job pool - работа преди express entry ?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
divanov
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 11, 2017 9:40 am

job pool - работа преди express entry ?

Мнение от divanov »

Здравейте,
Решил съм да кандидатствам по програмата за express entry.
Имам един-два-три въпроса. Ако някой има инфо ще е супер.

1. Възможно ли е да си пусна резюмето в този job pool или преди това трябва да попълня express entry-to?
Питам, защото за да аплайна за express entry трябва да имам IELTS или някакъв друг документ за английския, както и другите изисквания разбира се а аз нямам.
Идеята е ако мога да си намеря работа предварително пък тогава да се явя на IELTS и да събера другите докс.
Работя IT (DevOps) с AWS и има много позиции, за които мога да кандидатствам.
Става дума за Toronto и региона, с френския се разминаваме на различни тротоари и не се поглеждаме дори.

2. Да кажем че не става. Явявам се на изпита, взимам някакви (над 6.5) точки за да аплайна - въпреки това гледам, че повече от 380 не мога да събера на този етап. Възрастта ми е голяма - 38, имам само бакалавър, примерни точки за IELTS съм сложил 6.5. Т.е. не достигат до 420+ които гледам че споменавате в други теми. Имате ли някаква идея от къде може да се вдигнат тези точки?

3. Ако имам 380т. дали е възможно да пускам резюме в job poll-a вече и ако се договоря с работодател да ъпдейтвам аппликейшъна за да достигна повече точки. Четох, че ако имаш договорка с работодател получаваш 600 т. ако не се лъжа.

Благодаря предварително.
п.с. ако има такава тема се извинявам, но не намерих.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: job pool - работа преди express entry ?

Мнение от Koko »

divanov написа:Здравейте,
Решил съм да кандидатствам по програмата за express entry.
Имам един-два-три въпроса. Ако някой има инфо ще е супер.

1. Възможно ли е да си пусна резюмето в този job pool или преди това трябва да попълня express entry-to?
Питам, защото за да аплайна за express entry трябва да имам IELTS или някакъв друг документ за английския, както и другите изисквания разбира се а аз нямам.
Идеята е ако мога да си намеря работа предварително пък тогава да се явя на IELTS и да събера другите докс.
Работя IT (DevOps) с AWS и има много позиции, за които мога да кандидатствам.
Става дума за Toronto и региона, с френския се разминаваме на различни тротоари и не се поглеждаме дори.

2. Да кажем че не става. Явявам се на изпита, взимам някакви (над 6.5) точки за да аплайна - въпреки това гледам, че повече от 380 не мога да събера на този етап. Възрастта ми е голяма - 38, имам само бакалавър, примерни точки за IELTS съм сложил 6.5. Т.е. не достигат до 420+ които гледам че споменавате в други теми. Имате ли някаква идея от къде може да се вдигнат тези точки?

3. Ако имам 380т. дали е възможно да пускам резюме в job poll-a вече и ако се договоря с работодател да ъпдейтвам аппликейшъна за да достигна повече точки. Четох, че ако имаш договорка с работодател получаваш 600 т. ако не се лъжа.

Благодаря предварително.
п.с. ако има такава тема се извинявам, но не намерих.
А мислил ли си над варианта да пробваш за работна виза?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
divanov
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 11, 2017 9:40 am

Re: job pool - работа преди express entry ?

Мнение от divanov »

Едно допълнение за поста ми по-горе:
След още рисърч се оказа, че няма как без експрес ентри да се листна в пула. Т.е минаваш си по процедурата и тн.
Това за хората, които се питат като мен.
Явно ще трябва и да се потрудя за самия изпит, защото направих примерни тестове и съм на границата (6.5). В британски съвет направих тестовете и си говорих с преподавател. Само speaking-a ми е екстра, може би защото говоря всеки ден с американци и нямам проблеми с комуникирането.
Дори се посмяхме с преподавателката (native english speaker беше), защото като ме пита дали съм чел литература на английски и казах да, но понякога яко запъвам и като ме попита - каква литература, аз и казах основно "техническа" а през свободното време "фантастика". Тя сподели, че и тя понякога доста се запъва на разните терминологии и не би се наела да чете изобщо техническа или фантастика та нямало да имам проблем с тази част от изпита.

Здравей коко и благодаря за въпроса.

Не, не съм мислил за работна виза (а може би трябва да помисля). Ако имаш някакви идеи е добре дошло.
Само че:
Трябва да си намеря работодател, който да отговаря на условията да наема чуждестранни работници. Не съм сигурен в job boards на сайтовете как да издиря такъв.
Имам резюме в такива сайтове. Конкретно: indeed, monster, glasdoor.
В търсачката няма строго определен филтър за visa/sponsorship и ще ми се листнат и всички, които НЕ дават такива.
Дали има някой jobboard за Canada/Ontario в който да се пробвам ?

Предварително благодаря

пп. Получавам по около 2 предложения на ден от headhunters за работа в USA например, но след като разбират че нямам H1B и не съм US resident/citizen/greencard holder всичко спира дотам. Макар че изрично съм го написал в резюмето си (ама кой да чете).
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: job pool - работа преди express entry ?

Мнение от roumensp »

divanov написа:пп. Получавам по около 2 предложения на ден от headhunters за работа в USA например, но след като разбират че нямам H1B и не съм US resident/citizen/greencard holder всичко спира дотам. Макар че изрично съм го написал в резюмето си (ама кой да чете).
Не искам да те обезкуражавам, но моето лично мнение е, че е по-лесно да намериш спонсор за H1B в САЩ, отколкото спонсор за работна виза в Онтарио.
JustMe
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 2:06 pm

Re: job pool - работа преди express entry ?

Мнение от JustMe »

roumensp написа:Не искам да те обезкуражавам, но моето лично мнение е, че е по-лесно да намериш спонсор за H1B в САЩ, отколкото спонсор за работна виза в Онтарио.
Може ли малко разяснения защо смятате така? Кое е по-трудно в намирането на спонсор за работна виза в Онтарио отколкото в САЩ? Не зависи ли по-скоро от това каква работа търсиш и каква ти е квалификацията?

От известно време съм в процес на разучаване за вариантите за имиграция в САЩ и от скоро разучавам за Канада и би ми било полезно да разбера Вашето мнение относно по-горното.

При смятане на точки за процедурата за Канада при най-оптимистичният вариант за висок резултат от IELTS не успявам да докарам повече от 400-405 точки, което май е крайно недостатъчно (семейство с едно дете сме, ако смятам само за себе си ми излизат повече, но пак не е кой знае какво). От всичко прочетено освен работна оферта от работодател друго май няма какво да ми повиши точките...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: job pool - работа преди express entry ?

Мнение от roumensp »

JustMe написа:Не зависи ли по-скоро от това каква работа търсиш и каква ти е квалификацията?
Именно. В САЩ търсят (все още) квалифицирани специалисти, защото пазарът на труда е 10-пъти по-голям от канадския и се явява недостиг от такива, докато Канада не изпитва недостиг от специалисти, вероятно заради различната й имиграционна политика, и предлага работни визи предимно за места и професии, на които трудно би се навил канадец.
JustMe написа:От известно време съм в процес на разучаване за вариантите за имиграция в САЩ и от скоро разучавам за Канада и би ми било полезно да разбера Вашето мнение относно по-горното.
За САЩ има само един път (като изключим женитба) - имиграция спонсорирана от работодател. Първо трябва да го намериш и да те спонсорира с работна виза (не е толкова трудно), след това да го убедиш да ти стартира процес за зелена карта (доста по-трудно, но съм минавал и през това) и последно - да се примириш с мисълта, че си крепостник на тоя работодател, докато не завърши процеса (това вече зависи от човека).

На тоя форум знам само няколко човека, които са дошли с работни визи в Канада и все бяха за професии като готвач, дърводелец и т.н. в неособено привлекателни места. Хората пристигнали в САЩ с работна виза са доста повече (вкл. и аз) и нормално са били с университеско образование в някоя инженерна професия (вкл. ИТ).

Или в заключение: ако искаш работна виза за квалифицирана работа - САЩ, за неквалифицирана - Канада. Не казвам, че няма изключения, но в общи линии това е картинката.
divanov
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 11, 2017 9:40 am

Re: job pool - работа преди express entry ?

Мнение от divanov »

roumensp написа: Не искам да те обезкуражавам, но моето лично мнение е, че е по-лесно да намериш спонсор за H1B в САЩ, отколкото спонсор за работна виза в Онтарио.
Благодаря за мнението.
Да възможно е да намеря спонсор за САЩ, но въпреки това обмислям Канада като вероятна дестинация.
Това се базира не толкова на мое лично предпочитание, колкото на това какви са ми възможностите. За Канада има официална емигрантска програма. В САЩ - или лотарията или спонсор. Не знам за други начини.
Идеята е тук, че Канада предоставя възможности, които са реално достижими - Изкарваш добри резултати на английския. Имаш добра квалификация, с малко повече късмет можеш да се класираш. Т.е до голяма степен зависи от теб а не на кой индиец му е хрумнало да ти отвори резюмето или да ти одобри лотарийния билет.
Просто така го виждам. И затова пиша тук, за да може ако има хора, които са по-запознати да помогнат.
Единственото което мога да направя за САЩ е да се презентирам възможно най-добре за да достигна до интервюто, но Бог знае кога ще е това.
В интерес на истината аз и в момента работя за US фирма но дистанционно (outsource). Парите не са лоши, от там и мотива ми за емиграция - по-добри условия за живот за децата ми а не просто печалбарство. Не смея да попитам фирмата към която съм назначен обаче дали биха ме спонсорирали да отида при тях. Проблема е, че те знаят на какво съм способен (минути за реклама) и ако само стъпя на US почва към мен ще завалят доста оферти с много по-добри условия и мога да ги отсвиря като стой та гледай. И един вид предполагам че за тях е по-добре да ме държат тука отколкото после да хукна и да ме изтърват.
Малко се отдалечихме от темата все пак. Сори за офтопика.
Това го пиша за да се запознаете с моята гледна точка.
Отворен съм за всякакви идеи :)
Поздрави
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: job pool - работа преди express entry ?

Мнение от roumensp »

JustMe написа:От всичко прочетено освен работна оферта от работодател друго май няма какво да ми повиши точките...
Още един език, френски в случая. Което разбира се изисква допълнително време и средства.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: job pool - работа преди express entry ?

Мнение от roumensp »

divanov написа:Идеята е тук, че Канада предоставя възможности, които са реално достижими - Изкарваш добри резултати на английския. Имаш добра квалификация, с малко повече късмет можеш да се класираш. Т.е до голяма степен зависи от теб а не на кой индиец му е хрумнало да ти отвори резюмето или да ти одобри лотарийния билет.
Ако събираш достатъчно точки това е пътя. Но понеже ти пита как може да се вземат допълнителни, ако не стигат и Коко пусна мухата за работна виза ...
Публикувай отговор