Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Няма да споря :)
Водещият кандидат е този, който трябва да предостави документите, това е факт. Но никъде не е написано, че когато става въпрос за семейство не може една от сметките да е на придружаващия (обратното дори изглежда нелогично)
Два пъти съм предоставяла такива извлечения - веднъж за провинциалната номинация, втори път след ИТА.
И двата пъти извлеченията бяха три броя:
- от три различни банки;
- едното от тях за съвместен депозит (ние не сме женени, така че това ми беше и доказателство за съжителство)
- извлечение от депозит на името на придружаващия - половината от изискваната сума беше в неговия депозит.

Не ми се рови да си търся чек листите, но това е от провинциалната:
Изображение
И логичния въпрос - ако и двамата са длъжни да декларират всичките си сметки и съответно да приложат документи за потвърждение, то къде е смисъла само сметките на водещия кандидат да се взимат под внимание?

От тук нататък, всеки е свободен да чете и тълкува, както пожелае ;)
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Може да си права.
Моите наблюдения са от информацията в сайта, която копирах в предния си пост и международния форум, където между другото има отрязани точно поради тази причина.

Подобен документ като в твоя пост не съм виждала дори, а мъжа ми не е предоставял абсолютно никакъв документ от банкова институция, предполагам че това е нещо свързано само с провинциалната, защото по експреса в никоя стъпка не са ми искали подобно нещо за него.

Аз в случая предпочетох да следвам точно изискването, защото имах други неизправности с банковите документи. Пише водещия, давам на водещия. Колко по simple им го смелиш толкова по-добре, това си е мое мнение. Но както ти каза - всеки може да си го тълкува както реши.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от tonny »

Anna.N написа:Може да си права.
Моите наблюдения са от информацията в сайта, която копирах в предния си пост и международния форум, където между другото има отрязани точно поради тази причина.
Права е.
Що се отнася до информацията в сайта на събратята с чалмите е на 80% НЕвярна. Там изпадат в ужасТ, защото чакат много време и се чудят какви биха били причините. Най-малкото ако имат съмнение от CIC ще им поискат разяснение и ще изчистят недоразумението...
И най-важното, тези пари наистина си трябват, препоръчително е да ги имате!
Ние(женен с дете) лично хвърлихме $10к за една седмица, все пак започваш нов живот с 3 куфара и мечти за по добър живот!
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

За трябването съм на 100%. Особено с дете ... Ние нямаме и като знам колко сме изхарчили само двамата, не ми се мисли с дете какво щеше да е...
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от tonny »

Anna.N написа:За трябването съм на 100%. Особено с дете ... Ние нямаме и като знам колко сме изхарчили само двамата, не ми се мисли с дете какво щеше да е...
Веселба! :rofl:
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

точките паднаха на 423 points
:clap:

Има ли получили вече ИТА?

Ние също би трябвало да получим мейла, но още чакаме (казват че идвали до 48 часа...)

Ние тъкмо получихме :)
Lloyd
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Мар 09, 2016 4:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Lloyd »

Здравейте!
И ние днес получихме ITA. Чувствата са смесени ;)
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Поздравления, Lloyd :clap:

Защо смесени чувства?

В интерес на истината аз също малко се двоумих, тъй като чакаме и за Квебек. Но така като гледам май е по-добре да се възползваме от шанса за Федералната. Струва ми се, че обработването на документите ще е по-бързо.

Lloyd написа:Здравейте!
И ние днес получихме ITA. Чувствата са смесени ;)
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Честито на пешелившите :D

Точките все повече слизат надолу, което само може да ни радва.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Благодаря, Anna.N

Междудругото, един въпрос:
Тъй като ние чакахме и старта по Квебекската програма (миналият август успяхме да влезем в бройката от 5000 кандидата), но там нещата се развиват доста бавно - едва преди няколко дни отвориха профилите за промени и модификации и след около 30 дни вероятно ще започнат да ги разглеждат.
И сега с падането на точките, получихме и ИТА по Експрес Ентри - та се чудя, как следва да продължа, т.е. да приема ЕЕ поканата и да си изтрия профила за Кебек, или да приема и чак по-нататък да изтрия профила за Кебек, или обратно / да изтрия профила за Кебек и тогава да приема поканата по ЕЕ.

:$ Благодаря предварително
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Чисто технически кое след кое да направиш нямам представа дали изобщо има значение, но едното от двете трябва да го изтриеш. Вече ти си решаваш дали искаш да продължиш по квебек или по експреса.

Лично за мен сроковете по квебек са безумни, но всеки решава сам за себе си коя програма е по-добра.
Между другото като приемеш ИТА ако не подадеш документите до 90 дни тя си expire-ва автоматично. Освен това имаш опция да я откажеш дори да си я приел вече.

Това, което е проблемът според е колко точно напред си с документите за квебек. В профила те питат кандидатствал ли си преди. Ако отбележиш да ти искат номер на предишна кандидатура. Ако отбележиш не а ти излезе информацията пак проблем.
Ако решиш да продължиш по експрес вместо квебек огледай ги тези неща внимателно. В международния форум има хора в подобно положение.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Anna.N написа:Чисто технически кое след кое да направиш нямам представа дали изобщо има значение, но едното от двете трябва да го изтриеш. Вече ти си решаваш дали искаш да продължиш по квебек или по експреса.

Лично за мен сроковете по квебек са безумни, но всеки решава сам за себе си коя програма е по-добра.
Между другото като приемеш ИТА ако не подадеш документите до 90 дни тя си expire-ва автоматично. Освен това имаш опция да я откажеш дори да си я приел вече.

Това, което е проблемът според е колко точно напред си с документите за квебек. В профила те питат кандидатствал ли си преди. Ако отбележиш да ти искат номер на предишна кандидатура. Ако отбележиш не а ти излезе информацията пак проблем.
Ако решиш да продължиш по експрес вместо квебек огледай ги тези неща внимателно. В международния форум има хора в подобно положение.
И аз намерих няколко запитвания в другия форум, където се двоумят какво да пишат. Работата е, че към момента Квебек не са започнали реално да разглеждат досиетата. Преди няколко дни "отключиха" профилите, за да направим промени преди да започнат щателното разглеждане на кандидатурите. И аз като останалите имам единствено:
Numéro de demande : D00******* (като това е предполагам номер на кандидатурата, което трябва да се впише в ЕЕ ИТА)
Numéro de référence individuel : 300*******

И изтриването на профила очевидно става след телефонно обаждане и пращане на писмо по обикновена поща.
Само се надявам да не отнеме твърде много време.
Lloyd
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Мар 09, 2016 4:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Lloyd »

Притеснява ме, че дъщеря ми, на 1 г. В момента, няма поставени всички ваксини според имунизацонния календар, защото след ваксина получи АБКМ. Ще трябва най-вероятно комисия да я освободи официално, но не знам дали това ще повлияе на имиграционните и как.
puhanka написа:Поздравления, Lloyd :clap:

Защо смесени чувства?

В интерес на истината аз също малко се двоумих, тъй като чакаме и за Квебек. Но така като гледам май е по-добре да се възползваме от шанса за Федералната. Струва ми се, че обработването на документите ще е по-бързо.

Lloyd написа:Здравейте!
И ние днес получихме ITA. Чувствата са смесени ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от roumensp »

Lloyd написа:Ще трябва най-вероятно комисия да я освободи официално, но не знам дали това ще повлияе на имиграционните и как.
Едва ли ... болестите и графикът за ваксиниране в Канада не съвпадат дори със съседите им САЩ, което е нормално, всяка държава си има някаква собствена система. Единственото което трябва да знаеш е срещу какво точно и кога/колко пъти е било ваксинирано детето ... и това ще ти дотрябва чак след като се заселиш тук.
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Как се доказва резиденция в дадена държава, и ако сме посетители (за няколко месеца) но без регистрация като резидент, то води ли се резиденция? Малко ми е объркано, защото според законите в ЕС може да се движим без регистрация до 3 месеца, но според обясненията за ЕЕ все пак, мисля че беше вписано че си резидент дори ако си посетител. Ако е така, то как се доказва резиденцията?

В този ред на мисли как се описва travel history-то, особено ако се движиш из Европа с кола? Нужно ли е да се доказва пътуването?

И знаете ли дали е възможно да направим upfront medical exam в друга държава?
Публикувай отговор