Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
dteneva
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от dteneva »

Хора, а как се доказва роднинство в Канада, аз имам много близки приятели, жената ми е кръстница на бетата. До кое "коляно" са връзките - родители, сестри, братя и деца или по-разширен семеен кръг? Къде да чета? Как да докажа, че ми е леля? С някой акт за раждане ли? Ама няма общ такъв.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от tanyatais »

Tsetso84 написа:Здравейте, отварям Cоme to Canada този линк : http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp" и където е изписано следното изречение и за това реших, че е за skilled workers : If you have skilled work experience and want to live in Canada permanently, use our Come to Canada tool to see if you are eligible for the Express Entry pool.
И все пак явно някъде греша, защото ме изкарва абсолютно зле и винаги ме пита за канадски опит, канадско образование ..... Много е възможно да не довиждам някой детайл, нооооо ........... ще го търся почивния ден :) Благодаря ви за съветите и все пак не разбирам къде греша ..... :^)
Хмм.
Тази екпресна програма заменя предимно в момента изтичащата PNP . Тя е с предимства за хора работили и работещи в Канада :)
Успешна имиграция на всички !
Последно промяна от tanyatais на Чет Яну 29, 2015 12:45 pm, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
v_green
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Яну 28, 2015 9:41 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от v_green »

Tsetso84 написа:Здравейте, отварям Cоme to Canada този линк : http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp" и където е изписано следното изречение и за това реших, че е за skilled workers : If you have skilled work experience and want to live in Canada permanently, use our Come to Canada tool to see if you are eligible for the Express Entry pool.
И все пак явно някъде греша, защото ме изкарва абсолютно зле и винаги ме пита за канадски опит, канадско образование ..... Много е възможно да не довиждам някой детайл, нооооо ........... ще го търся почивния ден :) Благодаря ви за съветите и все пак не разбирам къде греша ..... :^)

И аз имах проблем с това нещо. Има и друго странно... ако не представиш дата за езиков тест (без значение английски или френски) не те канят в Express Entry. А всъщност някъде пишеше, че имаш право на отсрочка ако докажеш, че ти предстои тест. Някой може ли да сподели опит и мнение по този въпрос?
v_green
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Яну 28, 2015 9:41 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от v_green »

partenieva написа:Здравейте,

не съм проучила подробно и за това ще питам- има ли някой инфо за този job bank? Аз като се регистрирах в express entry-то , не ме пита след като приключих за регистрация и в job bank.
@sunshine_83- можеш да се регистрираш при всякакви обстоятелства в експреса и след това да апдейтваш колкото пъти искаш каквото и да е . За езика не знам обаче дали ще те пусне тъй като полетата, в които вкарваш номера на IELTS документа , с дата на издаване и дата на явяване. Ние понеже имаме такива и нямахме проблеми да продължим с регистрацията.

Moже ли да споделиш колко точки ти е теста, защото аз пробвах и ми дава минимум 7?
v_green
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Яну 28, 2015 9:41 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от v_green »

tanyatais написа:
Tsetso84 написа:Здравейте, отварям Cоme to Canada този линк : http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp" и където е изписано следното изречение и за това реших, че е за skilled workers : If you have skilled work experience and want to live in Canada permanently, use our Come to Canada tool to see if you are eligible for the Express Entry pool.
И все пак явно някъде греша, защото ме изкарва абсолютно зле и винаги ме пита за канадски опит, канадско образование ..... Много е възможно да не довиждам някой детайл, нооооо ........... ще го търся почивния ден :) Благодаря ви за съветите и все пак не разбирам къде греша ..... :^)
Хмм. Тази нова процедура идва в момента не само за нова имиграция (местата за такава са доста малко по последен разговор със СИС) ,а на място на т . нар. 'Провинциална Номинация Програма PNP ).След идването в Канада и работа 6 месеца имаш правата да кандидатстваш по нея и провинцията да те номинира ако покриваш критериите на ПНП и след номинацията заминаваш предсрочно за ПР след 2-3 месеца. Т.е. за по малко от година опит и работа в Канада вече си на път да вземеш ПР до година. Пак покриваш изисквания, номинациите не са за всяка професия ,а за търсените в момента в провинцията.
По същия критерий избират хора и на work permit. Има към еди колко си търсени професи и само те минават,а после пак те имат правата да продължават по старата ПНП и по новата ЕЕ . Ак прочетете изискванията за тази нова програма са предимно за хора с работна оферта и работещи в Канада.
Тази екпресна програма заменя предимно в момента изтиащата PNP . Тя е с предимства за хора работили и работещи в Канада :)
Успешна имиграция на всички !

В такъв случай тези които нямат канадски стаж, номинации и т.н. - нямат шанс. Няма ли някакъв друг начин освен тази нова програма?
dteneva
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от dteneva »

Къде го четете всичкото това? Аз никъде не попадам на този текст.... Хората искат да се регистрираш в джоб банка или да имаш работна оферта за 12 месеца (още 600 точки), а ако си номини ти дават допълнителни точки - това означава, че процедурата е както преди, само че сега става по-бързо, искат по-висока степен на език, помагат ти за намиране на работна оферта и се чака не по реда на изпращането на документи, а по броя точки в "пула", като ако не стане в срока, да те одобрят, след година правиш всичко на ново... Не е ли така? Никъде не видях списък с професии както преди. Пише само да са от НОК 0, А или Б или С и Д за скил трейдърс?
Може и да греша на първо четене.
Пак питам - къде да чета за роднинските връзки и тяхното доказване?
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от partenieva »

Здравейте,
dteneva- в чек листа на страница 5 можеш да видиш кои роднински връзки признават. Относно доказването - те ще ти поискат подробности. Ние предоставихме само Лична карта на роднината , но за сега нямаме никакъв отговор нито от Експреса , нито от нормалната процедура за 2014. Дайте инфо за job bank- как става къде се регистрираш?????
dteneva
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от dteneva »

Общо взето, ако имаш магистратура, опит по специалността поне 6 години, пари и език (поне ИЕЛТС 7), можеш да се класираш и без опит в Канада и работна оферта!!!
Наблягайте на езици и финанси!
dteneva
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от dteneva »

Това е адреса на Джоб банката:
http://www.jobbank.gc.ca/home-eng.do?lang=eng"

От тук се регистрирате:
JOB SEEKER ACCOUNTS
Looking for your My Job Seeker Account? You can still log into your Job Bank Account to access Résumé Builder or the Career Navigator.
Натискате на Акаунт и се регистрирате!
Успех!
Един съвет - разгледайте подробно провиншъл номини програмите на всички провинции - понякога е по-добра опция!
v_green
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Яну 28, 2015 9:41 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от v_green »

dteneva написа:Това е адреса на Джоб банката:
http://www.jobbank.gc.ca/home-eng.do?lang=eng"

От тук се регистрирате:
JOB SEEKER ACCOUNTS
Looking for your My Job Seeker Account? You can still log into your Job Bank Account to access Résumé Builder or the Career Navigator.
Натискате на Акаунт и се регистрирате!
Успех!
Един съвет - разгледайте подробно провиншъл номини програмите на всички провинции - понякога е по-добра опция!

За да се регистрираш ти иска job seeker code. На мен при първата регистрация не ми даде, защото се бях регистрирала без покана от експрес ентри. Писах им 100 имейла, на които отговарят и те препращат основно към help-a в cic.
Ако има начин да не се въвежда този код - споделете :)
dteneva
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от dteneva »

Аз се регистрирах днес, никакъв код не ми е искал сайта.
Нещо неправилно правите.
Вижте пак този текст, който е в дясно на сайта - има активен линк на думата акаунт, натискате там, след това на следващата страница, която ви отвори, натискате:
Please create an account
бутонът Криейт
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Tsetso84 »

Колеги, здравейте отново :) Аз все пак стигнах до направа на My CIC account, но ме праща на този линк https://services.securekeyconcierge.com ... ccueil-eng" , където аз нямам регистрация и явно не откривам как да я направя..... може ли малко помощ и съвет от тези, които вече имат такъв account. Благодаря предварително :)
svetlana.bankova
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Яну 22, 2015 5:01 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от svetlana.bankova »

Здравейте, някой знае ли дали можеш да се регистрираш в job bank без да имаш профил за express entry, идеята е да си направя профил ако намеря оферта за работа? Благодаря предварително на отговорилите!
v_green
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Яну 28, 2015 9:41 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от v_green »

svetlana.bankova написа:Здравейте, някой знае ли дали можеш да се регистрираш в job bank без да имаш профил за express entry, идеята е да си направя профил ако намеря оферта за работа? Благодаря предварително на отговорилите!
Здравей, аз опитвам от 1.01 и не ми се получава.
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от arogance »

Tsetso84 написа:Колеги, здравейте отново :) Аз все пак стигнах до направа на My CIC account, но ме праща на този линк https://services.securekeyconcierge.com ... ccueil-eng" , където аз нямам регистрация и явно не откривам как да я направя..... може ли малко помощ и съвет от тези, които вече имат такъв account. Благодаря предварително :)
Избирате грешната опция.
Трябва ви GCKEY, а не partners option.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Публикувай отговор