Дата и час: Съб Сеп 23, 2017 5:26 am

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 560 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Дек 01, 2014 5:43 pm 

Никъде не видях тема във връзка с промените от 01.01.2015. Позволявам си да отвора нова такава за коментари. На първо четене процедурата придобива вида на тези за Австралия и Нова Зеландия.

http://news.gc.ca/web/article-en.do?nid=910619

От тук нататък сте вие :-)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 01, 2014 7:18 pm 

Значи ще се състезаваме вече по квалификация и умения, а не кой превари, той завари? Ще подбират не просто по покриване на критерии, а по събрани точки на база обучение, квалификация, език, т.н.? Поне аз така го разбирам. Има логика.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 04, 2014 3:51 am 
Модератор
Аватар

Ето малко подробности:

http://www.cbc.ca/news/canada/toronto/express-entry-how-will-skilled-immigrants-rank-1.2858150?utm_content=buffer7b72c&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 04, 2014 3:01 pm 

valioiko написа:

И тук по-подробно за точките:

http://www.canadavisa.com/comprehensive-ranking-system.html

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Дек 10, 2014 5:34 am 
Аватар

Да не би за това да бавят всички в момента, за да преразгледат всички досиета и да ги подредят по новата процедура хмм ...... може поне малко повече информация да дават тези канадци ..... всички се чувстваме като в не брано лозе ми се струва.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 12:17 am 

Здравейте, някой прочел ли е някъде дали ще има и евентуално какви ще са таксите..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 19, 2014 1:23 pm 

https://www.youtube.com/watch?v=N94E2JA ... e=youtu.be

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 09, 2015 1:06 am 

Здравейте,
сега ми направи впечатление, че май само сертификат TEF може да се приложи при кандидатстване.
Дали правилно съм разбрала, че TCF няма да важи?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 09, 2015 9:05 am 

По Федералната важи само TEF, който дори известно време изобщо не се провеждаше в БГ... Първо го провеждаха Institut Francais, после спряха, сега не съм наясно как стоят нещата и дали някой го провежда.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 10, 2015 4:28 am 

Аз го държах есента във Френския институт и да само TEF важи за федералната, TCF е само за Квебек.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2015 12:29 pm 

Sunflower написа:
Аз го държах есента във Френския институт и да само TEF важи за федералната, TCF е само за Квебек.

Sunflower, сподели малко информация за изпита...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2015 2:46 pm 

За изпита съм се подготвяла от материали намерени в нета. Някой, ако има нужда да ми изпрати имейла си на ЛС и ще му ги изпратя. Записването става или на място или по телефона, дата ви дават след около седмица-две или може да се уговорите, много са отзивчиви. Държат се всички компоненти, включително Expression ecrite и Expression Orale, водят се отделни компоненти, на сайта на френския институт също има информация (http://institutfrancais.bg/kursove-po-f ... tef-tefaq/). Изпита е онлайн за време, с изключение на гореспоменатите компоненти, на писменното изразяване се пише по 2 теми, а на устното изразяване се води разговор с 2ма изпитващи също по две теми. Има значение за броя точки, които трябва да изкарате, дали френският ще ви е първи език при кандидатстването или втори. Резултатите излизат сравнително бързо, но нямат определен срок, може би около седмица-две след провеждането.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 12, 2015 1:40 pm 

Благодаря Sunflower за отговора,относно провеждането на изпит по TEF. :y:
Sunflower написа:
За изпита съм се подготвяла от материали намерени в нета. Някой, ако има нужда да ми изпрати имейла си на ЛС и ще му ги изпратя. Записването става или на място или по телефона, дата ви дават след около седмица-две или може да се уговорите, много са отзивчиви. Държат се всички компоненти, включително Expression ecrite и Expression Orale, водят се отделни компоненти, на сайта на френския институт също има информация (http://institutfrancais.bg/kursove-po-f ... tef-tefaq/). Изпита е онлайн за време, с изключение на гореспоменатите компоненти, на писменното изразяване се пише по 2 теми, а на устното изразяване се води разговор с 2ма изпитващи също по две теми. Има значение за броя точки, които трябва да изкарате, дали френският ще ви е първи език при кандидатстването или втори. Резултатите излизат сравнително бързо, но нямат определен срок, може би около седмица-две след провеждането.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 17, 2015 10:47 am 

Имам въпрос по новата процедура - там където описват точките за образование - http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... actors.asp, точно при образованието Магистър/Бакалавър са сложили едни странни разяснения, които не знам как да си обясня, честно казано, затова моля за вашата помощ:

Цитат:
University degree at the Master’s level or equalFootnote 2 OR University level entry-to-practice professional degree (or equalFootnote 2). Occupation related to the degree must be:

NOC 2011 Skill Level A, and
licensed by a provincial regulatory body.

Note: Degree program must be in one of these fields of study: Medicine, Veterinary Medicine, Dentistry, Podiatry, Optometry, Law, Chiropractic Medicine, or Pharmacy.

На първо четене помислих, че се търсят само хора с дипломи по Medicine, Veterinary Medicine, Dentistry, Podiatry, Optometry, Law, Chiropractic Medicine, or Pharmacy. Също така, че образованието трябва да е свързано с определена професия, т.е. със стажа...

После след размисъл реших, че ако са искали да кажат това, щяха да го напишат за всички видове образование, а не само за това, което ти дава 22 точки...

Но в такъв случай излиза, че не мога да схвана какво се опитват да кажат. Моля за помощ в тълкуването.
Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 17, 2015 11:13 am 
Аватар

Leda78 написа:
Имам въпрос по новата процедура - там където описват точките за образование - http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... actors.asp, точно при образованието Магистър/Бакалавър са сложили едни странни разяснения, които не знам как да си обясня, честно казано, затова моля за вашата помощ:

Цитат:
University degree at the Master’s level or equalFootnote 2 OR University level entry-to-practice professional degree (or equalFootnote 2). Occupation related to the degree must be:

NOC 2011 Skill Level A, and
licensed by a provincial regulatory body.

Note: Degree program must be in one of these fields of study: Medicine, Veterinary Medicine, Dentistry, Podiatry, Optometry, Law, Chiropractic Medicine, or Pharmacy.

На първо четене помислих, че се търсят само хора с дипломи по Medicine, Veterinary Medicine, Dentistry, Podiatry, Optometry, Law, Chiropractic Medicine, or Pharmacy. Също така, че образованието трябва да е свързано с определена професия, т.е. със стажа...

После след размисъл реших, че ако са искали да кажат това, щяха да го напишат за всички видове образование, а не само за това, което ти дава 22 точки...

Но в такъв случай излиза, че не мога да схвана какво се опитват да кажат. Моля за помощ в тълкуването.
Благодаря!

Аз го разбирам така - Ще дадът 23 точки на кандидат имащ магистърско образование (или подобен еквивалент) на хора завършили изброените медицински специалности, както и имащи трудов стаж равняващ се на съответния НОК в тази област.

За всички останали кандидати с магистратура в друга област - се отнася графата с 22 точки.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 560 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Следваща

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]