Имате ли нерви да пазарувате от Brault & Martineu!

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Заключено
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Имате ли нерви да пазарувате от Brault & Martineu!

Мнение от Hemoglobin »

Настоящото мнение е оформено като отделна и при това важна тема, за да служи като своеобразен модел на стил и метод на писане за бъдещите участници в подфорума.
От Администратора



Здравейте,
след около 5 месечна битка реших да споделя някои факти относно закупуването на каквото и да е от Браулт ет Мартинеау (т.нар. бро и мартино :)).
Историята която ще опиша е поредния пример за търгащина и разчитане на дебилността или липсата на време на клиентите да си търсят правата. След като я прочетете сами си решавайте дали ще имате моите нерви за да излезете от подобна ситуация.

Така сега започвам с фактите в хронологичен ред:

-30 април, закупуване на домашна електроника - ТВ 1бр. :) от Браулт ет мартинеау, дилър Силвен Лаплант (само ще спомена че артикулът не бе от най-евтините. И ако трябва да съм точен 1853$). При опит да ми бъде продадена допълнителна гаранция за 450$ отказах. Странно защо продавача реши да напише с големи букви на поръчката "КЛИЕНТА ОТКАЗА ДА ЗАКУПИ ДОПЪЛНИТЕЛНА ГАРАНЦИЯ".
Обслужване, що годе любезно до момента в който платих стоката, след това малкото въпроси които зададох бяха игнорирани.

-3 май, доставка. В момента на включването моментално забелязах 12см ярко зелено петно, централно в долната част на екрана. Също така дразнещи хоризонтални линии на всеки 3см които бавно и непрекъснато се движат отгоре надолу. Драскотини по електродите подсказващи нееднократно включване и изключване.
Пробване на различни видове сигнали с различни типове окабеляване. Дефекта е постоянно присъстващ.

-5 май. телефонно обаждане до браулт ет мартинеау. Отговор елате до две седмици, няма проблем ще се погрижим за вас.

-7 май посещение и разговор с дилъра (Силвен Лаплант) който ми е продал стоката. Обяснение на проблема и желание за замяна на дефектната стока. Дилъра твърди че проблема се дължи на аналоговия сигнал идващ от кабелния доставчик.

ПОследвала проба с двд сигнал показва същия дефект.

-12 май. Посещение на Браулт ет Мартинеау. Сблъсък с вълна на отрицание на какъвто и да е проблем. Тотален отказ за заменяне на дефектната стока. След изложените от мен мотиви че стоката е продаден в дефектно състояние и че не е пакет пуканки все пак, които да прежаля бивам препратен на средно ниво началник (Мишел Фартен), който обръща другата тактика. Много любезно започва да ми обяснява, че ще ми пратят техник и ако техника потвърди повредата "ще видим тогава".Обяснявам че не желая да гледаме тогава а искам замяна защото вярвам че когато плащам добри пари ги плащам за качествена стока а не за дефектни уреди които да бъда ремонтирани после. Отговор : "нека доийде техника и после ще говорим". ОК

-20 май Посещение на "техник" - Жиль. Забележете периода в който го чаках (по обещания трябваше да е 2 дни) "Техника" пристига от лицензиран сервиз за Панасоник в монреал Capri Electronique Inc (7903, 20 avenue, Montreal, QC). Идва без уговорен час, налага се да го чакам цял ден у нас, не отивам на работа.
Лицето поглежда мимоходом телевизора и заявява:
"ООО да това е съвсем нормално. (забележете) ВСИчКИ ТЕЛЕВИЗОРИ ИМАТ ТАКИВА ЗЕЛЕНИ ПЕТНА, НЕ Е ДЕФЕКТ! Линийте да и те са НОРМАЛНИ, телевизорите ги имат. Дължи се на сигнала който е със слаба резолюция"
При опит да го контрирам с факта че и при по-викоката двд резолюция дефекта е наличен получавам отговор "оо нормално е , нормално е!" След което персоната си заминава.

-21 май. телефонен разговор с Панасоник технически и клиентски отдел в Онтарио. Описвам проблема. Оттам ми се извиняват и казват, че телевизора има сериозен проблем по това описание.

-22 май. Посещение на Браулт ет Мартинеау. Разговор с гореупоменатият Мишел Фартин относно съмнителното поведение на "техника", Фартенчето твърди че техника вече е доказал че ТВто ми не е дефектно и случаят е приключен.
Хващане на въпросния началник под ръка и завеждане на персоната му при демонстрацията на въпросния модел ТВ. Взаимно изясняване и съгласяване по въпроса че демонстрационния уред не показва "нормалните за всички телевизори( (както се изказа великият техник квебеква) 12 см зелени петна и плаващи хоризонатлни черти.
След това иск от моя страна за замяна на уреда или възстановяване на парите ми, след като демострацията е различна от това което съм купил и аз съм подведен (стратегия 2 след като се отрича дефекта).
Фортенчето превключва между тактики също. Заявява че може би съм прав и че ЩЕ МИ ПРАТИ ОЩЕ ЕДИН ТЕХНИК.
Нека го цитирам: "щЕ ВИ ПРАТЯ НАЙ-ДОБРИЯ ТЕХНИК В МОНРЕАЛ.. до 2 дни". ОК

- 1 юни. "Наи-добрия техник на Панасоник" в Монреал пристига у нас. Отново се налага да го чакам цял ден. Не отивам на работа.
Техника включва телевизора. Нека цитирам:
"ММмда зелено петно, даааа виждам го. И линиите които се движат , да и тях ги виждам, добре довиждане" :shock: :shock: :shock:
При силно възмущение от моята страна относно внезапното довиждане получавам следното обяснение:
" ААА ГОСПОДИНЕ АЗ ТРЯБВА ДА СЕ ВРЪНА В БАЗАТА И ДА ВКЛючА НЯКОЛКО ТЕЛЕВИЗОРА ЗА ДА ГИ ПОГЛЕДАМ И ДАВИДЯ ДАЛИ ТОВА Е НОРМАЛНО ИЛИ НЕ" :shock: :shock: :evil: :twisted: :oops: :shock:

Най-добрия техник мосю не-мога-да-си-спомня-името-му-льо трябва да пуска телевизори и да гледа за да види дали аджеба 12 см ярки зелени петна по екрана са нормани феномени или не!!!!!!!!

Искане на писмена диагноза на проблема от техника, при което той ми отказва такава и почти на бегом изчезва.

- 4 юни. Посещение на Браулт ет Мартинеау. Тонът ми се изостря докато дискутираме дали има проблем телевизора или не и компетенциите на "най-добрия техник" който изчезна за да погледа телевизия и така и не диагностицира проблема. Получавам увещания че ще пратят друг техник, "още по-добър".

-14 юни (забележете след 10 дни!!!) Пристига трети техник от гореупоменатата фирма. Жак някой си.
Отново пропускам работа.
За 1ви път носи един елементарен генератор на сигнал. Пуска малко чветни линии (по подобие на екрана когато няма програма). Ясно вижда 12см ярко зелено петно и плаващи хоризонтални линии на всеки 3см. Взима си партакешите и ми заявява:
"Не знам дали е дефект. Аз сега ще се прибера в базата и ще се обадя да питам Панасоник какво е това"
Искане да получа копие на бланката в която тпй попълва диагнозата и наблюдавания дефект - отказва ми, била на фирмата и оригинала и копието. Искане да си го копиран на скенера, отказ комбиниран с изтърчаване на улицата и изчезване яко дим.
:shock: :shock: :shock:
Забележете все още няма дадена причина и диагноза на проблема, само размотаване.

Период на изчакване. Никой не се свързва с мен през следващите седмици.
Обаждам се отново на Браулт ет Мартинеау. Този път сле като си казвам номера на покупката ме оставят на изчаквания всеки път за поне по 20 минути. (добре че на работата телефона ми е с интерком и си върша работата докато ги чакам)Наглостта достигна върха си когато веднъж след 20 мин се обади отново секретарката и рече "ааа вие още ли чакате?"
Вдигам бесен скандал и заявявам че ще си взема почивен ден и ще отида до магазина за да се запозная интимно с майките им... ако мога така да се изразя - веднага бивам прехвърлен на междувременно назначено по случая ми трето лице от Браулт ет Мартинеау - Луиджи Салитури. Обяснявам му целия проблем отново. Казва ми че ще ми звънне до края на деня.

чакам... няколко дни никой не се обажда. Звъня отново - изчакване, 15 мин. Луиджи отговаря: "дааа какъв беше проблема отново". Явно не е сторил ннищо в тези няколко дни освен да забрави за мен. Тонът ми е любезен но думите отдавна не са. Луиджи обещава че веднага ще звънне на техниците докато го почакам на линията за още 15 мин.
След това ми заявява че на 6ти юли ще дойте 4ти техник за да види дали има проблем телевизора. Да го чакам някога през деня.

- 20 юни обаждане до Квебешката агенция за защита правата на потребителите. Обясняване на случая.
Отговор, не можем да задължим никой да ви смени стоката след като сте я закупили освен ако изрично на фактурата не пише че имате право на замяна до даден срок. Можем да ги задължим да ремонтират обаче. Проверявам фактурата - не пише. С две думи те не могат да ми бъдат съюзници в случая.

-29 юни изпращане на яростно писмо до централата на Панасоник в Канада в Мисасуга, Онтарио. Обясняване на цялаата история в детайли, с имена и дати. Любезни заплахи за изнасяне на всичко това пред всички вестници и интернет потребителски форуми до които мога да се докопам. Препоръчана поща с обратна разписка.

-1 юли обаждане на 18005615505 , Панасоник клиентски отдел . Обяснявам и скам обяснение що за идиотщина е това. Оттам ми обясняват че техните лицензирани техници от Капри са извършили нарушение на довора с Панасоник защото са длъжни да диагностициран диагностицират проблема още на първо посещение. И това което описвам е тежък случай на злоупотреба със средства на Панасоник от страна на партньора им в Квебек.
Питат не далли съм готов да свидетелствам за това, защото въпроса бил сериозен и ще бъде отнесен до по-сериозни инстанции.
Със злостна усмивка отговарям:"ДА!"

Дават ми телефон на друга фирма
Acadian electroniquе, 5215 de la sAvanne
514 270 1105
друг лицензиран сервиз, били много по-добри.

- Обаждам се на Акадиан Оттам ми пращат техник. Този поне казва в колко часа че дойде.

-4ти юли. Местоработата ми предлага безплатни адвокатски консултации на служителите си. Среща с адвокат за изясняване на легалните ми права по въпроса. На път съм а заведа дело срещу Браулт ет Мартинеау. Адвокатът ми иска 3 дни за да направи справка и да изкопае информация за Браулт ет Мартинеау и да оцени реалните шансове за успех на евентуално съдебно дело.

-6 юли. Не съм на работа отново. Чакам техника който ми е обещан от Браулт ет Мартинеау. Никой не пристига. Губя цял ден.

-7 юли. АДвокатът е проверил и той е учуден от това което е разбрал.
Браулт ет Мартиеау изрично са се бетонирали от легална гледна точка, че каквото и да се закупи от тях те не се нагърбват да го върнат или сменят при каквито и да е обстоятелства. Казва ми че шанса ми за успех е 50% и те идват от това че най-вероятно симпатиите на съдията ще са на моя страна. Също така ми казва че е разбрал че Браулт и Мартиеау си имат нает човек който се занимава с това да представя фирмата при подобни клиентски искове. Явно не съм първият.

Запазвам си съдебното дело като извор на заплахи и блъфове... за по-нататък.

- Идва техник от Акадиан, Ги Сент Пиер. Преглежда телевизора и по стар обичай заминава обратно за да докладва проблема на някоя си Ана Русос, отговорна за Панасоник в Монреал. Не поставя диагноза, щял да се консултира. Да чакам отговор.

- не получавам отговор звъня две седмици под ред в "по-добрия" Квебешки сервиз. Отговор: "нямате файл, кой ви бе техника?", "Ги", "аа сигурно файла ви е в него"

- 11 юли. Отново се обаждам а Акадиан. Там не си и спомнят кой съм. Обяснявам надълго и нашироко. Отговаря ми се че Ана от Панасоник е във ваканция и нищо не може да се стори.

-19 юли
Разговор с Браулт ет Мартинеау, Луиджи вече не работил там и нямало кой да се занимава със случая ми. Бесен настоявам да говоря със собственика, вече играя картата със съдебното дело. Мениджър на име Беноа Борк. Обещава да вземе нещата в свои ръце и да остана доволен. Ще ми се обади веднага що издейства нещо.
...никой не се обажда никога.

- 25 юли. Обаждане до сервиз Акадиан. Мистичната Ана от Панасоник още е в отпуск. "техника" Ги Сент Пиер започва да ме уверява че зеленото петно било нормално, виж за линиите не бил сигурен.

-25 юли 11:30 обаждане на Браулт ет Мартинеау. Оставен съм на изчакване до 11:53. Най-накрая Беноа Борк се обажда. Казва че всичко е уредено и до края на деня ще ми се обади да ми даде серитфикат за замяна на телевизора и дата за това.
.... чакам , никой не се обажда.
Звъна в 17:50. По чудо се свързвам с Борк. Той ми обещава, че сертификат ще има, но най-рано след 1 седмица. Защото техниците от Капри (първите 4 броя) са в отпуска всички и няма как да се свърже с тях.

-Чакам седмица, никой не се обажда.

-2 август. Звъня пак в Браулт ет Мартинеау.
Борк вече не се занимавал с моя случай. Бил прехвърлен на някоя си Саборе.
Свързвам се с Саборе. Тя ми обяснява, че няма да ми сменят телевизора, защото от Капри казали че всичко му е наред. Обяснявам за разговорите си с Панасоник досега и факта че Капри е под съмнение за финансови злоупотреби за които аз ще свидетелствам, и че панасооник смятат че има сериозен проблем с този уред.
Саборе обещава да прати още един техник от друга фирма AG ELectronic, който да види какво му е на ТВто.

- Междувременно от Акадиан с които съм се свързал независимо от Браулт ет Мартинеау на 03 август се обажда техник да иска среща. Акадиан идват поне в обещан час.

-4 август.
Пристига техник. О каква радост. Той не се казва нито Жиль, Нито Жакуес, Нито Ги.
Казва се Вадим, руснак, завържил инженерство в Московски университет.
Вадим поглежда телевизора, установява дефектите и в рамкките на 10 мин ми казва:
Хоризонталните черти се дължат на дефектен основен компонент - еквивалентен на кинескопа при нормалните телевизори.
Зеленото петно му отнема малко време но накрая намира дефекта. Дефектна платка (digital mixer board)също според него основен компонент.

Най-накрая един нормален човек, който да си свърши работата. Вадим твърди че телевизора тябва да се смени два основни компонента които образуват 80% от себестойноста на уреда са дефектни, естествено той е само техник и от него нищо не зависи. Така или иначе обещава официално да пусне диагнозата към Панасоник за да знаят какъв е проблема.

ОК ВЕчЕ ПОНЕ СЪМ ДОКАЗАЛ чЕ Е ДЕФЕКТЕН. СЕГА ДА СЕ ВЪРНЕМ НА БИТКАТА ЗА ЗАМЯНА С НОВ.

-5 АВГУСТ 17:04 ТЪРСЯ сАБОРЕ В бРО И мАРТИНО. Няма я. Оставям съобщение с доказателстявото на техник сертифициран от Панасоник и нямащ нищо общо с тях, че ТВто е дефекто. Давам и телефона му.
чакам отговор.... няколко дни.. какво да се лъжем ясно е че няма да получа такъв.

-08 август Ново съобшение до САборе в Браулт ет Мартиеау. Настоявам за отговор.

-08 август 11:39. Саборе ми се обажда. Потвърдила е диагнозата на Вадим от Акадиан, но не можела да направи нищо без да се консултира с протежетата си от Капри електроник. Щяла да вземе техните репорти и да се обади в панасоник да иска смяна.
Щяла да ми се обади до 2 дни.

-19 август. Никой не ми се обажда, минали са 11 дни.
Звъян пак В Браулт ет Мартинеау, изчакване, намирам Саборе.
Тя ми заявява, че телевизора няма да бъде сменен. Отказали ми били смяната.
КОй я е отказал. Саборе не знае точно. Отново споменава мистичната Ана от панасоник в монреал.
Бесен съм, вече играя всички карти, и вече съм сериозен. Обещавам и че всичко дотук съм записал по дни и часове, че разговорите ми по телефона (50%) ги имам записани на касетки на тел секретар и че ще напиша всичко по дати и часове и най-вече с истинските имена на всички вкл. и нейното и ще го разпратя до всички редактори на вестници в Монреал.
Саборе обещава да ми звънне до края на деня с резултати.

-19 август 17:10
Саборе е оставила съобщение на секретаря ми. То гласи.
"Говорих с техниците и Ана и те препоръчват, да прочетете упътването и да се опитате да оправите проблема с дистанционното. Не си спомняма как но имало начин" :shock: :shock: :shock:
Оставям съобщението в архива. Такива бисери ще са ми полезни, започвам да пиша и официално писмо предизвестие за дело.

-22 август 9:48
Звъня на Бро и Мартино . Търя Саборе. Изчакване - 12 мин.
Цитирам съобщението и и иобяснвам че ако всички от Бро и МАртино са такива идиоти че да смятат че дефеткни матрици и основни електронни компоненти се ремонтират с дистанционното управление, това оббяснява поведението на първите 3 - 4 техника които те ми пратиха и това че благодарение на мен в момента Панасоник са ги погнали за финансови злоупотреби.
Саборе не можела да направи нищо повече. Панасоник и били отказали да сменят уреда защото от . Заявявам и че не вярвам, защото вече съм говорил с тях Казва ми че сега ще ме прехвърли към тях. ОК
Прехвърля ме към някакъв номер който дава заето постоянно. Оказва се че не е на никакъв Панасоник а на някаква франкофонска фирмичка сервиз.

-22 август 10:35 звъня на истинския номер на инстинския "Панасоник", обажда се някакъв, искам мениджър, обажда се - Дейвид Макакинън
Обяснявам случая и че търпението ми вече се е изчерпало. Хиляди извинения. АКо съм бил в Онтарио човекът веднага щал да ми прати нов, но за Квебек трябва да мина през мистичната Ана в Монреал.
Дава ми телефона и.

-22 август. 16:06 Звъня на мистичната Ана, тел секретар. ОСтавям детайлно съобщенмие с номерата си и искам да ми даде факс или имейл на който да и изпратя писмени детайли.

-23 август 15:50. Звъня отново на мистичната Ана. Отново френскоговорящия и тел секретар. Пак оставям същото съобщение.

-23 август 16:30. Звъня в Бро и Мартино. Търя Саборе. изчакване 7 мин. за да ме свържат.... със телефонен секретар. Ясно, Саботре не желае да говори.
Аз обаче желая. Обяснявам на Саборе макратко че ме е излъгала че ме прехвър;ля на Панасоник, че мистичната Ана не недостижима, че Браулт ет Мартинеау са ми продали дефектна стока и че намирам връзка между това и големите букви на поръчката "КЛИЕНТА НЕ ЖЕЛАЕ ДА ЗАКУПИ ДОПЪЛНИТЕЛНА ГАРАНЦИЯ", че отговорността е изцо тяхна, че писмото до местните редактори вече съм го написал, и да очакват предизвестие за съдебно дело, което ако и да загубя, поне ще го раздухам та да се чуе колкото може за него, и че от днес всеки ден ще посвещавам по 15 мин на ден за да изпращам описанието на тези събития по всички потребителски форуми, и че ако от утре си напише името в Гугъл да знае че благодарение на мен то ще излезе сред факти които мога да докажа при нужда.

- 25 август. Звъня на мистичната Ана. "Бунжур, вуз аве режуадр ла буат вокал дю Ана". Обяснявам на Ана с бесен тон същото което обясних на Саборе. Не пропускам да и спомена че и ней-ното име ще заема достойно място във потребителските форум, и всеки редактор който прояви интерес, плюс намеренията ми да искам обяснения от Мисасуга (цетралата на Панасоник) за кадърността на платените служители в частност нея за провинция Квебек. Между другото съм придобил копие от техническата диагноза на Вадим. Играя до край, давам и името на адвоката с който съм се консултирал и намеренията си за съдебно дело.

-25 август 17:23 Саборе се обажда. Телевизора ми ще бъде заменен с чисто нов на дата след няколко дни.
-26 август 16:30 Саборе пак ми звъни, защото мистичната Ана и се обадила и била казала за последното ми съобщение и искала да се увери че замяна ще има. Саборе пак потвърждава датата на замяната.


Това бяха фактите. Емоциите и кмислите ми свързани с тях..... представете си сами.
Едно знам обаче, редовия човечец отдавна би се отказал или повярвал на нарочните техници на Браулт ет МАртинеау че видите ли няма телевизор на света (особено послено поколение такъв) който да няма поне едно ярко 12 см кръгло зелено петно на екрана по всяко време и че черни тлъсти линии всеки екран има, на измислените им доводи че сигнала и двдтата били лоши, че техния сигнал бил много хубав щото ползвали сплитери (!) и какви ли не глупости. Всеки човек който не се радва на динамично работно време като моето отдавна да бе изгонен от работа или да е в позиция да преценява дали ще загуби повече ако бъде изгонен от тези 1853$ с които са го завлачили.
Опитах се максимално да съкратя фактите, много изчаквания при които не съм издържал и просто съм затварял телефона също не ги споменавам.
И това е глваното на което явно разчитат главите от Браулт ет Мартинеау, когато дойде време да ти пробутат някоя дефектна стока, да си тъврде зает за да се занимаваш, да си достатъчно дебилен че ад те убедят че "се нормаль", да нямаш достъп до адвокат, и т.н.

Е за мен тази битка е към края си, пиша тези редове за да знаете един ден ако решите да пазарувате от тази "перла на квебекчанската търговия", че всичко ще е супер.... до момента в който ви се наложи да си търсите гаранцията.

Ако имате моите нерви.... заповядайте в Brault et Martineau.
Заключено