Не използвайте услугите на Speedy

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Заключено
aseto

Не използвайте услугите на Speedy

Мнение от aseto »

Това е дискутирано доста, но все пак да обърна внимание на хората, които ще си изпращат паспорти или документи до Букурещ. Не ползвайте услугите на Speedy, просто не си заслужава. Рискът да загубят или забавят пратката ви не е 10%, а по-скоро 50%. Днес получих паспортите с визи от Букурещ, които са изпратени на 30 Октомври. Първата информация от Спиди беше, че не е получавана такава пратка и да си подам документите за нови паспорти. Около 2 часа пробвах различни варианти, за да разбера къде е проблемът , звънях на различни охлюви, които само ме препращаха един на друг. Накрая се свързах и с шефа на международния отдел.Чиста случайност, защото тези идиоти имат голям административен персонал .Той каза: "Ама разбира се , паспортите ви са при мен от 20 дни, не можем да ги доставим , защото за адрес са посочили пощенската ви кутия в местния клон на пощата.Ние не правим така.А и не можем да ви открием." При изпращането на паспортите съм си оставил номерата на двата си мобилни телефона, на товарителницата , с която съм изпратил паспортите също има адрес и телефон,пощенската кутия се води на мое име и в пощата има пълна информация за адрес и телефон.Най малкото можеха да оставят бележка в пощенската кутия и да отида на посочен адрес , за да си получа паспортите. Това разбира се е по-лекия вариант от възможността да загубят паспортите. Описвам в детайли проблемите си в Спиди, за да прецените коя куриерска фирма да ползвате. За мен Спиди са пълни нещастници и се мразя затова , че сам си причинявам неприятности като ползвах услугите им.Желая на всички безпроблемна комуникация с Букурещ. :)
Заключено