Идиотизмът на Телъс

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Идиотизмът на Телъс

Мнение от roumensp »

optics написа:
tonich написа:И аз имам пощенска кутия приTelus, ама никога не съм се сещал да я ползвам.
Optics, подарявам ти я. :D
Мерси, каква е паролата ?
;)
На мен Шоу ми дават 10 имейл адреса ... ама нямам 10-членно семейство, но дори и да имах пак нямаше да ползваме нито един. За човек ползващ мобилни устройства Gmail е най-удобната опция, дори и под iOS. Не ми пука дали Гугъл могат да ми четат имейлите, защото не си кореспондирам с Ал Каида, а за криптирано съхраняване на файлове в "облака" ползвам неща от типа на Boxcryptor (или просто енкриптвани RAR-ове).

BTW, новия Outlook на MS е доста добър имейл клиент и под Андроид, и под iOS, работи добре дори с Gmail и е най-добрият от всички MS Exchange клиенти, които съм ползвал досега.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идиотизмът на Телъс

Мнение от ablood »

Винаги съм намирал за лекомислено да се възползваш от безплатната поща на доставчик. Дори пощата на Microsoft (live.com) също е засенчен второстепенен продукт, който освен, че не се бори с конкуренцията, вероятно ще ме направи зависим от главния продукт.

Yahoo и Gmail от дълги години са доказани като най - удобни. Моите лични предпочитания са към Яху, макар, че единственото което ме дразни в Гугъл е разделянето на писмата по различни папки в мобилната версия на браузърите. И там обаче си има чалъм.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Идиотизмът на Телъс

Мнение от roumensp »

ablood написа:Винаги съм намирал за лекомислено да се възползваш от безплатната поща на доставчик. Дори пощата на Microsoft (live.com) също е засенчен второстепенен продукт, който освен, че не се бори с конкуренцията, вероятно ще ме направи зависим от главния продукт.

Yahoo и Gmail от дълги години са доказани като най - удобни. Моите лични предпочитания са към Яху, макар, че единственото което ме дразни в Гугъл е разделянето на писмата по различни папки в мобилната версия на браузърите. И там обаче си има чалъм.
Искаш или не, трябва да имаш някакъв имейл с Майкрософт, за да имаш достъп до други техни продукти и сервизи. И аз имам един, който ми служи предимно за логин.

Яху-то много го хакват в последните години и няма добри имейл клиенти за него. Допреди 7-8 години го ползвах, после окончателно минах на Гугъл. Жена ми и майка ми още си карат с Яху.
Последно промяна от roumensp на Пет Авг 07, 2015 6:25 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идиотизмът на Телъс

Мнение от ablood »

Оооо..

Ако това имаш впредвид аз имам акаунти на стотици места. Хубавото е, че ползвам едно и също име/парола за второстепенни нужди, та не се бъркам.

На няколко пъти ми се е случвало да се опитвам да се регистрирам някъде и да се окаже, че вече съм юзър от 10 години и се логвам безпроблемно. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Идиотизмът на Телъс

Мнение от roumensp »

ablood написа:На няколко пъти ми се е случвало да се опитвам да се регистрирам някъде и да се окаже, че вече съм юзър от 10 години и се логвам безпроблемно. :lol:
Случва се ... аз затова първо пробвам да се логна и чак ако не става се регистрирам. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Идиотизмът на Телъс

Мнение от optics »

ablood написа:... че единственото което ме дразни в Гугъл е разделянето на писмата по различни папки в мобилната версия на браузърите. И там обаче си има чалъм.
Ако съм разбрал правилно какво искаш да кажеш, ползваш гугъл мейла на мобилни устройства през браузър ??? Защо ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Идиотизмът на Телъс

Мнение от optics »

roumensp написа: BTW, новия Outlook на MS е доста добър имейл клиент и под Андроид, и под iOS, работи добре дори с Gmail и е най-добрият от всички MS Exchange клиенти, които съм ползвал досега.
ЗА колко нов говориш ? Откак стана скандала с паролите, не съм го поглеждал, чакам някой да каже че са си взели поука. Назад ли съм ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Идиотизмът на Телъс

Мнение от roumensp »

optics написа:
roumensp написа: BTW, новия Outlook на MS е доста добър имейл клиент и под Андроид, и под iOS, работи добре дори с Gmail и е най-добрият от всички MS Exchange клиенти, които съм ползвал досега.
ЗА колко нов говориш ? Откак стана скандала с паролите, не съм го поглеждал, чакам някой да каже че са си взели поука. Назад ли съм ?
Какъв е тоя скандал, нещо с паролите на Exchange сървърите ли ? Аз говоря за имейл клиента за Андроид и iOS, появил се тая година.

https://blogs.office.com/2015/04/01/mor ... -calendar/"

Поддържа Microsoft Exchange, Outlook.com (Hotmail, MSN), Gmail, Yahoo Mail, iCloud.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Идиотизмът на Телъс

Мнение от optics »

Точно за него. Които колеги бяха избързали да го инсталират бяха посъветвани да го разкарат и моментално да си сменят паролите.
Чети тука:
http://securityaffairs.co/wordpress/335 ... k-app.html"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Идиотизмът на Телъс

Мнение от roumensp »

optics написа:Точно за него. Които колеги бяха избързали да го инсталират бяха посъветвани да го разкарат и моментално да си сменят паролите.
Чети тука:
http://securityaffairs.co/wordpress/335 ... k-app.html"
Гличът очевидно е засягал предимно Exchange. На мен не ми пука особено за корпоративния мейл, а IT така или иначе ни форсира всеки 2 месеца да си сменяме паролите.
За основния си мейл, Гугълския, разбира се предпочитам оригиналния апп на Гугъл.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идиотизмът на Телъс

Мнение от ablood »

optics написа:
ablood написа:... че единственото което ме дразни в Гугъл е разделянето на писмата по различни папки в мобилната версия на браузърите. И там обаче си има чалъм.
Ако съм разбрал правилно какво искаш да кажеш, ползваш гугъл мейла на мобилни устройства през браузър ??? Защо ?
И баща ми и децата ми по-често си рисетват телефоните, отколкото да си проверяват имейлите, та няма смисъл от апликации. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор