Bally Fitness

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Заключено
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Bally Fitness

Мнение от miteto »

Начи става въпрос за Bally Fitness - не знам дали го има в Квебек но се подвизава в Онтарио и САЩ. Случката е с много добър мой приятел. Значи като се запишеш, почти всеки един фитнес (не само Бали) те кара да подпишеш 1-годишен договор с preauthorised payment (от сметка или кредтна карта, няма "ама не може ли да си плащам месец за месец"). Т.е. щеш не щеш 1 година ще плащаш, пък ако щеш тренирай. Налага му се на моя френд да се отпише (липса на време, винаги претъпкана зала когато е свободен и т.н.) и прибягва до единствения трик който позволява да прекъснеш 1-годишния договор предварително - бележка от доктор че е опасно за здравето ти да продължиш да тренираш. Дава им бележката (която сама по себе си не е лесно да вземеш ако си здрав :wink: ), обаче познайте - убосниците от Бали продължават да си дърпат от кредитната карта !!! Естествено не можеш да я закриеш... След 4 месеца разправии и късане на нерви по телефона парите изтеглени след прекратяване на договора все пак са възстановени. Ако самоволно прекъснеш договора и си закриеш банковата сметка (да речем си дал сметка а не кредитна карта), гадовете продъжават да опитват да теглят и даже и лихва на неплатените месеци слагат и най-накрая те дават на collection agency, което мисля се отразява отрицателно на кредитния рипорт + че агентите от кълекшъна те скъсват от тормоз.
Та така, закачите ли се с 1-годишен договор, по добре бъдете адски сигурни че ви се тренира поне 1 година :D

П.С. Аз намерих един фитнес, който предлагаше и 6-месечен договор, естествено месечната цена в сравнение с 1-годишния договор се връзваше почти 70% повече - ако щеш.
Заключено