Kанада -рай за кадърниите

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
chinois

Мнение от chinois »

беше ми приятно да бъда отзивчив :lol:
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

chinois, алегорията за езерото и кулата много ми хареса :beer:
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

За пича от Лондон,
В Канада можеш да вземеш моргич и без кредитна история, т.е. можеш да си на 3 месеца в Канада и да нямаш кьорава кредитна карта.
Трябва да оставиш 15-25% даунпеймънт и да покажеш добра заплата (бележка от фирмата).
Мой приятел така си купи апартамент за 255000 долара с 15% даун.
Беше на 3 месеца в Канада като го одобриха от банката (First Line Mortgages - affiliate of CIBC). Royal Bank and Scotia Bank също го одобриха.
Всичко това е възможно заради отскоро (не знам от кога) въведената newcommers program или нещо такова. Целта е нови имигранти да могат да вземат моргиджи без кредитна история. Има обаче ограничение колко време трябва да си бил в Канада и си без кредитна история, за да се класираш за програмата.
Примерно, ако си в Канада от 2 години и си бил на социал и си карал пици, т.е. нямаш кредитна история, не можеш се класира по тази програма.
Наздраве
Наздраве
Varna10

Мнение от Varna10 »

дали да не остана тук, или да не се насоча към австралия
Интересно ми е заинтересува ли се как и колко лесно раздават мортгиджите в Австралия, може да споделиш как е там с мортгиджите ако знаеш.
Интересно ми е също защо държиш да вземеш мортгидж бързо без да е важно дали имаш доходна и сигурна работа с която да го плащаш?
Така ли е модерно да се прави в последно време? Може би е вид излагане или унижение ако живееш под наем първата, втората година в новата държава докато си стъпиш на караката.
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

emodonkov написа: малко скъпа ще ми излезе тая разходка, но
Една разходка до Канада овреме ще е най-добрата инвестиция!

Много неща има да видиш.
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

Varna10 написа: ... Може би е вид излагане или унижение ако живееш под наем първата, втората година в новата държава докато си стъпиш на караката...
не е нито излагане, нито унижение, а си е чисто набутване, най малкото загуба на време до придобиване на собственост върху имота. Освен това не мисля че ще се нуждая от цяла година за да си стъпя на краката, както споменах затова съм в Англия, за да не се чувствам като паднал от марс когато пристигна в Канада. А и прочетох някъде че наемите в манитоба-Уинипег се равнявали на вноските по моргич
Varna10

Мнение от Varna10 »

а си е чисто набутване, най малкото загуба на време до придобиване на собственост върху имота.
По тази логика купи ли си веднага имот в Англия? Разумно и реалистично ли ти се струва да си купиш веднага имот в Австралия, Канада, или другаде почти веднага след като пристигнеш с пари които някоя банка ти е дала на заем понеже ти не искаш да губиш верме?

Ако ти си банкер би ли дал мортгич на някои който вчера е дошъл от някъде, няма дори местна шофьорска книжка, няма сигурна работа, няма кредитна история, и си е отворил сметка в банката преди 3 седмици?
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

Varna10 написа: Ако ти си банкер би ли дал мортгич на някои който вчера е дошъл от някъде, няма дори местна шофьорска книжка, няма сигурна работа, няма кредитна история, и си е отворил сметка в банката преди 3 седмици?
Човеко, някаква заплаха ли виждаш в мен? Не искам да ви развалям темата, какво ти пречи да ми отговориш като chinois или както там беше, язък му на културата че се е забил при франсетата. Англия не е Канада, или дай за да се заядем да се правим на интересни. Освен това както споменах и преди тук съм временно. Това, което Алекса ми отговори съм го чувал и преди, но реших да проверя от извора (Вас). Ако това е вярно, малко ти е злобничък езика. Имам английска книжка и сертификати, които могат да ми послужат в Канада, освен това няма да дойда съвсем без пари. Имам и добра кредитна история и стейтмънти за сносни приходи, ако не знаеш държавите от commonwelth ползват една база данни, така че едно проучване от полицията може да ми бъде само добра препоръка.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

emodonkov написа: Човеко, някаква заплаха ли виждаш в мен?
Не, просто търси светлината на прожекторите, но ако не си чел някои легендарни и не толкова стари форумни истории, трудно ще го разбереш. ;) :lol:
chinois

Мнение от chinois »

emodonkov написа:
... какво ти пречи да ми отговориш като chinois или както там беше, язък му на културата че се е забил при франсетата.
...
Драги emodonkov ! :lol:
Не се каня да обсъждам с теб къде живея и защо съм избрал да живея там. Считам, че не е твоя работа! Ако искаш да ме обсъждаш беше добре все пак да научиш нещо за мен. :lol: Щото иначе много много смешно става. :lol:
Когато човек пита , трябва поне от учтивост да изслуша отговорите. :lol: Или поне тъй е в Канада! :lol:
Ето обясни ни че си кадърен! А ние виждаме в теб заплаха и сме уплашени и агресивни ! :lol:
Дръж се Канадо, Емо иде! :lol: Дрън-дъй!Дрън-дъй! Дрън!Дрън!Дрън!
Varna10

Мнение от Varna10 »

Имам английска книжка и стейтмънти за сносни приходи, ако не знаеш държавите от commonwelth ползват една база данни, така че едно проучване от полицията може да ми бъде само добра препоръка.
Тези твои приходи са в историята. Те са били на друго място, в миналото.
Играта в Канада ми се струва че започва от начало и всяка финансова институция в Канада отговаря за себе си.
Като дойдеш в Канада се обади на Алекса, той може да има връзки по банките и да ти уреди моргич понеже / Имаш английска шофьорска книжка и сертификати, които могат да ти послужат в Канада / а банките в Канада чух че най много обичали да правят финансово проучване от полицията в друга държава преди да отпуснат моргича който искаш.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Играта в Канада ми се струва че започва от начало и всяка финансова институция в Канада отговаря за себе си.
Аха да взема да напиша нещо, пък някой ме изпреварил.
Донков, като идваш в Канада, няма значение дали си от Луната или Марс, всичко започва отначало - и кредитна история и доказване и т.н. и т.н.
Та това че усъвършенстваш езика, бравос, ама за другото ще останеш изненадан.

А виж това за културата на Chinois, пък и на франсетата, ме зачекна нещо, що не си развиеш мисълта? Предполагам доста си чел по въпроса, а и си дошъл един-два пъти по нашенско? А?
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

Гадната реалност в Канада :(

Мнение от kokoscho »

За пича с 200к, няколко съвета:
1. Ако няма намерени да прави бизнес, ами да тръгне по по нормалният път (и по лесният), да си отдели толкова пари колко може да си отдели, и да ги вложи в долари, с останалите колкото да си плаща разходите за 1г. Ако за една година не си намери работа...ами по добре наистина да се връща у БГ :). Иначе разходите са си прилично малки тука, за сам човек:
- 500-700КАД на месец за наем
- 200-300КАД за рана
- 200 други....
или общо 900-1200 на месец, което си е направо евтиния (в бг аз давах повече ;))
- заплатата, тука минималната заплата е 15к на година, средната я дават 40к, ако си специалист, мин. става 40к, средната я дават 80к,
- работата...КОЙТО не е поискал, не си е намерил работа по специалността, вярно че в началото е по трудно, особено за нов, но тука поне можеш да поработиш 2-3 месеца на минимална, или дори без заплата, след което, само небето е границата :) Или с други думи тука много държат да имаш референции от предишната си работа, и при това да е канадска, но в крайна сметка тука е фул с имигранти, и тези работодатели които рискуват, печелят. казвам го от опит.
- за жилището, НЕ СИ КУПУВАЙ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ къща още в началото, сам ще разбереш защо, но най вече, ще ти дам само един пример, ако работата ти е на 2ч път, още на 1 месец, ша ревеш и ще се тръшкаш :):):) че губиш 9+2+2 часа на ден, и че ставаш в 6ч, и се прибираш в ...най-си часа. Или с други думи, ако бачкаш в Дружба, няма да искаш да живееш в Банкя ;)

- относно карането на камиони, това което тука форумците пропускат е че ти просто няма да можеш да караш камион тука поне 1-2г. по простата причина че трябва да изкараш тукашните шофьорски курсове :), разбира се, след като ги изкараш, и почнеш да работиш, ще изкарваш поне 50-60к като наемник, така че ти сметни колко ще
изкарваш ако си собственик на камиона

2. Относно бизнеса, 300к КАД са просто много малко. Трябват ти поне 1 милион. Иначе истината тука, за разлика от БГ е проста, имаш ли си своята малка ниша, имаш ли си своя продукт, който се продава разбира се, печалбата е голяма. Докараш ли си фирмата да има 10-на служители, 1 милион на година не ти мърда :)

И да, не ги слушай всичките плювалници тука, само едно ще ти кажа, ако в БГ можеш да изкараш 1 лев, и да живееш с 2, тука е обратното, изкарваш 2 и живееш с 1. Затова канадците ходят на почивка в БГ, а не обратното, примерно, макар че аз предпочитам Карибите де ;) да не съм идиот да ходя при варненските курви :roll:
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

kokoscho: Много добре казано. Едно от малкото смислени писания напоследък. Все едно си ми прочел мислите. Естествено пак ще има мрънкала, но те са неизбежни. Не знам от колко време си тука, но описанието няма грешка.
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

тук гледам цял бизнес-план са приготвили ... така де, ама то план е едно, а изпълнение съвсем друго :P :P

мисля, че Емодонков има някаква фикс-идея (необяснима, поне за мен) да притежава имот в Канада. В което няма лошо, нито пък е неосъществимо.

Странното е как може да искаш нещо, без изобщо да си го видял??
Еее, това ако не е фикс-идея.... :wink:
Заключено