако не работиш наблизо, трябва да пътуваш. Ако обаче някой е избрал Канада за втора родина, и е отишъл там за да даде на детето си добър старт в живота, мисля че мъкненето по квартири не е по-добрия избор. Така гледаш да си ограничиш състоянието до няколко куфара, за да не ти тежи пренасянето при следващото преместване, което пък те превръща в циганин
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

Varna10 написа: Ако ти си банкер би ли дал мортгич на някои който вчера е дошъл от някъде, няма дори местна шофьорска книжка, няма сигурна работа, няма кредитна история, и си е отворил сметка в банката преди 3 седмици?
Ако аз бях банкер щях да си гледам предимно интереса, а той е да правя пари от лихви. Ако ми дойде клиент, който няма това, което е изредено по-нагоре, обаче успее да ме убеди че има възможност да си плаща вноските по заема, бих му дал на драго сърце заема. Освен това, моргиджа е най-безрисковия заем, който банка може да отпусне, защото има 100% покритие по заема. А, и ако не можеш да влезеш под кожата на един банкер за да ти отпусне заем, или пък на един работодател, за да получиш свястна работа, не знам какво може човек да търси в Канада, освен удовлетворение от това че има канадски паспорт, което не е особенно предимство след птиемането ни в евросъюза
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

И накрая - евалла на АлексАА, единствения пост подкрепен с факти (т.е. не празни приказки).
http://www.lekkerbek.canadianwebs.com/custom3.html
обърнете внимание на точка
4.International credit reports or letters of reference from recognized financial institutions confirming acceptable mortgage and other financial dealings.
което ще рече че английското кредитно досие се признава???
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

emodonkov написа:И накрая - евалла на АлексАА, единствения пост подкрепен с факти (т.е. не празни приказки).
http://www.lekkerbek.canadianwebs.com/custom3.html
обърнете внимание на точка
4.International credit reports or letters of reference from recognized financial institutions confirming acceptable mortgage and other financial dealings.
което ще рече че английското кредитно досие се признава???
Това, че искаш да имаш къща е хубаво. Просто погледни и какво ти казват и по-скептичните мения, които ти казват да не се хвърляш веднага, а първо да се огледаш.
Това, което си прочел на http://www.lekkerbek.canadianwebs.com/custom3.html може да те подведе, че GE е фирмата, която дава кредитите, което не е така. Те застраховат ипотеката, отпуснати от други финансови институции, с които ти ще трябва да преговаряш. И ипотеките съвсем не са безрискова инвестиция със 100% обезпечаване. Справка - кризата в Щатите.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Varna10

Мнение от Varna10 »

Ако обаче успее да ме убеди че има възможност да си плаща вноските по заема,
От тази фраза ми става ясно че никога не си взимал моргич щом си мислиш че някой в Канада ти дава възможност да го убеждаваш.
Финансовите институции искат конкретни документи, ако ги нямаш или не им харесва какво пише в тях до разговор и убежденя никога не се стига.
Ама ти не се отказвай де, търси някоя институция която да се навие да я убеждаваш.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

speedy написа:
emodonkov написа:И накрая - евалла на АлексАА, единствения пост подкрепен с факти (т.е. не празни приказки).
http://www.lekkerbek.canadianwebs.com/custom3.html
обърнете внимание на точка
4.International credit reports or letters of reference from recognized financial institutions confirming acceptable mortgage and other financial dealings.
което ще рече че английското кредитно досие се признава???
Това, че искаш да имаш къща е хубаво. Просто погледни и какво ти казват и по-скептичните мения, които ти казват да не се хвърляш веднага, а първо да се огледаш.
Това, което си прочел на http://www.lekkerbek.canadianwebs.com/custom3.html може да те подведе, че GE е фирмата, която дава кредитите, което не е така. Те застраховат ипотеката, отпуснати от други финансови институции, с които ти ще трябва да преговаряш. И ипотеките съвсем не са безрискова инвестиция със 100% обезпечаване. Справка - кризата в Щатите.
GE не се занимава със застраховки вече

сега са CHML, Genworth (преди беше GE) и сега AIG
прав си, че те не дават ипотеки, но ако си с по-малко от 20% даун минаваш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО през тях за "НОРМАЛНА" ипотека (разбира се такива ипотеки на 6.5% при нормални 4.5% и да платищ 1500 за това - НЕ СА "НОРМАЛНИ")

Обаче сега вече GE Money ДАВАТ ипотеки също - няма за подвеждане
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

emodonkov написа:
chinois написа:... Дрън-дъй!Дрън-дъй! Дрън!Дрън!Дрън!
Ако съм казал нещо, което те е обидило, извинявай, нямал съм такова намерение, исках да чажа че човек с твоята култура заслужава нещо по-добро от Квебек (доколкото знам там заплатите са най-ниски или се лъжа).


ТИ пе4елил и хар4ил ли си пари в Кебек или си пишеш ей така за самото писане?
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

В кои области заплатите са най-ниски в Кебек?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Мнение от jovani »

Varna10 написа:Последно ти беше попълвач на данъчни декларации, продавач на моргиджи, застраховки, финаносв консултант, агнет на мъни грам, собственик на комуникационен бизнес, предприемач спекулант / девелопер на ливади които после продаваш като земя за резиденшъл пропърти че малко се обърках вече.:)
Аз от тези професионалисти най много бягам.:)

Аз като по неразбиращ живея на място с хубава гледка в центъра на града и правя само едно нещо.
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=28627

Абе Хълбой, ти да не си обратен - нали беше руса мадама от Варна, еб*х ти и превъплащенията дето ги измисляш.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Varna10

Мнение от Varna10 »

Джовани в грешна тема си :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

jovani написа:
Varna10 написа:Последно ти беше попълвач на данъчни декларации, продавач на моргиджи, застраховки, финаносв консултант, агнет на мъни грам, собственик на комуникационен бизнес, предприемач спекулант / девелопер на ливади които после продаваш като земя за резиденшъл пропърти че малко се обърках вече.:)
Аз от тези професионалисти най много бягам.:)

Аз като по неразбиращ живея на място с хубава гледка в центъра на града и правя само едно нещо.
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=28627

Абе Хълбой, ти да не си обратен - нали беше руса мадама от Варна, еб*х ти и превъплащенията дето ги измисляш.
:lol: От устата ми го взе, тъкмо мислех да го питам дали не е транссексуален, щото говори за себе си ту в женски, ту в мъжки род :rotfl:
Varna10

Мнение от Varna10 »

Вие Хълбой виждали ли сте го лично?
Защо сте сигурни че има изобщо Хълбой че е мъж а не жена с руса дълга коса и голями балкони примерно.
Може би защото завършва на ....бой? То а Алекса звършва на ......а.:)
Заключено