Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от martin_1 »

Колеги и колежки няма ли визи и при вас :) Нещо застоя се увеличи прекалено много... Някой има ли информация какво се чака толкова?

п.п. Аз съм от френските кандидати, но реших да видя и вие как сте :)

Поздрави
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Ми аз си чакам |( Миналата неделя не издържах и им пратих един ремайндер да бъдат така добри поне да потвърдят, че са получили имейла със прикачен документ, който им изпратих в началото на август. За моя огромна изненада ми отговориха на следващия ден - бла, бла, бла досието ви се обработва според етапите на процедурата....бла,бла,бла ето на този линк може да видите сроковете за обработка (какво да гледам като там пише 6 месеца, а аз на 29-ти правя 8 )...бла,бла,бла, бъдете сигурни, че даваме най-доброто от себе си...и бла,бла, ако искате може да ни изпратите споменатите документи на имейла!? WTF!? нали вече им ги пратих :fubar:

И така...направо ми се повръща вече. Тъпото е, че в централния им офис, където е най-голямото мазало успяват да работят и да се вместят в сроковете, а букурещци не могат горките. Мислех да прежаля 25 долара и да си поръчам още едни GCMS notes ама за какво да ги взимам, само, за да се убедя, че никой не ми е барнал файла от май месец.
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от moonlight79 »

И аз така си чакам уж 18 мес срока, а то аз вече 21 мес. направих. А иначе бързо ми отговориха на последния имейл, в петък го пуснах и днес гледам, че са ми изпратили стандартния отговор.
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от tonny »

spanevaaaaaa, айде какво направихте вие...Аз вече ще се прибирам вие още не сте дошли. :D
Сръчкай ги тез комшии по дълбоко да ви пращат насам час по скоро!
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Spaneva, прати им пък и по мейла документите. Ей така да им напомниш за себе си.
Очаквах да има забавяния и по експреса, но в твоя случай е просто абсурдно ...
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

tonny написа:spanevaaaaaa, айде какво направихте вие...Аз вече ще се прибирам вие още не сте дошли. :D
Сръчкай ги тез комшии по дълбоко да ви пращат насам час по скоро!
:rofl: Къде ще си идваш ти... я си стой там. Не смея да вдигам много пушилка, да не се окаже досието ми на дъното на някой шкаф :D А и сроковете им не са крайни, така че реално нямам за какво да се хвана.
Anna.N написа:Spaneva, прати им пък и по мейла документите. Ей така да им напомниш за себе си.
Очаквах да има забавяния и по експреса, но в твоя случай е просто абсурдно ...
Е аз именно по имейла им ги пратих през август. Направо ще е нелепо да им ги пратя пак. Толкова са прочели какво ги питам...
Освен това нали трябва и по един карък да има тук-таме :rofl:
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

Petia Torlakova написа:Здравейте,
Публикували са дата за среща в Лондон на сайта на New Brunswick ( http://livinginnb.ca/" ).
Някой от вас регистрирал ли се е?
Има информация за нова среща на 15 и 16-ти Октомври в Лондон не само за New Brunswick, а и на четирите East Coast провинции.
https://workingin-events.com/canadas-ea ... reer-expo/"

Професиите са много повече от тези, които бяха публикувани за срещите през Август. Някои работодатели от тези провинции ще организират интервюта и в Букурещ.
http://livinginnb.ca/"

Също така, Манитоба ще имат инфо сесия през Октомври във Виена за определени професии.

Нека тези, които решат да кандидатстват и получат положителен invitation за някоя от срещите, да споделят информация тук, за да имаме някаква сравнимост на отговорите от провинциите.
Успех!
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
violetta.nedyalkova
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Авг 25, 2016 7:12 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от violetta.nedyalkova »

Здравейте! Говори се, че 2017 ще има пак промени. Аз съм съвсем в началото, точно си букнах ИЕЛТС, притеснява ме, че тъкмо ще задвижа нещата и ще се променят. Ако е към по-добро ОК, но ... гаранция няма. Някой да е дочул нещо? :?:
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Ако имате предвид нашироко разтръбеното падане на визите, то не се притеснявайте. Първо няма да стане толкова бързо и второ падането на визовия режим далеч не означава, че всеки ще може да си хване самолета и да отиде да живее там. Ще можете да отидете като туристи, но не и да работите.
Иначе промени в ЕЕ са възможни, но Йелтс и приравняването на дипломите са едни от основните фактори в процедурата, така че не вярвам да отпаднат.
violetta.nedyalkova
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Авг 25, 2016 7:12 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от violetta.nedyalkova »

Да, те казаха, че ще е до 90 дни без право на работа, т.е. само с туристическа цел. Притеснява ме само стажа тъй като "коректния ми" бивш работодател ме водеше с друга длъжност за да ми плаща по-малки осигуровки и ще се чудя как да доказвам стаж... По бадж бях едно, по осигуровки друго ... България! ... :fubar:
Hope for the best and prepare for the worst
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Violeta, относно стажа ти се изисква reference letter с подпис, печат и координати на работодателя. Не ти изискват бележки от нои (май от там даваха такива).
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
violetta.nedyalkova
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Авг 25, 2016 7:12 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от violetta.nedyalkova »

Anna.N написа:Violeta, относно стажа ти се изисква reference letter с подпис, печат и координати на работодателя. Не ти изискват бележки от нои (май от там даваха такива).

Ако е само това ще е супер. Имам и от клиенти препоръки от които става ясно какво всъщност съм правила.
Много благодаря за информацията! Още съм в началото и тепърва уча какво и как трябва да стане. :) Страхотни сте!
Hope for the best and prepare for the worst
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Най-накрая се сетиха и за мен! Днес пристигна поканата за визи :party:
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Честито!!!!!!! Свърши се чакането :)
Кой месец стана вече?
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Благодаря! Ами 9-тия започнах. Ще ме прецакат да пътувам в студа, но пак е по-добре от нови медицински и т.н.. :)
Вие решихте ли кога ще пътувате?
Публикувай отговор