Какво се изисква за отварянето на български православен храм

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от grozdan »

Ако поканите Благо Джизъса в новата църква ще участвам и аз.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от Bistra »

legioner написа:Благодаря на всички които помагат!
Хах, има ли такива? Аз например съм сатанистка и ям виртуални кученца за обяд. :P
Инак (извън майтапа) съм напълно съгласна с пумпи, файтър и аблъд по отношение оценката им за теб. Сори, че не мога да съм ти полезна! :$
Не ходя на църква, не съм смирена и съответно не съм част от никоя енория, стадо, група, общност или ферма, па била тя дори Оруеловата. Успех все пак, ще ти е нужен! |-)
Don't Need Religion ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от legioner »

Bistra написа:
legioner написа:Благодаря на всички които помагат!
Хах, има ли такива? Аз например съм сатанистка и ям виртуални кученца за обяд. :P
Инак (извън майтапа) съм напълно съгласна с пумпи, файтър и аблъд по отношение оценката им за теб. Сори, че не мога да съм ти полезна! :$
Не ходя на църква, не съм смирена и съответно не съм част от никоя енория, стадо, група, общност или ферма, па била тя дори Оруеловата. Успех все пак, ще ти е нужен! |-)
Don't Need Religion ;)

Пиле, мен ми е през оная какво мислите за мен какъвто и ден да е от годината. :* При регистрацията не се изискваше да минавам конкурс за красота, нито за простотия. Ако религията не ти е в кръвта, както изглежда не ти е и науката, мога само да кажа че я караш на изгорели газове простотия - същата на българските чалга певици. Симон Дю Бовоар би се се обидила че и ползваш думите така без да ги разбираш. Радвай се на последните моменти в които ти обръщам внимание. А! И ако имаш проблеми с четенето на въпроса от първа страница и правилника, намери някой да ти помогне.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от Bistra »

ОК! Нямаш проблем. Веднага те пращам в компанията. Трябваше само да си го поискаш. Успех в начинанието! :hai:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от legioner »

Bistra написа:ОК! Нямаш проблем. Веднага те пращам в компанията. Трябваше само да си го поискаш. Успех в начинанието! :hai:
Извини ме за лошото поведение, и одеве в онази другата, заключена тема. Дори и наистина да се преструваш че не разбираш за какво става въпрос, не заслужаваш такова отношение. Оценявам забавните ти коментари, макар да нямат нищо общо с темата. Надявам се да намериш малко в себе си да ми простиш. Лек ден и вс най-добро :)
Захари Стоянов
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 7:39 pm

Re: Какво се изисква за отварянето на български православен

Мнение от Захари Стоянов »

Koko написа:
legioner написа:Някой има ли представа какво се изисква за отварянето на български православен храм в Канада, или на да ме препратите към място или човек който би искал да сподели как става?

Мерси
Не знам дали си наясно каква епопея беше да се създаде българска църква в Монтреал, а така както си задал въпроса звучи сякаш искаш да отваряш кватален интернет клуб, а в действителност нещата са доста по-сложни.
Предполагам че едно от изискванията е е да си ръкоположен от Българската Православна Църква свещенник, пък и мисля че решението за създаване на храм е в тяхната компетенция.

Това е сайта на българската патриаршия, има посочени начини за контакт - питаш там:
http://www.bg-patriarshia.bg/"
:y:
Публикувай отговор