You are never too safe

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: You are never too safe

Мнение от Bistra »

ablood написа:Over protection си вид психоза, хоби, или просто извинение за да стават някои неща така, както искаме.
...
Просто извинение да стават нещата така, както искаме. Докато са под моя покрив ще правят това, което аз кажа! :)
...
Иначе ми харесва това, което си пейстнал като цитат. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: You are never too safe

Мнение от ablood »

Bistra написа: Иначе ми харесва това, което си пейстнал като цитат. ;)
Единствено това с удържането на джобните и оплакването от миризмата е пресилено. Другото си е чиста реалност.
vio написа:
analgin написа:Стилът, правописа и изказа са на абсолютен кебекарски език.
Ами решението е ясно - френско училище
Въпреки, че произхождат от един език (преди няколко века) съвременният квебекарски френски и съвременният френски френски са еволюирали по различен начин. Нелепо е да се обяви единият за правилен, а другия за развален. Тъпотия.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: You are never too safe

Мнение от IRA »

Marie de France също е френско училище.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: You are never too safe

Мнение от 7George »

Темата е за забрани за бой със снежни топки, пързаляне със шейни, каране на колело с каска, невъзможност да излизаш сам, страх от отвличания, секс афендърс и др.
Накратко - това са част от канадските простотии.
Embrace your climate change!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: You are never too safe

Мнение от Bistra »

Накратко това са част от канадските правила, които трябва да се спазват. Който не е съгласен с нещо, прав му път! Мен ме устройват идеално. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: You are never too safe

Мнение от IRA »

Обаче тези правила не са само канадкси,на много други места важат.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: You are never too safe

Мнение от analgin »

ablood написа:Въпреки, че произхождат от един език (преди няколко века) съвременният квебекарски френски и съвременният френски френски са еволюирали по различен начин. Нелепо е да се обяви единият за правилен, а другия за развален. Тъпотия.
Драги ми Смехурко,
Твоята посредственост и некомпетентност съчетана с ниските ти лични цели и переспективи не е тайна за никой от пилещите времето си тук.
За твое сведение Френският език е еднакъв навсякъде. В случаят говорех за нещо, което малкото ти гънки немогат да проумеят.
Представи си, че децата ти имат учителка по български от Банско и тя започне в училище да им говори на родният си диалект, а не на официален български. Дали това е нормално в България? Сега като го пренесеш към тукашните условия се надявам да разбереш за какво говоря.
Позволи ми да имам наблюдения върху френският/кебекарският език от далечната 197Х година когато започнах 1-ви клас извън България във френско училище с учител от Квебек. (по това време ти не си и чувал за Квебек) Повярвай ми той не говореше така, както се говори тук на улицата. Съпругата ми повече от 15 години е преподавтел в катедрата по френски език на монреалският университет и много добре е запозната с критериите за френски език е Квебек.
Понеже личното ти обкръжение е от хора на твоето ниво и за да ти дам нагледен пример за това какво трябва да е нивото на френският език във всяко училище в Квебек, ще те посъветвам да проведеш елементарен разговор с местен католически свещенник или да изслушаш част от месата която се изнася в която и да е католическа църква. Всеки от тях говори перфектен френски без да е французин и въпреки факта, че е ограмотяван в Квебек. Те знаят, че трябва да бъдат разбрани от всеки. Същото би трябвало да се отнася и за всички учители без излючения!!!

Твой приятел вечен,
Аналгин
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: You are never too safe

Мнение от Guinness »

analgin написа:
ablood написа:Въпреки, че произхождат от един език (преди няколко века) съвременният квебекарски френски и съвременният френски френски са еволюирали по различен начин. Нелепо е да се обяви единият за правилен, а другия за развален. Тъпотия.
Драги ми Смехурко,
Твоята посредственост и некомпетентност съчетана с ниските ти лични цели и переспективи не е тайна за никой от пилещите времето си тук.
За твое сведение Френският език е еднакъв навсякъде. В случаят говорех за нещо, което малкото ти гънки немогат да проумеят.
Представи си, че децата ти имат учителка по български от Банско и тя започне в училище да им говори на родният си диалект, а не на официален български. Дали това е нормално в България? Сега като го пренесеш към тукашните условия се надявам да разбереш за какво говоря.
Позволи ми да имам наблюдения върху френският/кебекарският език от далечната 197Х година когато започнах 1-ви клас извън България във френско училище с учител от Квебек. (по това време ти не си и чувал за Квебек) Повярвай ми той не говореше така, както се говори тук на улицата. Съпругата ми повече от 15 години е преподавтел в катедрата по френски език на монреалският университет и много добре е запозната с критериите за френски език е Квебек.
Понеже личното ти обкръжение е от хора на твоето ниво и за да ти дам нагледен пример за това какво трябва да е нивото на френският език във всяко училище в Квебек, ще те посъветвам да проведеш елементарен разговор с местен католически свещенник или да изслушаш част от месата която се изнася в която и да е католическа църква. Всеки от тях говори перфектен френски без да е французин и въпреки факта, че е ограмотяван в Квебек. Те знаят, че трябва да бъдат разбрани от всеки. Същото би трябвало да се отнася и за всички учители без излючения!!!

Твой приятел вечен,
Аналгин
Аналгин,не си струва да му обясняваш.Това е мъжкия вариант на стрина Кремона.Каквото и да му обясняваш рискуваш да не те разбере,освен ако не му го повториш няколко пъти.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: You are never too safe

Мнение от Bistra »

IRA написа:Обаче тези правила не са само канадкси,на много други места важат.
Да така е, само че на другите места полицията не се интересува, че не се спазват и ето какво се случва.
Майка изпусна от поглед за миг момченцето си в мола в Бургас! Изверг го вкара в тоалетната…
А по отношение на това, че се случва на "охраняемо" място, просто нямам думи! :|
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: You are never too safe

Мнение от analgin »

Днес получихме писмо с което ни уведомяват, че след направена проверка са съгласни с нашите аргументи и бровето на въпросната учителка е отнето. Тя ще може отново да бъде учителка след като успешно (повторно) издържи на изпит по френски език.
Изводите са за Смехурко.
Публикувай отговор