Какво се изисква за отварянето на български православен храм

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от ablood »

Koko написа: А иначе ми трудно някак да си представя човек да има частна църква, най-малкото колко легитимни документи би издавала такава църква?
Тук ме загуби. Пред кого са легитимни документите издавани от монреалската църква?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от Bistra »

ablood написа:
Koko написа: А иначе ми трудно някак да си представя човек да има частна църква, най-малкото колко легитимни документи би издавала такава църква?
Тук ме загуби. Пред кого са легитимни документите издавани от монреалската църква?
Пред канадското правителство примерно. Ако отец Димитър те ожени, например, документите са си напълно валидни.
Ако е спазил процедурата разбира се и е изпратил съответния отрязък, където е необходимо. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от analgin »

Koko написа: А иначе ми трудно някак да си представя човек да има частна църква, най-малкото колко легитимни документи би издавала такава църква?
Да това е един много печеливш бизнес, особенно сектата към която принадлежи легионера. Смотаняците които участват в този пасхал внасят между 20 и 50% от това което заработват срещу това получават правото да си пеят песнички и т. н. църква. Имат и ритуал за зарибяване наречен братска закуска .....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от ablood »

Bistra написа:Ако отец Димитър те ожени, например, документите са си напълно валидни.
Ако е спазил процедурата разбира се и е изпратил съответния отрязък, където е необходимо. ;)
Предполагам имаш впредвид този формуляр за брак:

http://www.justice.gouv.qc.ca/english/f ... rant-a.htm

С него и MuhaII може да ви ожени легално.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от Bistra »

Не нямах предвид това. Имах предвид формуляр за църковен брак, който е в 3 копия:
Едно за църквата, едно за теб и едно, което се депозира в съответната правителствена служба за да узакони брака ви.
Това, което ми показваш е за граждански брак, който в Канада не е задължителен в случай на църковен.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от myhata II »

Koko написа:
Bistra написа:
myhata II написа:
Коко, не знаеш кой стои за ника, може да е богат и грешен и да иска да се разкае за греховете си ...
Отваряйки храм? Мухахахахаха... :rofl:
Според мен е :crazy:
В темата за радио Светлина написа, че не е вярващ. Сега ще отваря храм. WTF?! :D
Всъщност като се замислих, в Канада има човек който знае как се прави български православен храм - Игнат Канев.
Мухи, ти нали все се хвалиш че познаваш всички българи в Торонто, какво ти пречи да му се обадиш и да го питаш?
Със пари и катедрала ще ви отворя, не трябва да се пита дядо ви игната а трябва да се пита дядя ви вселенския патриарх Вартоломей, абе с една дума той коли и той беси
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от Bistra »

Значи нямате проблем, нито ти, нито легионера с парите. :y:
Имате проблем с друго, ама щом няма да ставате пилоти... :wasntme:
Може пък дядо Боже да ви помогне и опрости греховете. :D
Дреме му на Вартоломей, че някой искал да отваря черква! Ми отваряй като искаш! Монреалската църква в началото се е помещавала, доколкото знам в едно мазе. Важно е да има поп и толкова! Въпреки, че дори и с поп без вяра нищо не се получава. |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Значи нямате проблем, нито ти, нито легионера с парите. :y:
Имате проблем с друго, ама щом няма да ставате пилоти... :wasntme:
Може пък дядо Боже да ви помогне и опрости греховете. :D
Дреме му на Вартоломей, че някой искал да отваря черква! Ми отваряй като искаш! Монреалската църква в началото се е помещавала, доколкото знам в едно мазе. Важно е да има поп и толкова! Въпреки, че дори и с поп без вяра нищо не се получава. |(
Абе ти и вкъщи ли не слизаш от ските, за да дойде попче, трябва бай ви Вартоломей да го благослови и да го сложи в тъй нареченото мазе, православен храм или катедрала .... :D :lol:
Толкова си можеш ние си те знаем :*
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от Bistra »

Ами тогава, що питаш? И ти, и оня смешник?
Значи с пари, ама без поп не става. Ако попчето реши, че не си му угоден, хоп оставаш си грешник! :lol:
Не се занимавай с мен, моля! Мен греховете не ме притесняват. А ските си ги мога, вярно е. Не завиждай, щото това е един от седемте смъртни гряха! :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от legioner »

Koko написа:
Koko написа:
legioner написа:...
Не знам дали си наясно каква епопея беше да се създаде българска църква в Монтреал, а така както си задал въпроса звучи сякаш искаш да отваряш кватален интернет клуб, а в действителност нещата са доста по-сложни.
Предполагам че едно от изискванията е е да си ръкоположен от Българската Православна Църква свещенник, пък и мисля че решението за създаване на храм е в тяхната компетенция.

Това е сайта на българската патриаршия, има посочени начини за контакт - питаш там:
http://www.bg-patriarshia.bg/"

А имаш ли представа колко българи ходят на църква и колко често го правят? Също така, имаш ли идея колко би струвала само издръжката, както и как възнамеряваш да я финансираш? Не ми се рови из архива, но си спомням че преди няколко години в една стара тема някой повдигна въпроса че свещите които се продават в църквата били твърде скъпи?!
Нямам си никаква идея, за това питам. Аз не искам да се занимавам с проповядването, само с издигането и спонсорирането. За това предполагам трябва да се докара и някой ръкоположен както каза, предполагам то България трябва да го домъкна. Как стоят нещата от легална гледна точка? Знам че ще трябва да намеря спонсори и хора, ама е трудно както виждаш да се повдига тема за религия, хората почват да се чувстват некомфортно или си правят шеги защото незнаят как да реагират. Така че се надявам ако се разгласи да получа повече подкрепа от това което е останало от българската култура и другото предполагам (се надявам) ще да е помощ от правителството. Незнам за свещи, и подобни, ще проуча като му дойде времето, предполагам. Първо да разбера как се издига.

Какво е станало в Монтреал? Какви трудности и проблеми са срещнали?

Мерси за преките отговори :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от ablood »

legioner написа: ...както виждаш да се повдига тема за религия, хората почват да се чувстват некомфортно или си правят шеги защото незнаят как да реагират.
За тази провокация и Озо ще ти завиди. :y:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от Bistra »

legioner написа: Какво е станало в Монтреал? Какви трудности и проблеми са срещнали?
Мерси за преките отговори :)
Горе - вдясно има един бутон с лупа и надпис "търсене" срещу него.
Пишеш, каквото душа ти иска на религиозна тема и четеш! :y:
Ако искаш преки отговори, пусни нещо за Русия, Украйна, партизанското движение или антиглобализма. Ще получиш 10 преки отговора/в минута от YOUPPI. Може и Аgent Ozo да се включи в краен случай. :tmi:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от Люта чушка ® »

legioner написа:... какво се изисква за отварянето на български православен храм...
Мерси
Евентуално - ключ от входната врата! И каква е нуждата от нов храм, да не би някой да е нещастен от резултатите от вчерашното отчетно-изборно събрание на монреалската църковна общност?
Въпросът е реторичен, няма нужда да се хабите с отговори!
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от legioner »

Bistra написа:
legioner написа: Какво е станало в Монтреал? Какви трудности и проблеми са срещнали?
Мерси за преките отговори :)
Горе - вдясно има един бутон с лупа и надпис "търсене" срещу него.
Пишеш, каквото душа ти иска на религиозна тема и четеш! :y:
Ако искаш преки отговори, пусни нещо за Русия, Украйна, партизанското движение или антиглобализма. Ще получиш 10 преки отговора/в минута от YOUPPI. Може и Аgent Ozo да се включи в краен случай. :tmi:

Мерси :) Спомняш ли си поне малко как се казва темата? Опитах твоят начин и нещо не се получава. Ще ми помогнеш ли? :(
Последно промяна от legioner на Пон Мар 30, 2015 6:54 pm, променено общо 2 пъти.
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от legioner »

Благодаря на всички които помагат!
Публикувай отговор