Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

kita написа:Здравейте на всички,

Отдавна чета много от темите, но чак идните месеци се решихме със съпруга ми да стартираме процедурата. В тази връзка искам да попитам дали някой може да даде повече инфо за поканите за над 400 точки от Онтарио. Масово ли се канят хора с тези точки или решаващото е какви длъжности са заемали /т.е. опита, който имат/ плюс тези точки и нагоре. Също така за провинциалните номинации: задължително ли е да се посочи дадената провинция като преференция, за да те забележат работодатели от нея и да те поканят или може да пишеш до всяка една, като даваш данни за себе си и чакаш да ти кажат дали отговаряш или не. Последният въпрос е свързан с това, че до колкото разбрах само една провинция посочваш като преференция, което все пак те ограничава.
За Онтарио не знам, най-добре вижте на страницата на самата провинция. Що се отнася до провинциалните номинации - не знам за какво посочване става дума. В профила ви в ЕЕ има опция да посочите, в коя провинция възнамерявате да се установите. Там спокойно можете да сложите отметка на всички. Това за възможността да ви забележи работодател го забравете. Нито ще ви забележат, нито ще ви поканят. До провинциите не се пише и не се чака покана - всяка си има отделни условия и процедура за кандидатстване и макар че не е забранено да се кандидатства за номинация в повече от една провинция, това не се прави. Идеята на самото кандидатстване е, че вие заявявате своето намерение да се установите в дадената провинция, в някои случаи дори се изисква да докажете и връзка с тази провинция (образование, роднини, предишна работа..) и ако пуснете няколко кандидатури до различни провинции, на всички ще им стане ясно, че изобщо нямате намерение да се установите в тяхната провинция. И ще ви откажат номинация.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Kan_Tangra »

tonny написа:
spaneva написа:А, споко, миналата година и аз не бях чувала :D
Причината е номинация от тази провинция и съответно трябва да отида там и поне 3 месеца да съм там - тоест да мога да докажа, че съм се опитала да се установя, на намеря жилище, работа и т.н... Пък по-натам ще видим.
Предположих...А после на къде?! Ванкувър? :emo:
Ванкувър не е лъжица за всяка уста. Реалистите предпочитат по-скромните провинции.
Едни от най-големите форумни разочарования са именно от Ванкувър. Не могат хората да вземат студентски заем, да учат, ипотека, да си купят жилище и тн.
Иначе пейзажа е много зелен, спор няма.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Varda
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 19, 2016 9:53 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Varda »

Здравейте,
чета темите от скоро и има още да изчета, но може ли съвет - аз ще бъда придружаващ, т.е. мъжът ми е водещия, имаме ИЕЛТС и двамата, той не знае френски, аз го разбирам отлично, и говоря сносно, но само устно. Има ли смисъл да се явявам на ТЕФ, ако не успея да изкарам нищо на писмената част? Явявала съм се на изпит по френски за СУ преди мноооого време и вече не бих се наела да пиша без Гугъл :/ Благодаря предварително!
Другият ми въпрос е - имаме ли шанс без посредническа фирма? Доколкото схващам повечето тук сами си подготвяте и подавате документите. Ние сме с две малки деца и предпочитам да не хвърляме пари зАлудо...Благодаря!
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Varda, за френския не мога да отговоря.
Относно посредническите фирми - поне според мен това си е чисто разхищение на пари. Разбирам да е някакъв сложен процес, но всичко си е написано и няма нищо сложно в процедурата. Шансът ви не зависи от това дали ползвате посредник, те няма да ви вдигнат точките все пак.
По-скоро си сметнете резултата от точките и прегледайте предишните тегления с какви точки са минавали, за да добиете някаква представа какъв ви е шанса.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

Здрасти Anna.N,
Ти вече замина, нали? Като един senior на процедурата можеш ли да дадеш някакви първи впечатления от Торонто :)
Ти изкара късмет с тегления от по 450т. в края на миналата година. През 2016 под 472 изобщо не са падали :( Затова аз се пренасочих изцяло към провинциалните. И те не са за изхвърляне :D Чакам номинация от Sask, та да видим :)
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Varda
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 19, 2016 9:53 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Varda »

Анна, благодаря за отговора!
И ние сме се насоЧили към Торонто, но да видим.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Danimrb,
Всъщност в началото на 2016 имаше няколко ниски тегления. Моето беше на 13.01 с 456т., но след това имаше още 2-3 тегления с ниски точки. Иначе за Торонто - аз съм в Мисисага. Вече месец сме тук. Първите две седмици се помотахме малко по разходки, да се видим с роднини, с приятели. Сега вече започва веселбата защото търсенето на работа е по-сложно. Не че няма и ще умре от глад човек - обща работа, мотокаристи, чистачки и sales representative има и вземат на поразия. Но не това е целта ни все пак :) Относно времето - очаквах да е по-студено. Ще видим нататък как ще е.

Varda,
Ако не ви се получава с точките можете да се насочите към провинциална програма.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
marian_paunov
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Дек 03, 2016 6:25 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от marian_paunov »

[quote="Anna.N"]Danimrb,
Всъщност в началото на 2016 имаше няколко ниски тегления. Моето беше на 13.01 с 456т., но след това имаше още 2-3 тегления с ниски точки. Иначе за Торонто - аз съм в Мисисага. Вече месец сме тук. Първите две седмици се помотахме малко по разходки, да се видим с роднини, с приятели. Сега вече започва веселбата защото търсенето на работа е по-сложно. Не че няма и ще умре от глад човек - обща работа, мотокаристи, чистачки и sales representative има и вземат на поразия. Но не това е целта ни все пак :) Относно времето - очаквах да е по-студено. Ще видим нататък как ще е.

Varda,
Ако не ви се получава с точките можете да се насочите към провинциална програма.[/quot

Здравейте. Малко се обърках :) Нали условието в началото е да събереш минимум 67 точки по 6-те изброени фактора( възраст. образование и т.н.) Какви са тези 456 точки ?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

67 точки са по федералната процедура. Сега федералната прожедура минава под експрес ентри. За да си eligible за експрес ентри трябва да можеш да покриеш тези 67 точки , но всичко след това си е отделна точкова система до 1200 точки.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
marian_paunov
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Дек 03, 2016 6:25 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от marian_paunov »

Anna.N написа:67 точки са по федералната процедура. Сега федералната прожедура минава под експрес ентри. За да си eligible за експрес ентри трябва да можеш да покриеш тези 67 точки , но всичко след това си е отделна точкова система до 1200 точки.
Ок,благодаря. А как и къде мога да проверя колко точки ще събера ако покривам първоначалните 67 ?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Eligibility теста ако не се ориентираш за изискванията в сайта:

http://www.cic.gc.ca/ctc-vac/ee-start.asp
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
marian_paunov
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Дек 03, 2016 6:25 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от marian_paunov »

Anna.N написа:Danimrb,
Всъщност в началото на 2016 имаше няколко ниски тегления. Моето беше на 13.01 с 456т., но след това имаше още 2-3 тегления с ниски точки. Иначе за Торонто - аз съм в Мисисага. Вече месец сме тук. Първите две седмици се помотахме малко по разходки, да се видим с роднини, с приятели. Сега вече започва веселбата защото търсенето на работа е по-сложно. Не че няма и ще умре от глад човек - обща работа, мотокаристи, чистачки и sales representative има и вземат на поразия. Но не това е целта ни все пак :) Относно времето - очаквах да е по-студено. Ще видим нататък как ще е.

Varda,
Ако не ви се получава с точките можете да се насочите към провинциална програма.
Здравей Ана. Ако не съберем достъчно точки как може да се насочим към провинциална, например Онтарио? Пак ли се кандидатства през Express entry или не? И ако да как става?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравей,
Мисля, че само Онтарио изпращат letter of interest в профила ти в експрес ентри. Като цяло трябва да си следиш всяка провинция и когато имат отворени квоти да се вредиш. Трябва да покриваш минимума и за експрес ентри и за провинцията. Ако те одобрят за провинциална номинация ти се добавят 600 точки към профила и от там чакаш пак, за да минеш и по експрес ентри процеса. Мисля, че още можеш да подадеш за номинация и после да следваш paper-based процедурата, но по експрес ентри е много по-малко чакането.

Danimirb може би може да обясни по-подробно за провинциалните номинации. Аз не ги следя толкова.
И пак линк - http://www.cic.gc.ca/ENGLISH/immigrate/ ... choose.asp"

Прочети из сайта. Ние можем да си чешем езиците тук цял ден, но основната информация трябва да я минеш от там, защото е най-точна все пак.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

marian_paunov написа:
Anna.N написа:Danimrb,
Всъщност в началото на 2016 имаше няколко ниски тегления. Моето беше на 13.01 с 456т., но след това имаше още 2-3 тегления с ниски точки. Иначе за Торонто - аз съм в Мисисага. Вече месец сме тук. Първите две седмици се помотахме малко по разходки, да се видим с роднини, с приятели. Сега вече започва веселбата защото търсенето на работа е по-сложно. Не че няма и ще умре от глад човек - обща работа, мотокаристи, чистачки и sales representative има и вземат на поразия. Но не това е целта ни все пак :) Относно времето - очаквах да е по-студено. Ще видим нататък как ще е.

Varda,
Ако не ви се получава с точките можете да се насочите към провинциална програма.
Здравей Ана. Ако не съберем достъчно точки как може да се насочим към провинциална, например Онтарио? Пак ли се кандидатства през Express entry или не? И ако да как става?
Здравей marian_paunov,
Без да искам да бъда разбран погрешно, но бих те посъветвал преди да започнеш да питаш въпроси по различни процедури, да се запознаеш детайлно с официалния източник. Ана ти изпрати по - рано линк към сайта на имиграционните - изчети всички секции и ще разбереш всичко. Както казва Ана, тук всеки може да ти каже всичко, но истината е в сайта на CIC. Само да споделя личен опит - след като реших през миналия Ноември да се занимавам с този процес, един месец четох всичко наред - официалния източник, изчетох актуалните теми от този форум и най - масовия международен форум. Всичко, което питаш досега и което можеш да се сетиш да питаш и за в бъдеще, е там. Тук по - скоро можеш да разчиташ на приятелски съвет и споделяне на опит от минали през стъпките на процедурата хора. Надявам се да разбираш съвета положително, каквато е и целта ми.

Сега малко по провинциалните, какъвто ти е последния въпрос:
1. Първи вариант - създаваш ЕЕ профил, но не събираш необходимите точки за текущите тегления. Ако впоследствие получиш провинциална номинация под ЕЕ(не всички провинции имат ЕЕ stream-ове), то тя ти дава допълнителни 600 точки, т.е. със сигурност ще получиш и федерална номинация на следващото теглене. Ако не можеш да си сметнеш точките за ЕЕ, ми изпрати години на основния кандидат, стаж в години, степен на образование(задължително от разпознаваем университет - можеш да видиш тази информация в най - масовия използван оценяващ център WES), оценки на валиден IELTS/TEF. Ако съпругът/съпругата ще придружават основния кандидат могат да се получат допълнителни точки за степен на образование и оценките от издържан IELTS/TEF в последните две години. Много провинции имат EE stream-ове. Такива са BC, Saskatchewan, New Brunswick и други. Намираш официалните им сайтове и четеш дали покриваш критериите.
2. Втори вариант - не можеш да получиш провинциална номинация под ЕЕ. Тогава действаш по paper-based процедурата. Тя е по - дълга, но това е моментната ситуация. Аз примерно съм по такава за момента, тъй като точките по ЕЕ са ми прекалено високи. Абсолютно всяка провинция има своя собствена Провинциална процедура. Не чети само тази на Онтарио, тъй като много хора получават номинация за една провинция, а кацат и заживяват в съвсем друга. Въпрос на личен избор и може би някаква доза риск. Можеш да питаш spaneva за повече подробности, тъй като тя избра да отиде точно в провинцията, която я номинира. В международния форум пък има много хора, които кацат и заживяват в друга провинция, а не в номиниращата такава. Към момента най - активно даващи провинциални номинации са
Sask - https://www.saskatchewan.ca/residents/m ... skatchewan"
NB - http://www.welcomenb.ca/content/wel-bie ... ating.html"
Manitoba - http://www.immigratemanitoba.com/"
и т.нат.

Онтарио е един от най - желаните избори за нови имигранти в Канада. Още през Март тази година те стопираха тяхната провинциална програма под ЕЕ. Очаква се да бъде отворена в началото на 2017г., но това са само предположения. След като искаш да знаеш за Онтарио, ето: http://www.ontarioimmigration.ca/en/pnp/"
В сайта се съдържа цялата интересуваща те информация. В общи линии, когато е отворена програмата, следва да имаш минимум 400 точки по федералната ЕЕ и да си избрал опцията за предпочитана дестинация именно за Онтарио. Тогава вече те могат да ти изпратят цитирания от Ана letter of interest и впоследствие да получиш тяхна номинация.

Засега смятам, че по - горната информация би следвало да ти е абсолютно достатъчна и отговаряща на въпроса ти.
Успех!
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Canuck »

Мисля, че danimrb е дал доста изчерпателен отговор, но аз мога да допълня за marian_paunov:
на този линк можеш да се тестваш по новата Comprehensive Ranking System (CRS) – Express Entry с максимум 1200 точки:
https://www.canadavisa.com/comprehensiv ... lator.html"
или тук:
http://www.canada-da.com/calculator.html"
А, това са официалните критерии обявени от канадските имиграционни власти:
http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/grid-crs.asp"

Аз реших да пробвам дали още ставам за канадец, ако се налагаше да кандидатствам сега, но разбира се с канадско образование и работен стаж от Канада събрах 533 точки. :)

Колкото до провинциите и моят съвет е кандидатствайте по програмите на по-непривлекателни провинции като Манитоба, Саскачеуан, Ню Брансуик, защото като ви номинират можете да се заселите в която провинция ви е кеф. Никой не може нищо да ви каже, защото според канадските закони не могат да се налагат ограничения за заселване на канадски постоянни жители или граждани. Аз също минах по квебекската процедура, но нямам нито един ден като жител на Квебек, примерно.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Публикувай отговор