Дата и час: Пет Сеп 22, 2017 10:14 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Апр 11, 2017 4:35 am 

Мерси пак на всички за отговорите! Да, и аз видях това за Desjardins, но някак си не мога напълно да се доверя, не бих си сложил всички спестявания там. Иначе може би е полезно да имаш отворена предварително сметка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 11, 2017 6:55 am 
Аватар

Koko написа:
Kan_Tangra написа:
Преносът е най-добре да бъде извършен в Канадски Долари.
Както се спомена вече.
Защото модерната канадска банкова система поддържа сметки само в канадски и щатски долари.
С малки изключения.
Отваряш сметка с канадски долари в българска банка. и правиш превод.
Цените са смешно малки.
Но уловката е, както вече се каза, да имаш сметка в Канада. Което не е толкова лесно, ако не си резидент.
И особено, ако не си лично присъстващ в клона.

Имал ли си взимане-даване с модерната банкова система в Европа? Пробвай например да си откриеш сметка в Евро в британска банка например. На база чисто субективни наблюдения и сравнения мога да ти кажа че канадската банкова система далеч не е толкова зле. Също така, изискването за да си откриеш сметка да си на място в банковият клон и да си местен резидент далеч не е канадски патент.

Ако в ЕС повечето банки поддържат основно сметки в УСД и Евро, това ми се струва нормално. Това са 2те най-силни икономики.
Но в Канада, почти всяка банка да НЕ поддържа сметки в Евро, а само в УСД и КАД, това изобщо не ми се вижда нормално. Еврото изобщо не може да се сравнява с КАД по значимост в света.
А бтв, ОББ, си поддържа сметки в КАД без грам проблем.
Та следвайки максимата "планината отива при Мохамед" трансферът трябва да е в канадски долари.

Виж за личното присъстване за откриване на сметка нямам претенции. Не мисля, че е странно.
По-скоро е странно да си помислиш, че от България ще си откриваш сметка в Канада, без съществуващи канадски документи (визата и сертификата не ги броим).
Бтв, мога да си дам моята сметка, ако някой е на зор. Срещу малка комисионна.
Ако ми разпишете декларация, че парите не са от незаконен източник ... :D :rofl:

Другата очевидна схема е, роднина или близък в България, или с негова сметка, или с пълномощно, праща парите едва след като емигриращия е пристигнал в Канада и си е отворил сметка там.

ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола