ТЕФ изпит

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
AndreiBS
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 7:27 pm

ТЕФ изпит

Мнение от AndreiBS »

Здравейте вчера бях на тест по френски има ли някой идея кой теф се държи понеже май сам се прекарал жестоко Държах компютър следните компоненти слушане четене после минах писане по две теми и две говорени но нямах структура на езика какво сам държал тефак или теф питах ги това ли е теста викат да но така ли е.между другото изкарах Б2 на слушането се притесних за бързото изтичане на времето и взех Б1.Чакам резултата от говоренето и писането .моля за съвет какво да правя
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: ТЕФ изпит

Мнение от J&V »

Извинявай за въпроса, ама ти освен, че не знаеш какво си държал, май не знаеш и за какво си го държал. А и как разбра, че имаш Б нещо си, след като изпитът ти е бил вчера?
Мисля, че за тоя форум вече е необходим филтър какво да се публикува и какво не. От ясно по-ясно е, че кандидат-имигрантите за тук са все по-малко. Разбираемо е, няма за какво да се пише, ама лаици като този, отдавна не минават процедурата, така че, намирам за редно да не разводняваме мохабета с никому ненужни простотии.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: ТЕФ изпит

Мнение от clairee »

J&V написа:Извинявай за въпроса, ама ти освен, че не знаеш какво си държал, май не знаеш и за какво си го държал. А и как разбра, че имаш Б нещо си, след като изпитът ти е бил вчера?
Мисля, че за тоя форум вече е необходим филтър какво да се публикува и какво не. От ясно по-ясно е, че кандидат-имигрантите за тук са все по-малко. Разбираемо е, няма за какво да се пише, ама лаици като този, отдавна не минават процедурата, така че, намирам за редно да не разводняваме мохабета с никому ненужни простотии.
Ами проста на тестовете на компютър разбираш веднага резултата за CE и CO. Остава да изчакаш резултатите за EO и EE. Изпитът TEF има няколко варианта - TEF, TEAQ и TEF Canada. От там идва притеснението на питащия, дали е държал правилния изпит. Нещо, за което и в Institut Français не са сигурни. Не виждам повод за подобна реакция.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
AndreiBS
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 7:27 pm

Re: ТЕФ изпит

Мнение от AndreiBS »

За разлика от тебе аз знам какво исках да се явявам и знам какво имам като резултат защото съм сеявявал не съдете по въпросите а. Бъдете сериозни и да знам колко имам защото ви май не знаете как протича изпита аз знам изпита е на компютър за време като натиснеш тотала ти дава моментално нивото така че знам не вчера а още същия ден колко имам на четенето и говоренето.още повече аз питах на какво ще се явявам казаха теф просто нямаше структура на езика .и вие като даже не сте запознати с формата вие плещите глупости .за сведение изпита ако някой иска да знае.протича така .първо те снимат.след това сядаш пред лаптопа аз бях сам което ще рече че. Няма много кандидати да изпита е труден и за време.най трудно е на слушането защото ако се забави и не дадеш отговор те птехвърля програмата на следващия въпрос и така рискуваш да го изтървеш и да уцелиш въпроса времето варира от няколко секунди до3-4 Мин.след това почва четенето там също има таймр ни можеш се връщаш назад.но няма смисъл понеже темите са трудни.трето вече няма наказателни точки за грешен отговор.който взумаше ми ус една точка .сега грешен от пролета е променено и носи нула.при натискане на тоала излиза вашето ниво е еси какво си по четене и такова послушане .Така че коюега Много добре знам колко имам разбра ли анадънмо...след това има писане по две теми.щях да ви кажа какви са темите ама много се натварих на отговора.имам двата учебника по трф бих ги пратил по Скайп на който иска.чакам резултат от Франция за писането и говоренето.там те записват на един таблет и сканират листите от съчиненията.ясно е че те сасе ибхркали понежена мене ми направи впечатление че нямаше структура а тя ми куцаше най много и отделих много време на нея а не обърнах внимание на слушането.и пан не съдете по въпросите тук а бъдете съпричастни всички искаме едно и също
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: ТЕФ изпит

Мнение от J&V »

направи впечатление че нямаше структура а тя ми куцаше ....

Предполагам, че структурата на френски ти куца по-малко от на български. Ама не се притеснявай и не се натоварвай от там още. Като дойдеш тук, ще имаш шанса да те натоварят достатъчно.
Бон шанс!
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Varda
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 19, 2016 9:53 am

Re: ТЕФ изпит

Мнение от Varda »

Здравейте,
аз мисля да се явявам на ТЕФ във Френския Институт, но ме притеснява това, че писмено съм доста зле. От 10 години не съм пипвала нищо и работя с други езици. Има ли смисъл според вас, само за точките от устните компоненти? И бих била благодарна, ако ми прати някой материали, да се ориентирам за формата и въобще за малко подготовка.
Аз ще бъда придружаваш, не водещ кандидат, по фед. процедура, живот и здраве.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: ТЕФ изпит

Мнение от puhanka »

Знаете ли защо има разминавания в точкуването на резултатите от Париж и от Канада?

Според ТЕФ сертификата ми имам нива В2 на всички модули, но Канада не ми дава точки за модул четене. След като сверих точките се оказа, че има разминаване в таблиците.
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: ТЕФ изпит

Мнение от Petia Torlakova »

Здравейте,

В края на този месец ще се явям на ТЕФ. Можете ли да ми кажете какви теми са се падали до сега на писането и говоренето? Как по-точно протича говоренето, като на ИЕЛЦ ли е, или по-различно?
Благодаря предварително за отговора и съдействието.
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: ТЕФ изпит

Мнение от Canuck »

Здравейте,

Сега не е като едно време, държат имиграционните на езиците повече, макар че В1 е средно ниво, така че не е чак толкова трудно да се подготви човек.
Ето малко информация за теста и подготовката
http://www.fiaf.org/frenchclasses/frenc ... nada.shtml"
http://www.centredelanguefrancaise.pari ... ation-tef/"
http://www.centredelanguefrancaise.pari ... ef-canada/"
http://www.french-tutor.net/french-clas ... eparation/"

Успех на всички!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: ТЕФ изпит

Мнение от Petia Torlakova »

Здравейте,

Canuck - това беше безкрайно безполезен "съвет", за който все пак ти балгодаря. Според ЕЕ - В1 не е средно ниво, а минимално.
Canuck написа:Здравейте,

Сега не е като едно време, държат имиграционните на езиците повече, макар че В1 е средно ниво, така че не е чак толкова трудно да се подготви човек.
Ето малко информация за теста и подготовката
http://www.fiaf.org/frenchclasses/frenc ... nada.shtml"
http://www.centredelanguefrancaise.pari ... ation-tef/"
http://www.centredelanguefrancaise.pari ... ef-canada/"
http://www.french-tutor.net/french-clas ... eparation/"

Успех на всички!
Преди да се явя на ТЕФ търсих навсякъде някакво описание на изпита, такова каквото е дадено в темата за ИЕЛЦ, но никъде не намерих нещо подобно. Исках да знам как по-точно да се подготвя, на какво да наблегна, колко време да продължа уроците си по френски и т.н. Това беше е причината да задам последния си въпрос.

На тези, които не са се явявали на ТЕФ до сега ще им кажа само едно - този изпит е адски труден... Според мен е по-труден и от ИЕЛЦ. Подгответе се много добре преди да се явите и това, че знаете как да се представите на френски, как да разкажете за последната си ваканция, как да представите семейството си или да си поръчате нещо в ресторанта е крааааайнооооо недостатъчно, за да вземете дори минимума точки.

Ако някой ми беше казал това преди да се явя, може би щах да си спестя много нерви и пари!

И все пак ако на някой му трябва подробно описание на изпита, може да ми пише лично съобщение, с удоволствие ще дам полезна информация и стойностни съвети!
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: ТЕФ изпит

Мнение от Canuck »

Petia Torlakova написа:Здравейте,

Canuck - това беше безкрайно безполезен "съвет", за който все пак ти балгодаря. Според ЕЕ - В1 не е средно ниво, а минимално.
Кое точно беше безкрайно безполезен съвет, че нещо не разбрах? Не знам какво е ЕЕ, но определено В1 не е минимално ниво. Според европейските стандарти дефинирани от Common European Framework of Reference for Languages, В1 е Threshold or intermediate, което си е средно ниво точно, а В2 вече е Vantage or upper intermediate.
https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Eu ... _Languages"
Минималното ниво е А1, което е абсолютен начинаещ. Ти явно си искала да кажеш, че В1 е минималното ниво, с кото можеш да кандидатстваш успешно за имиграция, което е доста различно нещо. А, идеята ми беше, че все пак В1 не е чак толкова непреодолимо при условие, че е средно ниво и след него има три по-високи нива В2, С1 и С2. И разбира се, че трябва повече подготовка за В1 по който и да е език от това да можеш да говориш за последната си ваканция или да си поръчаш кафе с кроасан. Това не би трябвало да е новина за никого.
Petia Torlakova написа:И все пак ако на някой му трябва подробно описание на изпита, може да ми пише лично съобщение, с удоволствие ще дам полезна информация и стойностни съвети!
А, не би ли било по-полезно от писане на лични съобщения, информациата от които си остава между теб и още един човек да напишеш подробно описание на изпита с полезна информация и съвети тук във форума за да могат повече форумци да се възползват от тази информация?! В крайна сметка нали за това е този форум да си помагаме с каквато можем информация и съвети за имиграция и живот в Канада и тя да е достъпна в общите форуми, а не в апокрифни лични съобщения.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Публикувай отговор