Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Канадски простотии

Мнение от Странджата »

Ще дадат 10.5милиона обезщетение на ,,детето-войник,, затова,че бил измъчван в Гуантанамо!!!И по какъв критерий определиха сумата,по новия контракт на Кери Прайс,може би!!!Манекени.....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

Странджата написа:Ще дадат 10.5милиона обезщетение на ,,детето-войник,, затова,че бил измъчван в Гуантанамо!!!И по какъв критерий определиха сумата,по новия контракт на Кери Прайс,може би!!!Манекени.....
Аха, нова идея за Ал Каида - трябва просто да изкарат фалшифиви актове за раждане на всички джихадисти така че да ги изкарат на 14-15 години (нищо че може да са на по 18-20 даже 25). Тогава всеки заловен ще бъде оправдан като brainwashed child-soldier, даже може и някое милионче да получи.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Изображение
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

И за що Канада да плаща за неща ставали в Гуантанамо? То какво ли да очакваш от премиер, дошъл на власт с обещания да докара много сирийци тука набързо.

Ако вземе милионите, оня може и лагер за обучение на муджахидини да основе, да се върне към корените така да се каже. И Канада да мине към спонсориращите тероризма, един вид..
Embrace your climate change!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Канадски простотии

Мнение от c200 »

Правителството плаща заради върховенството на закона. По същата причина, поради която Махер Арар получи също 10 млн. Накратко за Омар Кадр - три правителства (едно на либералите, Пол Мартин и две на консерваторите, Харпър) са нарушили закона за което има съответни решения на Върховния съд. Сегашното правителство (което няма нищо общо с историята между другото) може да се бори докрай с риск да плати 20 млн. Те са избрали по-малкото зло, което според мен е ОК. Подробностите ги има из пресата от последните десетина години.
Като данъкоплатец няма как да съм доволен, но законът си е закон.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Освен масовото не-даване на мигач, заради което редовно спирам и чакам напразно някой, който всъщност не продължава напред, а завива, една друга простотия ме дразни:

Изображение

Ежедневно от 10 години минавам по това кръстовище. След отклонението за надясно имаш 2 ленти L+R и 2 възможности (ляво и право). Въпреки, че в лявата лента редовно някой спира и чака за ляв завой, мнозинството игнорира дясната и се реди отляво. Аз естествено минавам по празната дясна лента, но поне веднъж месечно някой нервак от лявата се реже, залепва се за бронята на предния и след 50 метра където лентите се събират се опитва да ме избута във велосипедната.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

c200 написа:Правителството плаща заради върховенството на закона. По същата причина, поради която Махер Арар получи също 10 млн. Накратко за Омар Кадр - три правителства (едно на либералите, Пол Мартин и две на консерваторите, Харпър) са нарушили закона за което има съответни решения на Върховния съд. Сегашното правителство (което няма нищо общо с историята между другото) може да се бори докрай с риск да плати 20 млн. Те са избрали по-малкото зло, което според мен е ОК. Подробностите ги има из пресата от последните десетина години.
Като данъкоплатец няма как да съм доволен, но законът си е закон.
Majority of Canadians oppose Omar Khadr settlement, poll suggests
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

roumensp написа:
c200 написа:===
Като данъкоплатец няма как да съм доволен, но законът си е закон.
Majority of Canadians oppose Omar Khadr settlement, poll suggests
Значи депутатите трябва да променят съответно закона, защото са слуги на народа. Да, ама не. Да не говорим за Сенаторите, които пък са някакъв еквивалент на "лордовете".

В Канада има и друго понятие "короната", която е някъде отвъд океана, но май е винаги отгоре. Нещо по-тежко и по-стегнато от фуражка даже. 8)
Embrace your climate change!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Канадски простотии

Мнение от c200 »

Too late, няма как промяната да действа с обратна сила. Освен това не говорим просто за закон, а за Хартата за правата на човека (Charter of Rights). Промяна в конституцията не е лесно нещо.
Ето малко коментар от професионалисти защо правителството се отървало леко с 10 млн.
http://www.cbc.ca/news/politics/omar-kh ... -1.4199409"
Интересно Марто какво мисли по въпроса.
За мен този случай е точно същото като великата система Phoenix - некомпететност на няколко поредни правителства, за която плащаме всички. Но това е животът, никой не е съвършен.
П.С. И Квебек още не е подписал конституцията :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

ablood написа:Освен масовото не-даване на мигач, заради което редовно спирам и чакам напразно някой, който всъщност не продължава напред, а завива, една друга простотия ме дразни:

А защо чакаш след като никой не дава мигач?



Ежедневно от 10 години минавам по това кръстовище. След отклонението за надясно имаш 2 ленти L+R и 2 възможности (ляво и право). Въпреки, че в лявата лента редовно някой спира и чака за ляв завой, мнозинството игнорира дясната и се реди отляво. Аз естествено минавам по празната дясна лента, но поне веднъж месечно някой нервак от лявата се реже, залепва се за бронята на предния и след 50 метра където лентите се събират се опитва да ме избута във велосипедната.
Изглежда, че тези от лявата лента са в правото си. След като има стеснение на пътя и дясната лента се слива с лявата, то тези от дясната лента са тези които трябва да отдадат предимство при сливането.
Учтивостта на пътя разбирасе е за предпочитане и шахматно сливане работи най-добре.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

c200 написа:Правителството плаща заради върховенството на закона. По същата причина, поради която Махер Арар получи също 10 млн. Накратко за Омар Кадр - три правителства (едно на либералите, Пол Мартин и две на консерваторите, Харпър) са нарушили закона за което има съответни решения на Върховния съд. Сегашното правителство (което няма нищо общо с историята между другото) може да се бори докрай с риск да плати 20 млн. Те са избрали по-малкото зло, което според мен е ОК. Подробностите ги има из пресата от последните десетина години.
Като данъкоплатец няма как да съм доволен, но законът си е закон.

В самото начало
https://www.youtube.com/watch?v=K8wlxd8SmuU"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Павел написа:
c200 написа:Правителството плаща заради върховенството на закона. По същата причина, поради която Махер Арар получи също 10 млн. Накратко за Омар Кадр - три правителства (едно на либералите, Пол Мартин и две на консерваторите, Харпър) са нарушили закона за което има съответни решения на Върховния съд. Сегашното правителство (което няма нищо общо с историята между другото) може да се бори докрай с риск да плати 20 млн. Те са избрали по-малкото зло, което според мен е ОК. Подробностите ги има из пресата от последните десетина години.
Като данъкоплатец няма как да съм доволен, но законът си е закон.

В самото начало
https://www.youtube.com/watch?v=K8wlxd8SmuU"
Важен е принципа, а не дали е имало шанс да платят 20 милиона след време въз основа на съдебно решение. Не може едно правителство доброволно да предоставя пари и извинение на терорист.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

c200 написа:Too late, няма как промяната да действа с обратна сила. Освен това не говорим просто за закон, а за Хартата за правата на човека (Charter of Rights). Промяна в конституцията не е лесно нещо.
Ето малко коментар от професионалисти защо правителството се отървало леко с 10 млн.
http://www.cbc.ca/news/politics/omar-kh ... -1.4199409"
Интересно Марто какво мисли по въпроса.
За мен този случай е точно същото като великата система Phoenix - некомпететност на няколко поредни правителства, за която плащаме всички. Но това е животът, никой не е съвършен.
П.С. И Квебек още не е подписал конституцията :)
Абе професионално погледнато, може би наистина спестяват пари на данъкоплатците. Върховния Съд вече е казал, че сме му нарушили човешките права, т.е. не виждам как няма да може да спечели делото срещу държавата. Тъпа работа, ама какво да се прави.

Между другото, в момента Кадр живее в Уулф Уилоу - еврейския квартал на Едмънтън. Познавам няколко души от неговата махала и въобще не са доволни.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Marto написа:Между другото, в момента Кадр живее в Уулф Уилоу - еврейския квартал на Едмънтън. Познавам няколко души от неговата махала и въобще не са доволни.
А защо не са си го държали и съдили американците, вместо да го екстрадират в Канада ? Някакво споразумение, защото е бил непълнолетен или нещо друго ?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Marto написа:
c200 написа:Too late, няма как промяната да действа с обратна сила. Освен това не говорим просто за закон, а за Хартата за правата на човека (Charter of Rights). Промяна в конституцията не е лесно нещо.
Ето малко коментар от професионалисти защо правителството се отървало леко с 10 млн.
http://www.cbc.ca/news/politics/omar-kh ... -1.4199409"
Интересно Марто какво мисли по въпроса.
За мен този случай е точно същото като великата система Phoenix - некомпететност на няколко поредни правителства, за която плащаме всички. Но това е животът, никой не е съвършен.
П.С. И Квебек още не е подписал конституцията :)
Абе професионално погледнато, може би наистина спестяват пари на данъкоплатците. Върховния Съд вече е казал, че сме му нарушили човешките права, т.е. не виждам как няма да може да спечели делото срещу държавата. Тъпа работа, ама какво да се прави.

Между другото, в момента Кадр живее в Уулф Уилоу - еврейския квартал на Едмънтън. Познавам няколко души от неговата махала и въобще не са доволни.


Арабски терорист се заселва в еврейски квартал, няма нужда са им показва буквално средния си пръст; следващата стъпка ще бъде, да подпомогне идилците с някой току-що честно припечелен милион.

Ако има аргумент, че се Кадр се е признал за виновен под натиск докато е бил в Гуантанамо, защо тогава се е извинил официално на роднините на жертвите, след като вече е пуснат на свобода?
И ако Манекена не беше крил намерението си да даде парите, не би ли било възможно съпругата на убития медик да заведе цивилно дело и да запорират парите на арабина изкарани от престъпление? Подобно на случая О'Джей (който утре ще бъде предсрочно освободен от затвора) - Джуса беше оневинен по криминалното дело с/у него, но впоследствие признат за виновен при цивилното и осъден да изплати на роднините на двете жертви общо 23 млн долара (от които до сега един цент не е изплатил). Всички пари, с изключение на футболната си пенсия, евентуално изкарани от книги, риалити програми и т.н. би трябвало да се дадат на роднините на жертвите.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Заключено