ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от Kpetrov »

ablood написа:
todor73 написа:
ablood написа:[quote="todor73"И аз бях абсолютно скептично настроен, но след като безславно изпуснах супер-сочна къща в съседство до мен, за следващата се обадих на агент единствено да финализира сделката.
Знаех че така ще стане, ама хайде уйдисвам ти на акъла :)

Това "за следващата се обадих на агент единствено да финализира сделката" как да го разбирам, оставам с впечатление че си си я намерил сам и си викнал агента само да финализира сделката ... изпуснал си и тази къща ли, оттам идва и противоречието.
Не пъм писал, че съм изпуснал и втората къща. Обадих се на агент и финализирахме сделката. Какво противоречие?
Противоречието е, че си изпуснал сочната къща защото си търсил сам без агент и не си имал достъп до пресните "изгодни" оферти, а за втората къща си направил пак същото намерил си я сам и агента само е финализирал. Демек вероятно си изпуснал или е можело да изпуснеш още по-сочна оферта/и. ;)
Противоречието е че не си направил каквото съветваш - да се търси чрез агент, а си търсил пак сам.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от ablood »

Щеше да е противоречие, ако бях написал, че съм търсил без агент, въпреки, че тогава съм знаел за ползата от агентите.

Не. Не знаех и я разбрах по трудния начин. В процеса прочетох доста, разбрах, че се занимавам с глупости и се обадих пак на Стефан Цончев с когото купуваме преди 8 години. Уви, уцелих го във ваканция.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от todor73 »

ablood написа:Щеше да е противоречие, ако бях написал, че съм търсил без агент, въпреки, че тогава съм знаел за ползата от агентите.
Хайде пак отново :) Купуване на къща включва долу горе следните етапи :

1. Търсене
2. Намиране
3. Сделка

Ти написа за следващата се обадих на агент единствено (1) да финализирам сделката, на български език единствено (1), както и да го тълкуваш си е единствено (1); никъде не става дума за търсене, намиране с агент :) инъче за повече от един етап трябваше да напишеш поне едно и ... както и да е, лек ти ден.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от ablood »

Ооооокеееееййййй?!?
Много правилно и дебилски ясно си го написал. Точно както си беше.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от Kpetrov »

ablood написа:Щеше да е противоречие, ако бях написал, че съм търсил без агент, въпреки, че тогава съм знаел за ползата от агентите.

Не. Не знаех и я разбрах по трудния начин. В процеса прочетох доста, разбрах, че се занимавам с глупости и се обадих пак на Стефан Цончев с когото купуваме преди 8 години. Уви, уцелих го във ваканция.
Аз това го разбрах така, че и двата пъти си "сгрешил" и си търсил без агент, но за следващите пъти би използвал такъв за търсенето.
Ако се купува като не основно жилище, а като инвестиция, може би има смисъл от някакви "изгодни" зделки които се сключват по думите на някои за 24 часа.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
IMPERATORA
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 8:22 pm

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от IMPERATORA »

Нека да говорим с имена колеги!Дайте предложения Моля! :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от IRA »

ANTOANETA ANDREEVA

http://www.remax-quebec.com/en/courtier ... vendre.rmx"

Моя приятелка търсише къща с Стефан Цончев не беше доволна. Заливаше я с безмислени оферти и си налгаше мнението каква оферта да направят . Накрая тя сама си намери имота и той само и оформи документите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от ablood »

Kpetrov написа: Аз това го разбрах така, че и двата пъти си "сгрешил" и си търсил без агент, но за следващите пъти би използвал такъв за търсенето.
И така да беше пак нямаше нужда да ме обвиняваш в "противоречие".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от Kpetrov »

В нищо не те обвинявам, просто съвета да ползваме агент активно звучеше странно, след като си изпуснал първата къща, но не си го използвал и при втората.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от Marto »

Не знам за Монтреал, но в Едмънтън комисионната за продажба на една средностатистическа къща е от порядъка на $20К. Това са 20 хиляди (after-tax dollars!) от джоба на продавача и купувача за нещо, 95% от което може да си направиш сам с цъкане по интернета. Договорът по покупката е важен, но един адвокат (който така или иначе ще трябва да поправя грешките на агента често) за това няма да вземе повече от 1000 долара. Нотариалните услуги по трансфера и те струват там някъде. Голям праз, че агентът ги покривал.

Не знам вие какви пари изкарвате, но за мен лично спестени $30K (стойността преди данък доход) за няколко (ако и) допълнителни часа работа не е загуба на време.

Радвам се, че на пазара се появиха компании от рода на "1% Realty", ни знам, че много агенти нарочно не показват техните къщи (а да не говорим въобще за for sale by owner).

Когато купувах, използвах агент, защото за съжаление все още повечето къщи се продават през агент и продавачът така и така ще плаща цялата комисионна. А, и чрез собствените си усилия (един час Internet research и спредшийтче на ексел) успях да договоря цена с близо 10К по-ниска от тази, която агентът ми препоръча.

За мене са пълни паразити.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от ablood »

Marto написа: За мене са пълни паразити.
Абсолютно!
Само, че комисионната им е толкова тлъста, защото тук са си уредили много добре нещата и направо не си струва да ги пропуснеш. Иначе и аз бях с твоите настроения при последната покупка.
Един познат с години, но безуспешно се опитваше да влезе в ордера им. Мафия!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IMPERATORA
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 8:22 pm

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от IMPERATORA »

Благодаря на всичкки които се включват но ако може да се съсредочим на темата с конкретни имена защото това са публични личности и е нормално да си кажем всичко което сме получили от тях ! :)
smurfieta
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 5:24 am
Местоположение: Brossard

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от smurfieta »

Моето мнение е точно противоположно на това, на приятелката на Ира.Купихме си къща преди 8 години със Стефан Цончев и съм много доволна. Аз, признавам си държах да обикаляме къщи,които аз си избирах сама и които се оказваха или съвсем различни от това,което изглежда отвън и на снимките или не по нашия джоб.Слава богу, че Стефан Цончев се "наложи" и зпочнахме да гледаме къщи,които той намираше. При оформяне на документите също ни спести пари. Има опит и определено бих се обърнала пак към него ако ми се наложи.
Късмет, независимо кой агент изберете!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от ablood »

:y:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: ПОКУПКА НА КЪЩА КОЙ АГЕНТ ДА ИЗБЕРА?

Мнение от grozdan »

По мое скромно мнение гледайте агента да е специализиран или поне с над средните познания за търсения район.
Националност без значение.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Публикувай отговор