Dont tax my health benefits

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Dont tax my health benefits

Мнение от IRA »

Аз като имам изследвания ходя на частно да не чакам ,напрактика спестявам пари на държават и по случая те ме наказват с допълнителни данъци. :rofl: На това му се вика либерална справедливост :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Dont tax my health benefits

Мнение от roumensp »

IRA написа:Аз като имам изследвания ходя на частно да не чакам ,напрактика спестявам пари на държават и по случая те ме наказват с допълнителни данъци. :rofl: На това му се вика либерална справедливост :rofl:
А, и аз бях така ... 1200 за CT Scan, 500 за ултрасаунд и т.н. Явно и на двама ни проблемът е, че не сме от търпеливите ... ама не всеки има биволски нерви, к'во да правиш. :D
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Dont tax my health benefits

Мнение от 7George »

Търпеливост и спокойствие - исконни канадски качества явно. Ако някой е бил в тукашното "спешно отделение", сигурно знае - няма нищо общо с динамиката от едноименните щатски филми. Пациентите търпеливо стискат зъби и други органи, докато им дойде реда. Медицинския персонал весело и безгрижно се разкарва напред-назад, оглежда нещо в бумагите и компютрите, шегуват се, закачат се, правят паузи и почивки. Идилия направо.
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Dont tax my health benefits

Мнение от 7George »

... жена ми й дадоха час за невролог след 1 година и 1 месец.
Има голяма вероятност, като я пита тогава "Как сте?", тя да каже: "благодаря, вече съм много добре...
Embrace your climate change!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Dont tax my health benefits

Мнение от c200 »

Не е длъжна да чака 1 година точно при този невролог, може да си потърси друг
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Dont tax my health benefits

Мнение от roumensp »

c200 написа:Не е длъжна да чака 1 година точно при този невролог, може да си потърси друг
Ами аз точно това направих преди година и половина - намерих си друг за само след една седмица, но ми струваше 800 долара за 30-40 минутна визита. Колко хора са готови да дадат 800 за преглед ? А ако искаш за без пари - 1 година в района на Ванкувър, това е положението. За хирург е доста по-добре, "само" 3 месеца, но навремето когато ми дойде реда отказах визитата, защото вече си бях решил проблема на друго място ... и като ме питаха защо се отказвам не пропуснах да им кажа, че в тая провинция човек може да си замине, докато чака да му дойде реда за специалист.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Dont tax my health benefits

Мнение от c200 »

Има подобни ситуации и в La Belle province, но ако позвъниш на 3-4 чичо доктори от съответния Орден и се получава за след седмица-две вместо за година. Може да не е в махалата,а на 20-30 км, но е за предпочитане пред чакането. При нас всяка специалност върви с асоциация, сайт и списък с адреси, което улеснява търсенето. Не знам как е по другите вилаети. Аз лично също бих платил, но в Квебек не винаги го има този избор.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Dont tax my health benefits

Мнение от roumensp »

c200 написа:Има подобни ситуации и в La Belle province, но ако позвъниш на 3-4 чичо доктори от съответния Орден и се получава за след седмица-две вместо за година. Може да не е в махалата,а на 20-30 км, но е за предпочитане пред чакането. При нас всяка специалност върви с асоциация, сайт и списък с адреси, което улеснява търсенето. Не знам как е по другите вилаети. Аз лично също бих платил, но в Квебек не винаги го има този избор.
То и при нас не винаги го има тоя избор и малцина знаят за частните клиники, които го предлагат. А при нас при специалист би трябвало да те прати личния лекар и тия от рецепцията му да ти уреждат апойнтмънта и ако нещо не ти харесва да ти търсят друг.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Dont tax my health benefits

Мнение от agent Ozo »

roumensp написа:А при нас при специалист би трябвало да те прати личния лекар и тия от рецепцията му да ти уреждат апойнтмънта и ако нещо не ти харесва да ти търсят друг.
И при нас е така - обикновено някой те праща при специалист. Примерно, за известен период от време аз имах 2 наблюдаващи кардиолога и ходех на преглед два пъти годишно вместо един път, както е обикновено. Първият бе по предписание на личния ми лекар, а другият - на центъра за реадаптация на болницата, в която ми бе извършена коронарната ангиопластика.
Сам се отказах от тази възможност, след като двамата лекари започнаха да се разминават в предписанията си и това само увеличи притесненията ми. Затова заложих на единия и сложих край на раздвоението и колебанията. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор