Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до Бг

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до Бг

Мнение от turist »

Здравейте,
Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до Бг.
Фирми, цени, условия.

Интересува ме по-конкретно от Монреал до София или Варна или Бургас.
Времето не е от значение.
Става въпрос за лични вещи, между 100 и 300кг (в зависимост от уговорката и цената)
и размери от няколко кашона, до 3-4 кубични метра.

Конкретни фирми ще са ми най-полезни.
С фирма Евразия се свързах, но изобщо не ми харесаха цените. 5-6$ на кг просто не ми се връзват.
Аз ще си го натоваря на самолет за толкова, включително и като чекиран багаж.

От форума на лс някой ми каза, че е транспортирал 300кг София- Монреал за 700лв. + митнически такси.
Това е перфектна за мен цена.
На мен ми трябва в обратната посока.
Ако успея да намеря нещо дори частично подобно, ще съм доволен.

Свързах се с 2 румънски фирми в Монреал, но те предпочитат дребни пратки, като цената им беше 3$ до Букурещ.
Транспортиране на по-голямо количество не ги очарова. Отделно английският им беше слабичък и настояваха да им говоря на румънски ... :)
Ако не намеря в Монреал, торонтовските фирми са опция, но и главоболията нарастват.

Благодаря предварително на включилите се.
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от turist »

И така, никой нищо?

Бяха ми казали за някакво момиче Цветелина, която извършва такива услуги в Монреал.
Някой има ли нейни координати?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от optics »

Ти ползваш ли търсачката въобще ???

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 35&t=46537"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от turist »

Хм, ползвам! Щях да пиша, че съм изчел що годе всичко, което пише в тоя форум по въпроса.
С Николай се бях свързвал, но той превозва само от Торонто. Освен това надълго и широко ми обясняваше колко се стараел и как винаги имало недоволни клиенти. И след като ме задържа едно половин час по телефона, през 5 минути ми повтаряше, че го безпокоя и да не се обаждам в петък следобед. Което аз нямаше как да знам предварително. А и през цялото време се опитвах да приключа разговора и без това. Бях обадил за първоначална, ориентировъчна информация, в рамките на 2 минути. Която не получих, защото се изискваше съвсем точни размери и килограми. Които аз все още нямам, защото не съм пакетирал багажа все още. И дори не знам дали ще си струва изобщо. Трябва първо да видя дали ще струва 500, 1000, 1500 или 2000$ за да знам да се захващам ли. Пък тогава да пакетирам и да меря дали товарът ще ми е 2 на 1 на 1 или 2.2 на1.1 на 1.1. И дали ще излезе с амбалажа 200кг или 220.
Лошо няма, предполагам, че е много добър човек и специалист. Не отричам, че ще може да ми предложи изгодни условия. Ще го потърся отново, като имам съвсем точните размери и килограми.
Но фактът си остава, Николай не извършва транспорт от Монреал.
И Монреал - Торонто трябва да го транспортирам с камион сам, и това трябва да се добави към общата цена.
Мерси, все пак за включването!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от Koko »

Ето ти една идея, влизаш в Гугъл, пишеш: International movers Montreal quotes - и ще получиш лист от компании предлагащи подобни услуги, съответно можеш да пуснеш запитване до няколко компании, да кажем 5 или 6 на брои, да ти дадът поне някаква приблизителна цена за превоз, като обаче наистина е хубаво да имаш представа какъв обем и какво тегло ще превозваш.

Ето ти един случайно намерен такъв сайт, но честно казано нямам идея за цените, според мен няма да е евтино.

http://montreal.movers-int.com/"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от turist »

Направих го това, но излизат всевъзможни фирми, които не са тясно специализирани със презокеански транспорт.
Излизат всевъзможни дребни превозвачи, които пренасят с камион от град на град и основно са специфични с предлагане на хамалски труд + камион и транспорт от адрес до адрес. Все неща, които не ми вършат работа.
Не че няма други, но е адски трудно да се попадне на подходяща, без препоръки и конкретна информация. Гугъл не върши много работа в случая.
Има и торонтовски фирми, с които ще се свържа в близко време. Това, което е шокиращо е, че няма подходяща монреалска фирма. Толкова ли голяма провинция се оказва тоя град, или пък бг комюнитито е малко и няма пазар за такива услуги, просто ми се вижда странно. Ако никой не знае, няма проблем.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от Koko »

turist написа:Направих го това, но излизат всевъзможни фирми, които не са тясно специализирани със презокеански транспорт.
Излизат всевъзможни дребни превозвачи, които пренасят с камион от град на град и основно са специфични с предлагане на хамалски труд + камион и транспорт от адрес до адрес. Все неща, които не ми вършат работа.
Не че няма други, но е адски трудно да се попадне на подходяща, без препоръки и конкретна информация. Гугъл не върши много работа в случая.
Има и торонтовски фирми, с които ще се свържа в близко време. Това, което е шокиращо е, че няма подходяща монреалска фирма. Толкова ли голяма провинция се оказва тоя град, или пък бг комюнитито е малко и няма пазар за такива услуги, просто ми се вижда странно. Ако никой не знае, няма проблем.
Пробва ли да пуснеш запитване през линка който съм ти дал по-горе?
Като уточниш от къде до къде ще се местиш и какво количество багаж имаш, най-вероятно е да получиш отговори от фирми които се занимават точно с такова местене.
Да добавя и това - аз съм се местил по този начин, макар че крайната ми дестинация не беше България. Реално в местенето участваха 3 различни фирми - първата дойде да вземе багажа от апартамента ми в Канада, втората има грижата за презокеанският транспорт от Монтреал до Хамбург, а третата беше тази която ми достави багажа на посоченият в Европа адрес, като те имаха грижата и за освобождаването от митницата. Всичкото това беше оформено като договор с една от транспортните фирми, а другите две бяха като подизпълнители.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от Koko »

Ето, това е уеб-сайта на фирмат с която аз се местих, но това че ми свършиха работа на мене с нищо не гарантира че ще ти предложат услугата от която имаш нужда.

http://www.eurotransportintl.com/"

Съвета ми остава, опитай се да получиш оферти от няколко компании, така ще имаш по-добра идея кой колко пари и иска и какво предлага.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от pumpy »

Koko написа:Ето, това е уеб-сайта на фирмат с която аз се местих, но това че ми свършиха работа на мене с нищо не гарантира че ще ти предложат услугата от която имаш нужда.

http://www.eurotransportintl.com/"

Съвета ми остава, опитай се да получиш оферти от няколко компании, така ще имаш по-добра идея кой колко пари и иска и какво предлага.
Коко, понякога ти се чудя на желанието да помагаш, на хора, които не искат да им се помогне.....Евала
turist
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 1:03 pm

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от turist »

Koko написа:Ето, това е уеб-сайта на фирмат с която аз се местих, но това че ми свършиха работа на мене с нищо не гарантира че ще ти предложат услугата от която имаш нужда.

http://www.eurotransportintl.com/"

Съвета ми остава, опитай се да получиш оферти от няколко компании, така ще имаш по-добра идея кой колко пари и иска и какво предлага.
Мерси, ще се обадя и ще пиша резултата.
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от Rhea »

И аз се интересувам, с кола и без кола. Още не съм започнала да се обаждам, че представата ми е само бегла какво ще взимаме. Като наближи октомври ще решаваме.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от newcomer »

преди 6 год 20 футов контейнер франко варна 2200 канадски
компанията беше на 32 аве лашин,като се движиш посока юг-север от дясно някъде по средата
влизаше се от към бек ярда и беше съседна на ТNT/ако на някой му говори нещо
цялата работа по оправяне на документи взе 5 мин.натовариха ме на MSC

хед офиса на компанията

;Avimar international transport INC;
Montreal
4999 Ste-Catherine W,Suite 205
H3Z 1T3
tel 514 489 7555
Последно промяна от newcomer на Вто Юни 23, 2015 12:52 pm, променено общо 1 път.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от Rhea »

Много благодаря.
Като се взема цял контейнер без оглед на кг. ли е?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от newcomer »

Rhea написа:Много благодаря.
Като се взема цял контейнер без оглед на кг. ли е?
без
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Моля за информация за транспортиране на обемен багаж до

Мнение от the_coach »

newcomer написа:
Rhea написа:Много благодаря.
Като се взема цял контейнер без оглед на кг. ли е?
без
Максимума е 30 т за High Cube ;)
Публикувай отговор