Да напълним кошницата ... с наркотици (версия БК)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да напълним кошницата ... с наркотици (версия БК)

Мнение от Kan_Tangra »

Да ти имам познатиите :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да напълним кошницата ... с наркотици (версия БК)

Мнение от pumpy »

Няма как защото днес като възрастен си ги ИЗБИРАМ сам и е малко вероятно да сме в една компания, като ти чета интересите и поведението.
Като юноша обаче нямах избор къде да живея и кои да са ми съседите та така се случи с брата на приятеля ми от съседния вход.... И не в "кочината" на прасето, а на пъпа на София - big deal. Предозирането явно не подбира....
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да напълним кошницата ... с наркотици (версия БК)

Мнение от roumensp »

prace написа:
Panem et Circenses написа:Ето как се пълни кошницата (обаче с ... наркотици) версия БК:

Eight overdoses in 20 minutes

http://news.nationalpost.com/news/canad ... -overdoses"
Дааа, а налоксонът се продава вече и в супермаркетите и бензиностанциите. Толкова е голяма нуждата от него.
Едно време беше контролирано лекарство. Сега, предозиралите се са толкова много, че не могат да смогнат да си го набавят та да оцелеят.
За три месеца - 200 умрели от фентанил само. Наркоманията е с размерите на епидемия в БС.
Получавам редовно бюлетини от Фрейзър Хелт та ги знам тия работи.

"We are in the midst of an overdose crisis in BC and making naloxone easier for people to get will help to save lives. The College made this decision after consultations with the Ministry of Health, BC Centre for Disease Control and patient advocacy groups, and this will go a long way to help people gain easier access to a potentially life-saving treatment."

- Terry Lake, Health Minister
Възрастни хора са, не деца и всеки сам си носи отговорност за субстанциите, които поема. Защо аз не съм се предозирал с нещо ? Говърнмънта и без това достатъчно бейбиситва и се меси в неща дето не са му работа ... То и от алкохол умират хора, к'во сега, да го забраним ли ? Да оставят нещата на естествения подбор и да променят измислената здравна система, така че тия дето са се "предозирали" по собствено желание си плащат рихаба от собствения джоб, тогава ще ми е все едно с к'во ще си пълни кошницата хлебния.

ПП
Двама мои близки роднини си заминаха от тоя свят, единият благодарение на наркотици, а другият благодарение на фалшив алкохол. А двама приятеля (интелигентни и с положение хора, не някакви бъмове) почти ги сполетя същото, след като си 'омазаха' черните дробове благодарение на алкохол, но престоят в болница ги закрепи. И четирите случая са в София и ако бях олигОфрен като отворилия темата, вероятно и аз трябваше да пусна една темичка за пълнене на кошници в София.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да напълним кошницата ... с наркотици (версия БК)

Мнение от pumpy »

Това между другото е доста валидна теза: колко теми има в този форум за "варене на алкохол" ????
И наркотиците на "прасето и хлебния" са ни проблема ?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да напълним кошницата ... с наркотици (версия БК)

Мнение от Kan_Tangra »

Така така, и алкохолиците и наркоманите да си плащат здравните сами.
То и като си рисков шофьор си плащаш повечко застраховка.
Щатите са образец в това отношение. Нали щяха да правят и дебелите по-рискови, и да си плащат повече. Нали за това си има статистици и актюери, да си изчисляват там.

Бтв, сега да не се хванете, но и аз имам далечен познат, от Бургас, който почина от свръх доза. Комшия, по-скоро, не ми е никакъв, виждал съм го броени пъти.
Но пък в бг нещата много повече се разчуват. Всеки приказва.
В Канада дори и в съседния апартамент да се гръмне някой, няма да се разбере много.
Бтв, тоя същия изшмърка (или каквото си прави там) няколко имота, дето баща му ги спечели.
Та, за да си наркоман, трябва да има някакви пари за да се плати масрафа. Нормално Канада да е по-голям пазар.

А домашния алкохол не е работа.
Ако не можеш да си платиш алкохола от магазина, определено пиеш твърде много!
:rofl: :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор