Туристически агенции в GTA

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Захари Стоянов
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 7:39 pm

Туристически агенции в GTA

Мнение от Захари Стоянов »

Добър ден, интересувам се дали някой може да ми даде информация за начина на намирнае на работа в туристическа агенция (travel agent, travel consultant) в ГТА. Жена ми има опит от БГ и иска това да е полето в което да работи, но нямаме много представа за този регион. Всякакви контакти и инфомрация биха били оценени.
Благодаря.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Туристически агенции в GTA

Мнение от roumensp »

Захари Стоянов написа:Добър ден, интересувам се дали някой може да ми даде информация за начина на намирнае на работа в туристическа агенция (travel agent, travel consultant) в ГТА.
Предполагам че начина е като навсякъде другаде - от обяви за работа. :D
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Туристически агенции в GTA

Мнение от Koko »

Захари Стоянов написа:Добър ден, интересувам се дали някой може да ми даде информация за начина на намирнае на работа в туристическа агенция (travel agent, travel consultant) в ГТА. Жена ми има опит от БГ и иска това да е полето в което да работи, но нямаме много представа за този регион. Всякакви контакти и инфомрация биха били оценени.
Благодаря.
Преди няколко години имах познати които работеха такава работа в Торонто и покрай тях останах с впечатление че няма много хляб в тази работа, като причината за това е че доста хора предпочитат да си правят резервациите он-лайн и рядко прибягват до услугите на туристическа агенция.
А иначе съм съгласен с Руменсп че работа в тази област се търси по същият начин както в която и да е друга област.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Туристически агенции в GTA

Мнение от domino »

Има един лаф, че да кандидатстваш по обяви е малко като „да пращаш сигнали в космоса и да чакаш някой да ти отговори“. Освен този и всички останали стандартни начини има и един доста нестандартен за търсене на работа в GTA. Примерно в един слънчев ден 1000 фирми, в избрани от теб райони на GTA, които се занимават с туризъм, получават СВ-то на жена ти по ... Ъъъъ ... Факс!? Нестандартно нали? Разправят обаче, че тази система работила безотказно. Аз честно казано съм скептично настроен но пусто любопитство ... Другата седмица ще имам лични впечатления. :D Не в областта на туризма де.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Туристически агенции в GTA

Мнение от roumensp »

domino написа:Примерно в един слънчев ден 1000 фирми, в избрани от теб райони на GTA, които се занимават с туризъм, получават СВ-то на жена ти по ... Ъъъъ ... Факс!? Нестандартно нали?
Басирам се, че поне 10 от тях още на другия ден ще й се обадят с предложения за ваканция на Карибите. :D
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Туристически агенции в GTA

Мнение от domino »

Що чак на другия!? Още същия ден :D
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Публикувай отговор