Personal Information Protection - автор speedy

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Personal Information Protection - автор speedy

Мнение от krimon »

Ето едно л.с. на speedy до мен - проблеми във връзка с Rider's Digest - надявам се да бъде полезно на повече хора, на мен ми беше. Благодаря, спийди.
speedy написа:В подфорума не може да се отговаря, ако не си модератор, та затова го пиша в ЛС.

Грешката е, че изобщо си отговорила. Вероятно някъде на формуляра с "Не" има нещо с малки букви, с което ти се съгласяваш личната ти информация "да бъде давана на достолепни фирми, без чиито продукти животът ти ще бъде мрачен и скучен".

Може и да е било нещо от типа "Да, абонирайте ме за списанието и ме включете в томболата" и "Не, не ме включвайте в томболата, само ме абонирайте". Много са изобретателни. Следващия път, когато получиш подобна покана от който и да е чети за какво става въпрос и хвърляй в буклука. Иначе закон, с който фирма да те задължава да отговаряш на каквото и да е писмо от тях няма.

Обади се на техния Customer Service - 1-800-465-0780.

Кажи им, че не желаеш да полуаваш никаква кореспонденция и също така искаш персоналната ти информация да бъде изтрита от всичките им бази данни.

Можеш да се позовеш на Personal Information Protection and Electronic Documents Act.

Ето малко сдъвкана информация по въпроса:

http://www.privcom.gc.ca/information/02_05_d_08_e.asp. Страницата я има и на френски.

Ето какво се очаква от която и да е организация:

An organization should destroy, erase or make anonymous personal information about you that it no longer needs in order to fulfil the purpose for which it was collected.

По-сложен е проблемът, с разните други досадници, на които Reader's digest са продали адреса ти. На практика би трябвало да се обадиш на всеки от тях и да искаш да ти изтрие името.

В крайна сметка проблемът ще се реши окончателно, когато се преместиш на друг адрес.
Заключено