IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Anna.N »

Здравейте, аз се записах за изпита за 11.07. На две-три места в интернет видях някаква информация, че 4-те компонента са разделени в два дни. На мен лично ми се струва нереално. Можете ли да споделите има ли нещо такова?
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Единствения шанс е говоренето да е в различен ден от останалите 3 модула. Това е в цяла България гарантирам, бил съм в няколко града. :D
kiril_baykov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 5:23 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от kiril_baykov »

Здравейте,

Явих се на IELTS на 30.05 в Бургас. За първо явяване изкарах 7,0 средна оценка без сериозна професионална подготовка - само с материалите, които дават от Британското консулство и това което намерих из търсачките. Препоръчвам за подготовка този сайт: ieltsliz.com, въпреки че е за Academic версията, той е много полезен за тези, които ще се явяват на General версията. Един съвет към всички, които ще се явяват, който съвет може би ще чуете и в някои от каналите за подготовка - период от 1 - 3 месеца за подготовка може да Ви стигне за да си опресните граматика, обогатите малко речника и най - вече да тренирате по примерни тестове, но не и да научите езика за да изкарате висока оценка (освен ако не сте натурален талант или гений де :D ), понеже все пак за да се вземат точки по новата екпресна процедура трябва да имате поне оценака 6 за всяко едно направление.

Ако някой го интересува нещо конкретно за изпита, насреща съм!
Успех на всички!
kiril_baykov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 5:23 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от kiril_baykov »

Anna.N написа:Здравейте, аз се записах за изпита за 11.07. На две-три места в интернет видях някаква информация, че 4-те компонента са разделени в два дни. На мен лично ми се струва нереално. Можете ли да споделите има ли нещо такова?
Почти винаги говоренето е отделено в три дни - преди, в и следващият ден, което зависи от броят кандидати може би. Аз лично имах късмета да се явя на говорене в денят, в който бяха и другите три части, които започнаха в 9:00 и свършиха точно в 12:00.

Успех!
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от bossa nova »

kiril_baykov написа:Здравейте,

Явих се на IELTS на 30.05 в Бургас. За първо явяване изкарах 7,0 средна оценка без сериозна професионална подготовка - само с материалите, които дават от Британското консулство и това което намерих из търсачките. Препоръчвам за подготовка този сайт: ieltsliz.com, въпреки че е за Academic версията, той е много полезен за тези, които ще се явяват на General версията. Един съвет към всички, които ще се явяват, който съвет може би ще чуете и в някои от каналите за подготовка - период от 1 - 3 месеца за подготовка може да Ви стигне за да си опресните граматика, обогатите малко речника и най - вече да тренирате по примерни тестове, но не и да научите езика за да изкарате висока оценка (освен ако не сте натурален талант или гений де :D ), понеже все пак за да се вземат точки по новата екпресна процедура трябва да имате поне оценака 6 за всяко едно направление.

Ако някой го интересува нещо конкретно за изпита, насреща съм!
Успех на всички!
Здравей!
Въпроса ми е следния - има ли значение с какъв молив и/или пиромолив си на изпита? Относно дебелината на графита и неговата твърдост/мекота - H, HB, B...?
Благодаря предварително за отговора. :-)
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от moonlight79 »

Когато аз се явявах моливите, гумите и острилките ги дадоха от там. Позволяват да си внесеш само мин вода без етикет, а чантите и якетата остават на входа, където има гардеробна. Всичко беше много добре организирано и не се налагаше да мислиш за нищо др освен да се съсредоточиш върху изпита.
Аз се явявах в София в американския миналата година.
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от bossa nova »

Благодаря ти moonlight 79 за отговора. :-)
moonlight79 написа:Когато аз се явявах моливите, гумите и острилките ги дадоха от там. Позволяват да си внесеш само мин вода без етикет, а чантите и якетата остават на входа, където има гардеробна. Всичко беше много добре организирано и не се налагаше да мислиш за нищо др освен да се съсредоточиш върху изпита.
Аз се явявах в София в американския миналата година.
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
kiril_baykov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 5:23 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от kiril_baykov »

bossa nova написа:
kiril_baykov написа:Здравейте,

Явих се на IELTS на 30.05 в Бургас. За първо явяване изкарах 7,0 средна оценка без сериозна професионална подготовка - само с материалите, които дават от Британското консулство и това което намерих из търсачките. Препоръчвам за подготовка този сайт: ieltsliz.com, въпреки че е за Academic версията, той е много полезен за тези, които ще се явяват на General версията. Един съвет към всички, които ще се явяват, който съвет може би ще чуете и в някои от каналите за подготовка - период от 1 - 3 месеца за подготовка може да Ви стигне за да си опресните граматика, обогатите малко речника и най - вече да тренирате по примерни тестове, но не и да научите езика за да изкарате висока оценка (освен ако не сте натурален талант или гений де :D ), понеже все пак за да се вземат точки по новата екпресна процедура трябва да имате поне оценака 6 за всяко едно направление.

Ако някой го интересува нещо конкретно за изпита, насреща съм!
Успех на всички!
Здравей!
Въпроса ми е следния - има ли значение с какъв молив и/или пиромолив си на изпита? Относно дебелината на графита и неговата твърдост/мекота - H, HB, B...?
Благодаря предварително за отговора. :-)

С малко закъснение идва и моят отговор, но moonlight79 вече е дал такъв :). Все пак да споделя и аз малко опит - химикал и молив Ви чакат на бюрото като влезете в залата, както и на всеки чин има етикет с името на който трябва да го заема, номер на кандидата и малко друга информация относно модула и др. При нас се получи някакво объркване, понеже някой от комисията беше казал, че е добре да си оставим нашите моливи и химикали отвън, а някои от кандидатите бяха разбрали, че не е позволено да се внасят лични. Не е така, даже при получаването на информационното писмо по е-мейл 1 седмица преди изпита, пише ясно да си носим наши. Относно острилка - не е записано че е забранено, но я няма в списъка със вещите, които можем да внсесем с нас (химикал, молив, лична карта и PET бутилка вода без етикет), така че аз лично ако се явявам следващ път, което се надявам да не се налага, бих си носил поне 2 молива. Причината е, че на първите две части - слушане и четене, изрично съветват да се ползва молив, а и това е по - логично, когато трябва да се правят бързи корекции и от факта, че нямаш право да драскаш по answer sheet-a, а и аз лично писах есето и писмото с молив, въпреки че инструкцията каза, че може и химикал, като срещнах проблема, че и двата молива накрая бяха изхабени и края на есето ми беше с толкова дебел шрифт, като риска да загубиш точки от оценката поради неразбираем текст си става доста голям :lol: .

Надявам се инфото да е полезно за тези, на които предстои изпита.
kiril_baykov
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 5:23 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от kiril_baykov »

bossa nova написа:
kiril_baykov написа:Здравейте,

Явих се на IELTS на 30.05 в Бургас. За първо явяване изкарах 7,0 средна оценка без сериозна професионална подготовка - само с материалите, които дават от Британското консулство и това което намерих из търсачките. Препоръчвам за подготовка този сайт: ieltsliz.com, въпреки че е за Academic версията, той е много полезен за тези, които ще се явяват на General версията. Един съвет към всички, които ще се явяват, който съвет може би ще чуете и в някои от каналите за подготовка - период от 1 - 3 месеца за подготовка може да Ви стигне за да си опресните граматика, обогатите малко речника и най - вече да тренирате по примерни тестове, но не и да научите езика за да изкарате висока оценка (освен ако не сте натурален талант или гений де :D ), понеже все пак за да се вземат точки по новата екпресна процедура трябва да имате поне оценака 6 за всяко едно направление.

Ако някой го интересува нещо конкретно за изпита, насреща съм!
Успех на всички!
Здравей!
Въпроса ми е следния - има ли значение с какъв молив и/или пиромолив си на изпита? Относно дебелината на графита и неговата твърдост/мекота - H, HB, B...?
Благодаря предварително за отговора. :-)
...... и гледам, че никой от нас не ти отговари конкретно на въпросите - поне аз лично никъде не видях изискване за вида на молива т.е. важното е да е молив и поне според мен такъв, с който можеш да пишеш много бързо и четливо и да се трие лесно, без да остава следи, ако се налагат корекции.

Успех!
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от bossa nova »

kiril_baykov написа:
bossa nova написа:
kiril_baykov написа:Здравейте,

Явих се на IELTS на 30.05 в Бургас. За първо явяване изкарах 7,0 средна оценка без сериозна професионална подготовка - само с материалите, които дават от Британското консулство и това което намерих из търсачките. Препоръчвам за подготовка този сайт: ieltsliz.com, въпреки че е за Academic версията, той е много полезен за тези, които ще се явяват на General версията. Един съвет към всички, които ще се явяват, който съвет може би ще чуете и в някои от каналите за подготовка - период от 1 - 3 месеца за подготовка може да Ви стигне за да си опресните граматика, обогатите малко речника и най - вече да тренирате по примерни тестове, но не и да научите езика за да изкарате висока оценка (освен ако не сте натурален талант или гений де :D ), понеже все пак за да се вземат точки по новата екпресна процедура трябва да имате поне оценака 6 за всяко едно направление.

Ако някой го интересува нещо конкретно за изпита, насреща съм!
Успех на всички!
Здравей!
Въпроса ми е следния - има ли значение с какъв молив и/или пиромолив си на изпита? Относно дебелината на графита и неговата твърдост/мекота - H, HB, B...?
Благодаря предварително за отговора. :-)
...... и гледам, че никой от нас не ти отговари конкретно на въпросите - поне аз лично никъде не видях изискване за вида на молива т.е. важното е да е молив и поне според мен такъв, с който можеш да пишеш много бързо и четливо и да се трие лесно, без да остава следи, ако се налагат корекции.

Успех!
Благодаря ти kiril_baykov за двата изчерпателни отговора.Ще се подготвим с нужните неща. А ако се окажат излишни - все ще влязат в употреба. :-)
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от verano »

Какъв съвет бихте дали за самоподготовка при говоренето? Доколкото разбирам не е добре да имаш предварително подготвени отговори за първата част, защото ще контрастират с изразяването в останалите части.
Друго - какво представлява дискусията в третата част - трябва ли да се задават въпроси към изпитващия?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Anna.N »

verano, аз се явявах сега в събота и относно говоренето впечатлението ми е , че въпросите следват някакъв възходящ ред.
Първата е част е общи факти - от къде си, какво работиш, къде живееш, какво мислиш примерно за мейлите, телефоните, мен ме питаха изпращам ли мейли, на кого, кой са най-трудните мейли, които трябва да пиша.
Във втората част трябва да говориш 1-2, докато те прекъсне изпитващия. Дават ти тема и лист и имаш минутка евентуално да си запишеш нещо като план. Аз не го направих. Падна ми се тема "Give an example how you helped a stranger". Много гадна тема за мен дори на български, още повече че трябва да е нещо по-детайлно, за да се събереш в 2-те минути. Аз си имам заучен отговор на бг за този въпрос, защото са ме питали на интервю.
Третата част е дискусия. От втория въпрос темата се обърна в следните няколко въпроса:
Should we do unpaid work for the community?
What kind of work should we do?
What do you think about helping the elderly people in your community?
Do you think we have something in common that is enough to make us feel we are citizens of one large world community?
What differences separate us according to you?

Естествено въпросите в дискусията се определят до голяма степен от твоите отгори на всеки предишен въпрос.

Горе долу това е.

Успех на всички, на които им предстои изпита!
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от verano »

Благодаря много за отговора! Аз имам още 10 дни до изпита и естествено увереността ми намалява :( Гледах различни клипчета в you-tube как протичат 3- те части и май това ще ми е подготовката за говоренето. Основно слушам (успеваемостта ми варира в много големи граници най- вече заради спелинга) и чета, писане изобщо не тренирам, защото няма кой да ми го проверява.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Anna.N »

Четенето не е трудно, поне това, което беше при мен. За всеки въпрос в текстовете има отговор, който е написан почти дословно, така че е трудно да го объркаш.

Според мен за писането времето е недостатъчно ако пишеш първо отделно и после пренасяш на официалните листи. Темите са писане сега бяха 1 - You have visited local restaurant with your family. Write a letter to the local newspaper to recomment it; 2 - In many places people live longer than before. What are the reasons? Is this negative development?

За мен лично слушането е най-неприятната част, защото лесно губя концентрация и изпускам изречения .. Но това вече си е до човек .. Иначе текстовете не бяха трудни и въпросите си вървят логически един след друг в текста.

Важното е да не се притесниш, защото много влияе особено на speaking-а. А на speaking-а си влизаш сам и никой не те слуша какви ги говориш освен изпитващия, така че няма смисъл от притеснение, само негативно ще повлияе ..
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Четенето и слушането са едни най-лесните модули, т.нар. мъртво знание на езика.
Не пренебрегваи писането (звучи ми несериозно - не пиша, защото няма кои да го проверява), има учители, ако трябва го постни тука все някои ще ти обърне внимание. Дори и да знаеш езика, имаш нужда от насоки, има си специфични изрази, които повишават оценката.
На черновата си напишете основните точки по есето и писмото и пишете директно на офиц. листи с молив, като объркаш нещо триеш и така.
Успех!
Публикувай отговор