Проблеми с Wonder travel

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Проблеми с Wonder travel

Мнение от Bistra »

Разказ за една провалена екскурзия

Много рядко се водя по чужд акъл, но когато са замесени повече от двама, ей ма на подведох се. Та към същността на въпроса. Имахме желание да разгледаме NY, но никой от компанията не искаше да шофира ( шофьорът трябвало да си гледа само в пътя) По тази причина си купихме екскурзия от http://wondertravel.net/"
Защо от тях? Ами, защото приятели на приятелите ни казаха, че били доволни. Колежка на съпруга ми, с която работят бюро до бюро също направи ласкаво изказване от скорошно пътуване по същата дестинация по време на тазпролетната ваканция на децата. И ей ни на с бодра крачка крачим към офиса на въпросната фирма. Купуваме екскурзия за 6 човека, 3 дена, 2 нощувки. Момичето само за 10тина минути създава невероятна бъркотия, която включва объркване на плащането, последващото му анулиране и повтаряне. Извиненията се сипят като топъл пролетен дъжд. Естествено най-лесно е да се каже...”Ми нова съм и не ми е ясно как функционира системата.” На финала върху една от двете фактури пише, че дължим 20 $, обаче по нейните уверения не ги дължим.
В деня преди заминаването ни се обаждат по телефона да ни предупредят, че трябва да сме 45 минути по-рано на мястото на срещата за заминаване. Когато имало лонг уикенд много се чакало на американската граница, та затова.
Отиваме навреме. Няма никой. Първи сме (5.15 А.М.) След 20-тина минути пристига цяла делегация. Отдалече, ако ги погледнеш би ги сметнал за българи дори. Впечатление обаче прави една от жените – забрадена с вид на активистка на „Националният фронт за освобождение на Палестина”. Въпросната с решителна крачка пристъпва към нас и ни застрелва от упор: „ На вас не ви ли се обадиха, че екскурзията е отменена?”... и следва „На нас ни позвъниха снощи в 12:30 P.M. за да ни уведомят, че автобусът бил неизправен и няма да пътуваме...Обаче ние сме тук да се разправяме и борим.”...Аха, добре....После дойдоха и други хора. Качихме се по списък в автобуса. Въпросните „борци” обаче останаха отвън....и решиха....”Щом ние няма да пътуваме, няма да пътуват и те, ама-ха!” Стана една няма да ви описвам, викове крясъци, полицията дойде и т.н. В резултат на цялата неразбория потеглихме с цял час закъснение.(7.00 А.М.)Вследствие на закъснението чакахме цели 5 часа на американската граница. След минаване на митническа проверка се оказа, че американците правят и техническа инспекция на автобуса. И возилото не я издържа. Намериха някакъв сериозен проблем по пневматичната система. Доколкото разбрах нещо свързано с ходовата част. Караха шофьора неколкократно да върти кормилото, а един батко се завираше лежешком с една количка на колелца под автобуса. Часът беше 2 Р.М. До момента никой не ни беше предложил нито обяд, нито закуска. Съобщиха ни, че не можем да продължим. Върнахме се пешком до канадската страна за да чакаме някой да се погрижи за нас.Очевидно пътуване нямаше да има....И оттам-насетне се почна едно чакане...няма да ви обяснявам. Часът е 6 Р.М....Нямаме кой да ни върне обратно в Монреал. Впоследствие се разбра, че автобусът, заради който стана разправията сутринта вчера катастрофирал поради неизправност
Съвсем определено ми липсва американската система....досега поне 3 адвоката да бяха завели колективен иск . Единственото, което ме радва е, че ние сме живи и зрави.
В момента, в който ви пиша това е 9 Р.М. Върнахме се успешно в къщи „кой как намери”. Сега ми пожелайте успех в борбата!
А вие си направете своя извод дали да пътувате с тази компания!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Проблеми с Wonder travel

Мнение от optics »

E гати !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор