Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от Павел »

Какво да се очаква - по-висока застраховка и от там оскъпяване? Някой има ли идея?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от speedy »

Павел написа:Какво да се очаква - по-висока застраховка и от там оскъпяване? Някой има ли идея?
Не съм го правил, но не виждам защо да е различно от нормалните цени. Не е тарифа на Балкантурист за чужденци, все пак.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от Павел »

speedy написа:
Павел написа:Какво да се очаква - по-висока застраховка и от там оскъпяване? Някой има ли идея?
Не съм го правил, но не виждам защо да е различно от нормалните цени. Не е тарифа на Балкантурист за чужденци, все пак.
След като застраховка на кола с бг книжка е по-висока, си мисля че същото може да важи и при рентване.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от pumpy »

Застраховката на колите под наем е флат рейт и не виждам как книжката може да влияе, ако изобщо ти я рентнат. В Щатите в Хоум Депо можеш да си наемеш камионче само с канадска или американска книжка.
В Ванкувър различни компании са ми искали различни пари с една и съща книжка от Албърта, само защото на глупавата книжка пише GDL.
Така че няма правило. Направи си резервация и се обади на конкретната компания и питай и пак нямаш гаранция, че който ти отговори ще знае какво говори...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от Павел »

pumpy написа:Застраховката на колите под наем е флат рейт и не виждам как книжката може да влияе, ако изобщо ти я рентнат. В Щатите в Хоум Депо можеш да си наемеш камионче само с канадска или американска книжка.
В Ванкувър различни компании са ми искали различни пари с една и съща книжка от Албърта, само защото на глупавата книжка пише GDL.
Така че няма правило. Направи си резервация и се обади на конкретната компания и питай и пак нямаш гаранция, че който ти отговори ще знае какво говори...


Дано да е така, но обърни внимание, че питам за бг книжка, не за американска или канадска от друга провинция.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от optics »

Аз имах книжка отпреди да имам кола, така че не съм критерий, но като ходихме заедно с един французин, подчертавам французин, не кебекар, ни питаха дали и двамата ще караме и да си покажем книжките, той си показа френската и нямаше никакви проблеми, нито застраховката е била различна.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от pumpy »

Аз добре разбрах, че става въпрос за българска книжка. Аз лично карам с такава в Щатите и съм наемал кола, но аз не плащам застраховка, защото я имам на кредитната си карта. За паспорт изобщо и не става въпрос, защото никой никога не ми е искал такъв, когато наемам кола, а и би било супер объркващо, защото аз карам с българска книжка, но нося канадски паспорт в джоба си.
Ако изобщо ти наемат кола с българска книжка, застраховката е флат рейт и можеш да си я купиш още когато резервираш онлайн.
Проблема, ако изобщо има някакъв ще е на гишето в зависимост на кой "експерт" ще попаднеш там....
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от Павел »

pumpy написа:Аз добре разбрах, че става въпрос за българска книжка. Аз лично карам с такава в Щатите и съм наемал кола, но аз не плащам застраховка, защото я имам на кредитната си карта. За паспорт изобщо и не става въпрос, защото никой никога не ми е искал такъв, когато наемам кола, а и би било супер объркващо, защото аз карам с българска книжка, но нося канадски паспорт в джоба си.
Ако изобщо ти наемат кола с българска книжка, застраховката е флат рейт и можеш да си я купиш още когато резервираш онлайн.
Проблема, ако изобщо има някакъв ще е на гишето в зависимост на кой "експерт" ще попаднеш там....
Искаш да кажеш, че в САЩ си рентвал кола с бг книжка, каквато се предполага, че никога не са виждали и не са ти искали второ ID със снимка?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от pumpy »

Павел написа:
pumpy написа:Аз добре разбрах, че става въпрос за българска книжка. Аз лично карам с такава в Щатите и съм наемал кола, но аз не плащам застраховка, защото я имам на кредитната си карта. За паспорт изобщо и не става въпрос, защото никой никога не ми е искал такъв, когато наемам кола, а и би било супер объркващо, защото аз карам с българска книжка, но нося канадски паспорт в джоба си.
Ако изобщо ти наемат кола с българска книжка, застраховката е флат рейт и можеш да си я купиш още когато резервираш онлайн.
Проблема, ако изобщо има някакъв ще е на гишето в зависимост на кой "експерт" ще попаднеш там....
Искаш да кажеш, че в САЩ си рентвал кола с бг книжка, каквато се предполага, че никога не са виждали и не са ти искали второ ID със снимка?
Преди да си дам българската книжка в Щатите аз винаги им казвам: " You have to be open minded" Те се усмихват и ме уверяват, че ще са. Съответно като им ддам книжката те щат не щат трябва да са "отоврени" и да я приемат и се справят много добре :)
Кредитна карта (Chase United) и българска книжка. В Щатите кредитната карта на твое име върши работа за второ ID.
Точно това искам да кажа, да.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от klisurov »

Наемал съм (2007) кола с БГ книжка и в САЩ (New York NY, Hartford CT & New Haven CT) и в Канада (Brossard QC).
Нямаше никаква разлика за застраховката.
В Brossard ми препоръчаха следващия път да бъда с международния вариант :D
Сега как е, не знам.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от Павел »

klisurov написа:Наемал съм (2007) кола с БГ книжка и в САЩ (New York NY, Hartford CT & New Haven CT) и в Канада (Brossard QC).
Нямаше никаква разлика за застраховката.
В Brossard ми препоръчаха следващия път да бъда с международния вариант :D
Сега как е, не знам.


tnx!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от optics »

Така, като стана дума за "международния вариант" та пак се сетих за моя приятел французин. Помня че му рекох тогава - имаш ли "международната". Той вика - не квой тва. Викам - ми отиваш във вашто Се-бе-а показваш нормалната, даваш малко пари и получаваш международна, поне така е накратко процедурата у нас. Той вика - сефте чувам че имало такива книжки. И си показа оригиналната като пич и никакви грижи. Грижите настанаха като се прибрахме по тъмно, сдадохме колата и отидохме да си вземем колелетата - неговото беше някакво квалитетно и му бяха клъцнали веригата и гепили велосипеда, а мойто си седеше.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
bobbygeo
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 11:22 am
Местоположение: Гатино/Отава

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от bobbygeo »

Ние пристигнахме в Канада през юни 2014. От летището в Монреал си взехме кола под наем с бг книжка и кредитна карта. Имахме предварително направена резервация, разбира се! Нямаше някакви по-специални условия и не реагираха никак на бг книжката. Блокираха си съответната сума от кредитната ни карта и ни пожелаха "бон воаяж".
Има само една подробност - ако избереш да върнеш колата на място, различно от това, от което си я взел, цената се удвоява!
Успех и приятно пътуване!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Рентване на кола в Канада с бг паспорт и бг книжка

Мнение от Павел »

bobbygeo написа:Ние пристигнахме в Канада през юни 2014. От летището в Монреал си взехме кола под наем с бг книжка и кредитна карта. Имахме предварително направена резервация, разбира се! Нямаше някакви по-специални условия и не реагираха никак на бг книжката. Блокираха си съответната сума от кредитната ни карта и ни пожелаха "бон воаяж".
Има само една подробност - ако избереш да върнеш колата на място, различно от това, от което си я взел, цената се удвоява!
Успех и приятно пътуване!


Mерси и на теб - при връщане на колата на друго място винаги взимат повече
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор