voip - домашен телефон и плюс

Форум за всички доволни от търговци или услуги. Тук можете да препоръчате на база личен опит нещо от което сте доволни.
Публикувай отговор
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

voip - домашен телефон и плюс

Мнение от c200 »

За незапознатите - при voip всичко работи като обикновен домашен телефон, но от 3 до 10 пъти по-евтино.
За който не го мързи (иска малко четене заради конфигурацията на адаптера) - voip.ms - $0.99 месечно + $0.01 / min. Трудно излиза повече от $5 на месец. Прехвърлянето при тия ми струваше $30 - $10 за запазване на номера и $20 за най-евтиния Linksys адаптер от ebay.
За който го мързи - vif.net предлагат voip за $10 месечно, конфигурацията и адаптера (същия Linksys) са от тях. Тия ги търкалях 2 години, екстра са.
Всички мислими и немислими екстри са включени. Половината не ги знам даже ко означават, но народът иска да има както казваше бай Тошо.

П.С. voip.ms могат да се свържат с всякакви SoftPhone софтуери - от таблети, десктопи, мобилни телефони и так далее. С цел канадските ви дружки да ви будят докато сте в България вероятно. Или обратното ;)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: voip - домашен телефон и плюс

Мнение от optics »

От седем месеца съм с тия.
Не дадох нищо за запазване на стария номер (при нас не можело) но майната му. Адаптер от и-бей - точно така,
твърдата част от цената на месец дето си дал $0.99 е така, но не навсякъде. При нас е $1.99. Въпреки това ( и заедно с него) цената ми средно на месец излиза малко под $3. Цената на минута съм я избрал "премиум" и май ми е $0.014 или $0.019 взависимост дали е входящ или изходящ.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор