Дата и час: Пет Сеп 22, 2017 10:14 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Фев 01, 2017 1:43 pm 
Съсел
Аватар

Аз като имам изследвания ходя на частно да не чакам ,напрактика спестявам пари на държават и по случая те ме наказват с допълнителни данъци. :rofl: На това му се вика либерална справедливост :rofl:

Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 01, 2017 2:18 pm 
Аватар

IRA написа:
Аз като имам изследвания ходя на частно да не чакам ,напрактика спестявам пари на държават и по случая те ме наказват с допълнителни данъци. :rofl: На това му се вика либерална справедливост :rofl:

А, и аз бях така ... 1200 за CT Scan, 500 за ултрасаунд и т.н. Явно и на двама ни проблемът е, че не сме от търпеливите ... ама не всеки има биволски нерви, к'во да правиш. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2017 4:41 pm 
Аватар

Търпеливост и спокойствие - исконни канадски качества явно. Ако някой е бил в тукашното "спешно отделение", сигурно знае - няма нищо общо с динамиката от едноименните щатски филми. Пациентите търпеливо стискат зъби и други органи, докато им дойде реда. Медицинския персонал весело и безгрижно се разкарва напред-назад, оглежда нещо в бумагите и компютрите, шегуват се, закачат се, правят паузи и почивки. Идилия направо.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2017 4:43 pm 
Аватар

Цитат:
... жена ми й дадоха час за невролог след 1 година и 1 месец.
Има голяма вероятност, като я пита тогава "Как сте?", тя да каже: "благодаря, вече съм много добре...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2017 9:16 pm 
Аватар

Не е длъжна да чака 1 година точно при този невролог, може да си потърси друг

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2017 10:37 pm 
Аватар

c200 написа:
Не е длъжна да чака 1 година точно при този невролог, може да си потърси друг

Ами аз точно това направих преди година и половина - намерих си друг за само след една седмица, но ми струваше 800 долара за 30-40 минутна визита. Колко хора са готови да дадат 800 за преглед ? А ако искаш за без пари - 1 година в района на Ванкувър, това е положението. За хирург е доста по-добре, "само" 3 месеца, но навремето когато ми дойде реда отказах визитата, защото вече си бях решил проблема на друго място ... и като ме питаха защо се отказвам не пропуснах да им кажа, че в тая провинция човек може да си замине, докато чака да му дойде реда за специалист.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2017 11:07 pm 
Аватар

Има подобни ситуации и в La Belle province, но ако позвъниш на 3-4 чичо доктори от съответния Орден и се получава за след седмица-две вместо за година. Може да не е в махалата,а на 20-30 км, но е за предпочитане пред чакането. При нас всяка специалност върви с асоциация, сайт и списък с адреси, което улеснява търсенето. Не знам как е по другите вилаети. Аз лично също бих платил, но в Квебек не винаги го има този избор.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2017 11:26 am 
Аватар

c200 написа:
Има подобни ситуации и в La Belle province, но ако позвъниш на 3-4 чичо доктори от съответния Орден и се получава за след седмица-две вместо за година. Може да не е в махалата,а на 20-30 км, но е за предпочитане пред чакането. При нас всяка специалност върви с асоциация, сайт и списък с адреси, което улеснява търсенето. Не знам как е по другите вилаети. Аз лично също бих платил, но в Квебек не винаги го има този избор.

То и при нас не винаги го има тоя избор и малцина знаят за частните клиники, които го предлагат. А при нас при специалист би трябвало да те прати личния лекар и тия от рецепцията му да ти уреждат апойнтмънта и ако нещо не ти харесва да ти търсят друг.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2017 12:06 pm 

roumensp написа:
А при нас при специалист би трябвало да те прати личния лекар и тия от рецепцията му да ти уреждат апойнтмънта и ако нещо не ти харесва да ти търсят друг.
И при нас е така - обикновено някой те праща при специалист. Примерно, за известен период от време аз имах 2 наблюдаващи кардиолога и ходех на преглед два пъти годишно вместо един път, както е обикновено. Първият бе по предписание на личния ми лекар, а другият - на центъра за реадаптация на болницата, в която ми бе извършена коронарната ангиопластика.
Сам се отказах от тази възможност, след като двамата лекари започнаха да се разминават в предписанията си и това само увеличи притесненията ми. Затова заложих на единия и сложих край на раздвоението и колебанията. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]