Имотния балон в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:
ivandaman написа:
Panem et Circenses написа:
Бай Иване, ние можем да четем, ама освен да се чете ре пропагандата трибва и да се мисли
Point taken. Съгласен :handshake: :y:
Panem et Circenses написа:
Защо става това е показано в таблицата по-горе. В края на 2014 и началото на 2015 канадския долар се срива буквално срещу US$ а така също и спрямо китайските пари (но и спрямо хонгконгския доллар и почти всички други валути).

От тази таблица се вижда че цените на къщите във Ванкувер са на практика непроменени спрямо тези от преди три години (в US$) и са само с 5.7% по-скъпи в китайски юани, докато цените на тоунхоузите и апартаментите са дори по-ниски сега отколкото преди три години за купувачи с US$ или CNY.

Таблицата съдържа и цените в New Westminster (заради съфорумника оттам) - и тоунхоузите там сега например са с 20% по-евтини отколкото през януари 2013 за купувач с US$.
Пак съгласен... Ако пък купиш къща с bitcoins най-вероятно балона във Ванкувър вече се е спукал.

Проблемът е (Забележи, взех си поука и се опитвам да разсъждавам) че повечето от хората живеещи и работещи тук взимат заплати в Канадски долари. На мен ми е напълно ясно че за "foreign investor-ите" слабият канадски долар е още по-голям incentive да "инвестират" тук.

да бе, спукали са се да инвестират, затова в Торонто предлагането е повече от търсенето и дори баба Станка е решила да изкара някой друг милион от прогнилото има няма 100 години бунгало ! :lol: :rofl:

а сега сериозно, ако някой се загледа из сайтовете за имоти, почти всички от по скъпите са на масата, а сетете се защо ! ;) :lol:

мечтата на емигранта след Н години за бейби бумър лайф стайл
продаваш на пенция бунгалото за половин милион,обуваш розовите гащи и се качваш на кадилака да обикаляш половината свят
да ама ,не
тия времена са в историята
вече такъв филм няма
само се замислете при тия цени на имоти например във Ванкувър и торонто сравними с доходите на редовите хора как ше стане тоя филм да обуете един ден и вие розовите гащи
балона е надут за да храните баба,а не един ден да храните себе си
вашето време никога няма да дойде
ше си останете до живот такс пеъри
това не е канада отпреди 30-40 години и вие сте там точно заради това
и да се пънете и да се гъзите сметнати сте още на чекинга на еърпорта
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от ivannklv »

Pavel M написа: това не е канада отпреди 30-40 години и вие сте там точно заради това
и да се пънете и да се гъзите сметнати сте още на чекинга на еърпорта
:y: :y: :y:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от pumpy »

По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:
мечтата на емигранта след Н години за бейби бумър лайф стайл
продаваш на пенция бунгалото за половин милион,обуваш розовите гащи и се качваш на кадилака да обикаляш половината свят
да ама ,не
тия времена са в историята
вече такъв филм няма
само се замислете при тия цени на имоти например във Ванкувър и торонто сравними с доходите на редовите хора как ше стане тоя филм да обуете един ден и вие розовите гащи
балона е надут за да храните баба,а не един ден да храните себе си
вашето време никога няма да дойде
ше си останете до живот такс пеъри
това не е канада отпреди 30-40 години и вие сте там точно заради това
и да се пънете и да се гъзите сметнати сте още на чекинга на еърпорта
Комшията е на 84, жена му на близо 80, 4 левъл сплита си го държат (цената му лани скочи с 20 %), нв съм ги яидял по розови гащи, Северна Америка я обикалят с VW кампър, карат Шеви Малибу всеки, а света обикалят със самолет и кораб. :D

Аз съм такс пеър от 15 години, ама това не ме е спряло да обикалям света без розови гащи, първа класа на самолета, и като платинен мембър на няколко хотелски вериги. :D

Ти след като обикаля Северна Америка десет години въртейки геврека на тира и спейки в sleeping bearth , сега обикаляй Делиормана. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от ivandaman »

tonich написа:Няма какво да запазваш!
Както стана дума и по-горе, цената на бараката не е 2.5 милиона, докато някой наистина не брои толкова. А дали изобщо ще брои е съвсем друга тема...
SOLD for:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от yahoo »

Очаквах че все ще се продаде на някаква цена, но чак пък да наддават над $100к за тази педя земя ми се вижда вече прекалено. Наистина е добре че на жълтите не им понася студа и френския :)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

А китаюгите са всичко друго, но не и ларж!
Не им е чиста работата!
:D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа:
Pavel M написа:
мечтата на емигранта след Н години за бейби бумър лайф стайл
продаваш на пенция бунгалото за половин милион,обуваш розовите гащи и се качваш на кадилака да обикаляш половината свят
да ама ,не
тия времена са в историята
вече такъв филм няма
само се замислете при тия цени на имоти например във Ванкувър и торонто сравними с доходите на редовите хора как ше стане тоя филм да обуете един ден и вие розовите гащи
балона е надут за да храните баба,а не един ден да храните себе си
вашето време никога няма да дойде
ше си останете до живот такс пеъри
това не е канада отпреди 30-40 години и вие сте там точно заради това
и да се пънете и да се гъзите сметнати сте още на чекинга на еърпорта
Комшията е на 84, жена му на близо 80, 4 левъл сплита си го държат (цената му лани скочи с 20 %), нв съм ги яидял по розови гащи, Северна Америка я обикалят с VW кампър, карат Шеви Малибу всеки, а света обикалят със самолет и кораб. :D

Аз съм такс пеър от 15 години, ама това не ме е спряло да обикалям света без розови гащи, първа класа на самолета, и като платинен мембър на няколко хотелски вериги. :D

Ти след като обикаля Северна Америка десет години въртейки геврека на тира и спейки в sleeping bearth , сега обикаляй Делиормана. :D
така е съглаен.сега обикаляш света от командировъчни,изплащаш половин милион моргидж с трудовите си доходи,но след 15-20 год когато се предполага,че трябва да излезеш на пенсия инвестицията ти в моргиджа най малко 3 пъти ще се е обезценила защото имотния балон рано или малко по късно ще се спука и от изплатената сума на инвестицията при продажба няма да получиш и една трета
което няма да ти даде възможност да обикаляш света по розови гащи подобно на бейби бумърите закупили къщи преди 30 год за 100 и продали ги към настоящия момент за 1 милион
това имам напредвид ,че ще се случи,а то е неизбежно чисто технически,с тоя ръст на доходите и с тия цени на имотите след 20 год няма никой да има възможност да извади 1 милион за къщата ти,ще вземеш макс 300
като сложим и инфлацията през тези години ще вземеш все едно 100 след като си платил за моргидж от 500 1 милион с лихвите
тогава ко праим,няма розови гащи,няма розов кадилак има само едно розаво събуждане
ще кажеш защо
ами защо ли,защото не си предвиден след Н години ти да бъдеш добре,а си пожелан единственно като такс пеър да плащаш задължения от преди 30-40 год за идващата вълна на бейби бумърс,а след теб за теб се оказва ,че няма кой да плаща софрата и по тая причина един вид имотния балон се е устремил към БУМ :@
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от roumensp »

Батка, а защо смяташ, че хората трябва да си продадат това, в което живеят, за да обикалят света по розови гащи ? Сметките никога не са ти били силната страна, иначе нямаше да се набуташ преди години с непосилен за теб мортгидж, който не можеш да изплащаш и в резултат да се прибереш с подвита опашка в родината. :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:Батка, а защо смяташ, че хората трябва да си продадат това, в което живеят, за да обикалят света по розови гащи ? Сметките никога не са ти били силната страна, иначе нямаше да се набуташ преди години с непосилен за теб мортгидж, който не можеш да изплащаш и в резултат да се прибереш с подвита опашка в родината. :D

ами няма да имат кеш флоу за да могат да се развяват по света по розови гащи
единственният вариант е продажба
другия финансова поддръжка на скъп имот с всичките му разходи с недостатъчна във финансов аспект пенсия обричаща ги на мизеруване на стари години
изхода е продажба,но за съжаление не съм пророк продажбата ще е много неизгодна когато балончето пукне,а то няма как да не пукне
ти поне си умен човек и трябва да си наясно ,че няма да фалирате ,ама мисълта сега да купиме евтино и след 20 години да продадем скъпо с което да си гарантираме живот на милионери няма как да се случи
от тук нататък само ще давате заден освен ако спекулативните цени на имотния пазар към настоящия момент не паднат минимум 2,3 пъти
ако не ще си едно гърбене за нищо,само заради единия покрив без очакваната капитализация когато му дойде времето
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
KolioBalkanski2.0
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Дек 06, 2015 9:06 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от KolioBalkanski2.0 »

ето и моите 2 цента. Продадох си кондото в Торонто преди 15 години мислейки че балона се е надул и скоро ще се пука. Поради различни причини не купих къща през първите няколко години а а и до Хонг-кувър се разходихме. Прибирайки се в Торонто преди няколко години (сингъл фемили хоумс в радиус 10-15 км от даунтаун бяха по 350-450) и бяях сигурен че балона вече съвсем ще се спука ама за 5 години цените се удвоиха и сега същите бараки са по 600-800к.

Един от аспектите който много хора пропускат е че канадския долар като много други фият къренсийс е разтегливо понятие а не константа.

Целия проблем идва от там че населението за последните 30 години на света се е удвоило, земя повече не произвеждат и дори в Канада с многото земя индустрията и работите както и интересния живот (без да броим траперството) се е концентрирал в няколко големи града. Извод - ако ще е за живот - купи си най добрия имот който можеш да си позволиш сравнително лесно в най добрия район и си живей живота.

Има добри български агенти с добро познание на районите и самия пазар - звъннете им - пари не взимат за съвет и дори при покупка продавача им заплаща.

Ако има заинтересовани от риял естейт мийт ъп или семинар в ГТА - пишете тук и може да организираме нещо. В заключение минали показатели не са гаранция за бъдещи печалби но факта е че недвижимите имоти в моите двайсетина години на този континент се оказват най сигурния генератор на благополучие.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:
roumensp написа:Батка, а защо смяташ, че хората трябва да си продадат това, в което живеят, за да обикалят света по розови гащи ? Сметките никога не са ти били силната страна, иначе нямаше да се набуташ преди години с непосилен за теб мортгидж, който не можеш да изплащаш и в резултат да се прибереш с подвита опашка в родината. :D

ами няма да имат кеш флоу за да могат да се развяват по света по розови гащи
единственният вариант е продажба
другия финансова поддръжка на скъп имот с всичките му разходи с недостатъчна във финансов аспект пенсия обричаща ги на мизеруване на стари години
изхода е продажба,но за съжаление не съм пророк продажбата ще е много неизгодна когато балончето пукне,а то няма как да не пукне
ти поне си умен човек и трябва да си наясно ,че няма да фалирате ,ама мисълта сега да купиме евтино и след 20 години да продадем скъпо с което да си гарантираме живот на милионери няма как да се случи
от тук нататък само ще давате заден освен ако спекулативните цени на имотния пазар към настоящия момент не паднат минимум 2,3 пъти
ако не ще си едно гърбене за нищо,само заради единия покрив без очакваната капитализация когато му дойде времето
Абе странен човек си ти, не си ли чувал думи като спестявания, инвестиции и т.н. ?

От друг страна, как мислиш се плаща наем с една гола пенсия в град като Ванкувър ?

А който тепърва ще купува не мога да го мисля, аз съм щастлив, че преди 11 години не слушах пророците дето викаха, че имотите щели да паднат и след 5 години смятам да забравя какво означават думите ипотека, пазар на недвижими имоти, наем и т.н.

А и като се замислиш спестявания/инвестиции, както и валути се обезценяват, банки фалират (не дай си боже да си инвестирал с тях), но на едно изплатено парче земя няма какво да му се случи (освен в случай на 3-та св. война). Абе при всички положения на старини да разчиташ само на пропърти или само на спестявания не е много добра идея или както е казал поетът - дивърсификация му е майката ... :D
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от tonny »

roumensp написа:А който тепърва ще купува не мога да го мисля...
Викаш да му мислим ние, новите имигранти... :tmi: :(
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от roumensp »

tonny написа:
roumensp написа:А който тепърва ще купува не мога да го мисля...
Викаш да му мислим ние, новите имигранти... :tmi: :(
Първите 4-5 години не ги мисли тия работи, а след това - според зависи. ;) Дет' се вика, в началото си налягаш парцалите, нема начин ...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
tonny написа:
roumensp написа:А който тепърва ще купува не мога да го мисля...
Викаш да му мислим ние, новите имигранти... :tmi: :(
Първите 4-5 години не ги мисли тия работи, а след това - според зависи. ;) Дет' се вика, в началото си налягаш парцалите, нема начин ...
то да беше само първите 4-5 год с мед да го намажеш
50 кв дупка за половин милион с каква заплата се изплащат
тони тинк абаут диз
ти поне си начетен пич и можеш да смяташ
румбата дето уцелил кьоравото преди 15 год не се отнася за теб и за такива като теб
за вас доживотно спонсорство на ленд лорда и усещането ,че живеете в сравнително спокойна среда
ама годините се нижат бързо и едва ли ще ти е от полза кви ти ги редят ванкувърските баровци когато за теб резултата е нотинг
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор