Пристигане в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Хмм, те Албертианци му казват Дедмънтън (Dead..), ама не знам що .. :tmi:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

Kan_Tangra написа:Хмм, те Албертианци му казват Дедмънтън (Dead..), ама не знам що .. :tmi:
аз знам защо,ма тях това едва ли ги касае

те са мотивирани да ходят в канада за да бачкат и да печелят,а работата е в Едмънтън
ко са тръгнали по разходки ей им рим,париж и Мадрид,на две крачки разстояние
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Лина Иванова »

newcomer написа:
Лина Иванова написа:Калгари избрахме.

що не помислите за Едмънтън
в радиус 500 км на север от Едмънтън има много работа
от калгари до там радиусът става 800 км
което си е доста по голямо разстояние за пътуване
Според това, което ни интересува да има в града, избора ни беше между Ванкувър, Едмънтън и Калгари.
За сега остава Калгари, но никога не се знае
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

Лина Иванова написа:
newcomer написа:
Лина Иванова написа:Калгари избрахме.

що не помислите за Едмънтън
в радиус 500 км на север от Едмънтън има много работа
от калгари до там радиусът става 800 км
което си е доста по голямо разстояние за пътуване
Според това, което ни интересува да има в града, избора ни беше между Ванкувър, Едмънтън и Калгари.
За сега остава Калгари, но никога не се знае

какво е това което ви интерисува да има в града ,ако не е тайна
за мен приоритетът е за възможности за добре платена работа и след това всичко останало
щото това условие няма ли го всичко друго което го има в града е без никакво значение,ако нямаш възможност да го ползваш
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Пристигане в Канада

Мнение от the_coach »

newcomer написа:

какво е това което ви интерисува да има в града ,ако не е тайна
Ах каква си дърта клюкарка :D
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Пристигане в Канада

Мнение от prace »

Лина Иванова написа:Ох, не сме с работна виза. Но когато започнахме процедурата преди 5 години, и във формата имаше въпрос къде ще отидем - написах Онтарио. Но с времето се насочихме към Алберта.
Newcomer, направи ми впечатление, че за теб няма значение кой какво пише или пита, ти си търсиш думичка, за която да се хванеш и да се заяждаш. За това и не коментирах след първия ти отговор.
Относно отговора на pumpy - той ми написа точно това, което и аз се опасявам, че може да стане.

И да мисля, че ако попитам в имиграционния офис, ще ми отговорят. Защото винаги са го правили. Но исках да попитам първо тук, защото от една страна мисля, че е дребен проблем, за да ги занимавам, но друга мен ме притеснява.

✋

Много неща се поменят за 5 години. Това всеки го знае. Когато сте започнали процедурата сте писали Онтарио, но после сте си променили решението и искате да кацнете и живеете в Алберта. Няма нищо нередно и притеснително в това.
Когато започнахме нашата процедура написахме Ню Брънсуик. После кацнахме в Онтарио през 2005. Никой не ни попита защо. Имахме ландед имигрант визи и това е достатъчно.
5 години са голям период от време. Всичко се случва. Правителства падат, войни стават, хора се развеждат, деца се раждат и т.н....Все важни неща.
Това даже и канадците го знаят.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Калгари хората ходеха преди 10 години там, емигрираха на тумби. Всичкото социал от монреал там се изнесе.
Сега му мина модата. Хората от там си заминават.
8)
Долара направи 1.55 към еврото наскоро, а днес е 1.50. И то не е от хубост, ами мотора на отбора нещо не тегли вече. (Алберта, демек)
Аз ако сега емигрирах, Алберта щеше да е последното място от Канада, където бих отишъл.

Вероятно Торонто би било на 1 място, заедно с Ванкувър.
А кат се замисля, и Нунавут не е за изхвърляне, стига да приемат в златните мини програмисти (казал коня) ;) .
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Лина Иванова »

Хора, благодаря ви за отговорите.

Kan_Tangra, и в други теми си ми казвал, че положението в Калгари и Алберта е тежко.
Ние сме с образование от НСА и професиите ни са свързани със спорта. В Калгари има училища за спортисти, има и академия за олимпийски надежди, има много развити клубове. За нас все още това е мястото, където имаме най-голям шанс да се развиваме по професиите си.
Newcomer, предполагам, че това отговаря и на твоя въпрос, какво ни привлича в този град.

Поздрави
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Пристигане в Канада

Мнение от the_coach »

Лина Иванова написа:Хора, благодаря ви за отговорите.

Kan_Tangra, и в други теми си ми казвал, че положението в Калгари и Алберта е тежко.
Ние сме с образование от НСА и професиите ни са свързани със спорта. В Калгари има училища за спортисти, има и академия за олимпийски надежди, има много развити клубове. За нас все още това е мястото, където имаме най-голям шанс да се развиваме по професиите си.
Newcomer, предполагам, че това отговаря и на твоя въпрос, какво ни привлича в този град.

Поздрави
Оооооопс !!! Много добре си направете проучванията, къде са повече възможностите, от къде аджеба излизат най-много канадски спортисти точно от вашата област, и т.н.
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Iris »

Лина Иванова написа: Ние сме с образование от НСА и професиите ни са свързани със спорта. В Калгари има училища за спортисти, има и академия за олимпийски надежди, има много развити клубове.
Ако имате време и желание,може да видите статистика за демографските характеристики на градовете, данни за масовия спорт, броя на участниците, такси...
Освен ако не сте световни светила и веднага могат да дойдат да тренират при вас професионалисти и медалисти.

Все пак вие си познавате сферата най-добре и решението си е ваше!

Много е странно, че има провинция и град на визите???
Да не сте по провинциална програма?
Щом са ви го написали, според мен е добре да се уважи, освен, ако те не ви потвърдят писмено, че може да го промените.
Все пак може да идете първо там, а после да потърсите по-добри перспективи другаде.
Иначе не се знае какви изненади може да последват при подаване на документи за канадски паспорти.
Успех!
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от Лина Иванова »

Iris написа:
Лина Иванова написа: Ние сме с образование от НСА и професиите ни са свързани със спорта. В Калгари има училища за спортисти, има и академия за олимпийски надежди, има много развити клубове.
Ако имате време и желание,може да видите статистика за демографските характеристики на градовете, данни за масовия спорт, броя на участниците, такси...
Освен ако не сте световни светила и веднага могат да дойдат да тренират при вас професионалисти и медалисти.

Все пак вие си познавате сферата най-добре и решението си е ваше!

Много е странно, че има провинция и град на визите???
Да не сте по провинциална програма?
Щом са ви го написали, според мен е добре да се уважи, освен, ако те не ви потвърдят писмено, че може да го промените.
Все пак може да идете първо там, а после да потърсите по-добри перспективи другаде.
Иначе не се знае какви изненади може да последват при подаване на документи за канадски паспорти.
Успех!
Ок. Благодаря за съветите
По self-employed програма сме, която е федерална.
На визата в паспортите няма написано място. Споменато е в другите документи.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Пристигане в Канада

Мнение от myhata II »

Тук, за спортисти от Европа - ляб няма, освен ако не си хокеист или бейсболист !
Надали играете и хамерикански футбол !
В Спорт, изкуство и наука тука са много назад !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

и аз това се чудя защо точно канада и калгари където шансовете за реализация в тая област са почти нулеви,
а не се пробва в европа където професионалния спорт е на много по високо ниво и шансовете за реализация на практика са неограничени

та защо точно канада
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Пристигане в Канада

Мнение от myhata II »

То и преди 2 години бай Иван абаджията идва и видя за какво става на въпрос и си изказа мнението за спорта в Канада
-"пълни селяци" и си замина обратно в България !
;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Пристигане в Канада

Мнение от newcomer »

мух,едва ли Лина е пехливан сурат
по скоро е специалистка по някои тънки женски спортове
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор